Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak még olyan kismamák...

Vannak még olyan kismamák akik nem adatták be a vakcinát? Csak az írjon akit érdekel!

Figyelt kérdés
Én szentül megvoltam gyözzödve arról hogy nem kell de már mindenki azt mondja mégis.Kérlek írjátok mellé hogy honnan írtok.
2009. dec. 11. 14:03
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
86%
Bonyhádi vagyok 16+4 hetes és én sem oltatok. A védőnőm azt mondta hogy rám bízza a döntést. Hallottam 2 környékbeli kismamáról akik oltattak és másnapra elvetéltek, 20 hét fölött járt mindkettő. Tavaly volt egy félidős vetélésem (19 hét), nem merek kockáztatni. Szerintem is inkább fel van fújva ez az ügy, mindenesetre ha vásárolni megyek kesztyűt veszek fel és jól becsavarom az arcom a sálamban, néznek is rám hülyén, de nem izgat.
2009. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
73%

Szia.

27 hetes vagyok,eszem ágában sem volt,és nincsen is oltatni.Se magam se a 23 hónapos lányomat.....Németországban élünk,itt az orvosom nem ajánlja,nem is olt.A barátnöm orvosa egyenesen megmondta neki,hogy ne oltasson.

Ètkezz egészségesen,friss levegö kerüld a tömeget.Nem lesz semmi baj.

2009. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
61%
37 hetes Kecskeméti kismama vagyok és sem oltattam!
2009. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Somogy megyében élek, az orvosom nem javasolta, nem oltattam. 3 hete átestem a betegségen, ami nem volt "húzósabb" mint a sima influenza. Abból gondolom, hogy a h1n1 lehetett, mert a páromnak tüdőgyulladása lett tőle (szerencsére nem súlyos)az egész család beteg lett....kivéve a nagymami aki beoltatta magát!

Tanácsot igazából nem tudok adni, mennyire vagy beteges típus? Én nem vagyok az, le is győzte a szervezetem a vírust. A súlyosan megbetegedett kismamákról én már olvastam olyat, hogy rossz körülmények között éltek, (fűtetlen lakás, nem étkeztek megfelelően ill. későn mentek orvoshoz.)Véleményem szerint túlragozzák az egészet!


19h kismama

2 napig lázas voltam (szerencsére 38,5-nél nem ment feljebb) Zinnat-ot szedtem 5 napig (ezt az antibiotikumot szedhetik terhesek)

2009. dec. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben egy kismama sincs beoltva. Körbekérdeztem.
2009. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Kedves kismamák! Aki még bizonytalan, hogy oltasson-e vagy sem, annak ajánlom, olvassa el a www.tenyek-tevhitek.hu -n az influenzáról szóló részt! Én megfogadtam az ott leírtakat, és mondhatom, hogy azt sem tudom, mi az az influenza. 18hetes terhes vagyok, a szokásos évi járvány idején már nagy pocakom lesz, de eszemben sincs beoltatni magam. Ellenben igyekszem annyi D-vitamint szedni (napi 8-10 ezer NE-t), hogy a vérem D-vitamin szintje a nyári értéken maradjon. (mit gondoltok, nyáron miért nincs járvány?) Ez teljesen kockázatmentes, és várandósoknak minden jóérzésű háziorvos felírja. Én a Bioextra D3 - 3000NE-t szedem, de a Vigantol csepp éppúgy megfelel, hisz azt is te adagolod.
2012. szept. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Én beadattam és írtam is még 2009-ben ezzel kapcsolatban. Én sem szoktam elkapni és a terhességem alatt sem kaptam el és ha jól emlékszem azóta sem voltam influenzás, de terhesen féltettem az életem és a babám életét is. Igaz "csak" pár anyuka halt meg, de milyen borzasztó azóta azoknak a családoknak, hogy anya nélkül nő fel a gyerekük, sőt van akinek már nem első babája volt, amikor meghalt, épp a napokban volt a tévében egy ilyen család, apuka munkát keres, mert özvegyen egyedül neveli a 2 lányát. Ezt persze saját felelőségre döntse el mindenki, hogy mekkora kockázatot vállal be.
2012. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!