Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mással is előforduét már,...

Mással is előforduét már, melyik a valós?

Figyelt kérdés
Az orvosom a menstruációmtól számítva számolja h hány hetes terhes vagyok a védőnöm pedig a 12. heti uh szerint ahol kiderült még nem voltam csak 11+4 napos! Pedig mondtam a dokinak hogy nem volt rendszeres a ciklusom!
2014. márc. 3. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem kábé mindenkinél így van, aki nem tudja mikor fogant pontosan, nekem foganhatott októbert 15-én és október 21-én, mivel nem tudjuk, a doki az utolsó menstruációm által vett terhességi kort veszi alapul (amely esetében október 15-én fogant) de mivel nekem is kisebb egy héttel a koránál, benne van a pakliban az okt 21. Nem számít, nincs jelentősége, ha a kiírt napodon nem indul meg a szülés, majd tudni fogja miért nem.


De te minden vizsgálatra az orvosod által megállapított, utolsó menzesz szerinti terhességi korod alapján menj!

2014. márc. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ilyen eltérések midnnekinél vannak, annak is korrigálnak akinek pontos ciklusa van. Pár napon semmi nem mulik. egyébként az uh szerinti mérésben sok félremérés van. Nekem lealább 3 héttel fiatalabbnak tippelték aztán közben meg túl is hordtam. 37. hétre senki nem szül 4kg fölötti babát. Utána mondták hogy túl is hordtam.
2014. márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem sem pontos a ciklusom, változó és hosszabb mint az általános. Mondtam is a dokinak, hogy biztos, hogy később fogant, mint ahogy gondolják, de sajnos a 12. heti ultrahangon pont 12 hetesnek látszott (utána végig kb 1-2 hét lemaradása volt, viszont az már nem érdekelt senkit, mert a 12 hetest vették alapul). Ennek az egésznek semmi jelentősége nincs, mert attól még egészségesen fejlődött, viszont a kiírt időpont alapján számítják a terminustúllépést és az alapján fektetnek be a kórházba. Úgyhogy ami az én számításaim szerint még csak 39+5 volt, az szerintük már 5 nappal túl volt a terminuson és terminusbetöltéstől számítva minden nap vizsgálat + ctg a kórházban, aztán még be is fektettek egy olyan kórterembe, ahol 1 napos babákkal kellett aludni (pihenni sem tudtam a szülésig) és meg is indították pár nappal később. Ha viszont biztosabban állítom, hogy később fogant stb akkor lehet, hogy átírják és természetes módon tudott volna megszületni, nem így sürgetve :) Lehet legközelebb 1 héttel későbbit mondok az utolsó menstruáció első napjának.
2014. márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős terhes vagy de nekem is kb így volt, hogy az elején az utolsó menstruáció első napja volt a lényeg, de aztán korrigálták a 12. heti ultrahang alapján mért méretek alapján így kb 1,5 héttel került előrrébb a szülés várható időpontja.

Szerintem amikor legközelebb mész dokihoz ő is a 12. hetit veszi alapul, szvóal amit a védőnőd mondott.

Amúgy nem nagy dolog mert akkora óriási eltérés nem lehet, biztos nem hónapok jöttek ki különbségnek :) az a pár nap meg mindegy.

De a kiskönyvedbe biztos beírják majd a várható dátumot.

2014. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!