Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért tilos a masszázs a...

Piroska és a farkas kérdése:

Miért tilos a masszázs a várandósság alatt?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy tilos, illetve, hogy a kismama csak speciális kismama-masszázsra mehet. Miért? jó, nem arra gondolok, amikor vkit durva mozdulatokkal átdögönyöznek, de gondolom, elég sokan vagyunk itt kismamák, akiknek a hátuk néha majd leszakad...hivatalosan nem lenne szabad megmasszíroztatni otthon vkivel? mi a veszélye?
2014. febr. 26. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Ha el akarsz vetélni csak masszíroztasd...

Deréktájt kell kihagyni, mert a fokozott vérbőség miatt beindulhat a szülés.

2014. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Szia, én 37 hetes kismama vagyok, és most értem haza egy szuper kismama hát-és vállmasszázsról. Én csak ajánlani tudom. Szakemberhez kell menni, és akkor nem lesz semmi baj. A derekamat nem masszírozta, pont a vérbőség miatt, de a hátamnak mennyei volt, úgyhogy hajrá :-)
2014. febr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Én jártam masszázsra, mert beállt a derekam, de olyan hozzáértő masszőrhöz, aki tudta, hogy mit szabad masszírozni meg mit nem terhesség alatt. Egyébként ha a párod kicsit megsimogatja a hátadat, attól szerintem nem lesz bajod.
2014. febr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves Első, jogos,mert nem fogalmaztam pontosan, nyilván én is sejtettem, hogy ez a veszélye, csak azt nem tudtam, hogy mitől.Azt gondoltam, hogyha finomak a mozdulatok, akkor kvázi bárhol lehet masszírozni. Mondjuk akkor megnyugodtam, hogy a lapockám környéke továbbra sem tabu :), illetve, hogy ez az egész inkább az első 30 hétben veszélyes, utána már, főleg a 37-től, gondolom, már a deréktájat is lehet... vagy még akor sem? Azt csak a vajúdáskor?
2014. febr. 26. 18:06
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

1. vagyok és gyógymasszőr, köszi a lepontozást...

Deréktájat semmikor nem masszírozunk a terhesség alatt, gondolom, nem akarsz komplikációt magadnak.

Vajúdáskor sem igazi "gyúrást" szoktak végezni.

2014. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
először is, én senkit sem pontoztam le. Másodszor, a kórházi szülésfelkészítőn azt mondták, az apuka kb egy dolgot tehet a vajúdás alatt : masszírozza a kismama derekát. egy megoldás van, könnyen és gyorsan kell majd szülnöm:)
2014. febr. 26. 18:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Én is masszőr vagyok. Az első 3 hónapban kifejezetten tilos a masszázs de utána csak speciális kismama masszázsra mehetsz el ahogy az előttem szóló is elmondta. A vajúdásnál az apuka nem igazán masszíroz hanem dörzsölő mozdulatokat végez ezzel nyugtatva és segitve a kismamát :)

12hkm

2014. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1-3 hónap: vetélés

6-9 hónap, koraszülés


Főleg a vérbőség miatt.


Hátat lehet masszírozni, gerinc mellett is. Ha viszont érzésre rossz, akkor azonnal abba kell hagyni.

2014. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!