Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaptam antibiotikumot, Semicil...

Kaptam antibiotikumot, Semicillin-t 250 mg-osat. Más is szedett? Milyen mellékhatást éreztettek? Baba hogy viselte?

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok, 4x1-et kellene szednem. Nincs semmi bajom szerencsére, megelőzésként írta fel az orvosom. Picit aggódok, mert fáj tőle a hasam.
2009. dec. 11. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Megelőzésként miért szedsz antibiotikumot? Ráasásul Semicillin-t ilyen nagy adagban?

Eü. dolgozó

2009. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is szedtem, igaz én korábban, kb. 12 hetesen. Semmi mellékhatást nem érzetem, de én szedtem mellé probiotikumot, mert már korábban megjártam. Másfajta antibiotikumot szedtem és a bélflórám tönkretette, hasmenésem volt, így megelőztem, nehogy megint megjárjam.

Nem lehet, hogy jósló fájásaid vannak? Vagy milyen jellegű a fájdalmad?

31 hetes

2009. dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is szednem kellett a 35. hétben. Ugyancsak napi 4x1-et, de az 500 mg-osból. Sok volt a baktérium a vizeletemben, 13 ezer. Utánanéztem mielőtt beszedtem volna és mindenhol azt olvastam, hogy lehet terhesség alatt szedni, ártalmatlan a babának.

40 h.

2009. dec. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum nem árt a babának. Ellenben a bélflórának, a hüvelyflórának nagyon is. Megelőzésre antibiotikumot, megáll az ész... ha semmi bajod, akkor minek írta fel az orvos?


Nem akarok beleszólni, de nagyon antibiotikum-ellenes vagyok, ha nem muszáj, nem szedek. Egészségesen engem rá nem lehetne venni, hogy beszedjem, semmi pénzért.


22h km

2009. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg is nyugodtam, meg nem is. Amúgy azért kaptam megelőzésként, mivel nem oltattam be magam, és sajnos nem a legjobb kórházban szülök, és hogy ne kapjak semmi fertőzést. Amúgy tegnap zárták le a kórházat a látogatók előtt.
2009. dec. 12. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is szedtem a 250-eset, 4-szer 1-et, mert vesegyulladásom volt. A babának egyáltalán nem árt, de azért tartósan szerintem sem kéne szedni, ha egyébként minden rendben. Az antibiotikum fertőzés ellen van. Megelőzésre probiotikumot szoktak adni, mint pl. a Normaflor. Ha biztos vagy benne, hogy attól fáj a hasad, mindenképpen szólj a dokidnak.
2009. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megáll az eszem, hogy miket írnak fel diplomás emberek megelőzés gyanánt!

Az antibiotikum a már meglévő bakteriális fertőzésre hat! A vírust ezzel nem tudod kivédeni!

Megelőzésképpen heti 1x Occinocicculum vagy mi (amit a reklámban is lehet látni) mehet kismamáknak is (most nincs nálam a doboza, fejből meg bonyolult a neve). Ez egy homeopátiás szer, de hatásos. A védőnőm és a nőgyógyászom is ezt javasolta. Plusz sok gyümölcs, Béres C-vitamin, és hagyma hagymával. A hagyma ugyanis (lila, fehér, vörös, fokhagyma) remek baktérium és vírusölő szer!

27 hetes eü-s kismama.

2009. dec. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!