Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok a fontos dolgok...

Mik azok a fontos dolgok amiket a gyógyszertárban be kell szerezni az újszülött babának?

Figyelt kérdés

Első babás vagyok és szeretném megvenni neki azokat a krémeket, olajokat, lázcsillapítókat amiket a pici érkezéséig be kell szerezni.

32 hkm.



2014. febr. 27. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Általában mindent a gyerekorvos ír fel. Fürdető kell meg popsikrém először, gyógyszertárit szokták javasolni. Ezeket recept nélkül is meg lehet venni, de recepttel olcsóbb. Nekem kellett alkohol, vatta és specinális hintőpor a köldök kezeléséhez, de ez szinte évenként és kórházanként változik, hogy hogy kell a köldököt kezelni, érdemes a védőnőt megkérdezni az aktuális javallatról. Ezen kívül 2 hetes korától (úgy emlékszem) kell K- és D-vitamint szednie, erre is az orvos tud receptet írni. Nekünk az olajat nem ajánlotta a védőnő, gyógyszert pedig 3 hónapos korig csak orvosi utasításra szabad adni, lázcsillapítót is. 3 hónapos kor alatti babának valót nem is lehet csak receptre kapni.
2014. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A gyerekorvos ír fel alkoholt és hintőport a köldökápoláshoz, babakenőcsöt, fürdetőkrémet, Konakion-t , D- vitamin cseppet, lázcsillapító kúpot. Ehhez a te Taj számod kell és a kicsi születési dátuma. De gondolom külön is beszerezheted.

Ezenkívül testhőmérő, orrszívó, fültisztító pálcika. Nagyjából ennyi.

2014. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi csak a fürdetőt és az alkoholt vettük meg, popsikrémnek Sudocremet vettem, a gyerekorvos felírta a D és K vitamint, azt kiváltottuk miután megszületett.
2014. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Alkoholt és hintőport előre kellett vennünk,mert ugye addig is ápolni kell a köldököt,amíg a doki a hazaérkezés utáni 2. nap eljön,és felírja.A többit ráér akkor kiváltani,popsikrémet lehet addig a mintadarabokat használni,vagy venni egy kisebb kiszerelésűt,fürdetni meg elég sima vízben addig a védőnőm szerint.

Gyógyszereket majd akkor ír fel,mikor kijön látogatni.

2014. febr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4-es vagyok.A hintőpor már nem felírós,megszűnt az a fajta,ami eddig volt,így azt sem írja fel.Tetrant ajánlott a védőnőm,ezt vettük.
2014. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A védőnő fog kijönni a babához, vagy a házi gyermekorvos? Mert nemrég költöztünk ide, ahol jelenleg élünk és még nem választottam gyerekorvost.

2014. febr. 27. 15:56
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi a köldök csonk ápolásához csak alkohilt és steril vattát használtunk. Állítólag az a spéci hintőpor már nem létezik. Vettem előre sudokrémet popsikenőcsnek és napraforgóolajat a hajlatok áttörléséhez.Hidrofyl naioni vagy valami ilyen hülye nevűt fürdetéshez.
2014. febr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Alkohol. Felesleges előre a lázcsillapító, mert ha lázas, úgyis elviszed dokihoz. Mindent felír a születés után. Nálunk a hazaérkezés utáni 2. napon jön ki, akkor írt fel D vitamint, fürdetőt, tápszert, stb. Popsikenőcsöt is lehet receptre. Az olaj is felesleges. Esetleg hintőpor, a hajlatokat beszórni. Nálunk a küldökápoláshoz nem kell a hintőpor, elég az alkohol. Kérdezd meg a védőnőt, hogy hogyan működik nálatok a kiválasztott orvoshoz való bejelentkezés. :)
2014. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Leírom neked, hogy mit vettem meg szülés előtt a gyógyszertárban. Nem csak a babának, magamnak is.


Alcohol+ streril vatta + gézlap a köldökcsonk ápoláshoz

Hintőpor helyett nekem is a tetránt ajánlották

Tena betét (a legnagyobb nedvszívó képességű) szülés utánra

Tena fix eldobható hálós bugyi 2*2, az első szülésnél nagy hasznát vettem

Popsikrém (Sudocrem,szerintem receptre nem lehet kapni, az első kicsinél csak ez vált be)

Ezek a dolgok már a kórházban is kellenek, legalábbis nálunk nem adnak semmit 4 db pelenkán kívül.

Pelusból a védőnő az 1-es Libero-t ajánlotta, igaz ez nem gyógyszertári holmi.


Fürdetőt, paraffinolajat, meg popsikrémet fog felírni az orvos.

2014. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :-)
2014. febr. 27. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!