Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan valakinek hogy a...

Volt olyan valakinek hogy a picinél az agyában tágulatot mutatott? Nekünk a bal oldali agykamrában van 11mm . Aggódóm nagyon.29hkm.

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mondott?
2014. márc. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Orvos válaszol oldalon találtam, DE a konkrét esettel kapcsolatban én mindenképp megkérdezném a kezelőorvosodat:



Dr. Pétervári László válasza a magzati ultrahang témában


Egészséges magzat agyában, az agy oldalsó kamrái 10 mm-nél kisebb kiterjedésűek. Agykamra-tágulat esetén, a magzat oldalsó agykamráinak mérete 10-15 mm, vagy még ennél is nagyobb, ez utóbbi súlyos elváltozásnak tekinthető. A 4, agykamra sátor alakú,az agyfolyadék nyílásain vezet az oldalkamrákhoz és a gerincfolyadékhoz. A Dandy-Walker szindróma olyan fejlődési rendellenesség, ahol a IV. kamra cisztózusan tág, rendszerint hydrocephalus / vízfejűség/ a következménye.Ez utóbbi shunt beültetést igényel. Tehát súlyos fejlődési rendellenesség. Autoszomális recesszív öröklődést mutathat,tehát a testi kromoszómák lappangó formája. A toxoplazma vizsgálat megmutatja,hogy már fertőződött-e,ez örök védettséget jelent vagy friss fertőzésre van gyanú.Ez határozza meg a további teendőket.

2014. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
annyit mondtak a korházban keressem meg a nőgyógyászomat és ő továbbküld majd genetikaira. Bal oldali agykamrában van 11mm es tágulat.
2014. márc. 6. 09:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudom most mit érzel! Nekem 28hetes uh.-on közölték velem pontosan ugyan ezt! Bal oldal,11mm és több magzatvíz. Az orvosom küldött genetikára,az Istenhegyibe tudta elintézni,h.pár napon belül,mert különben min.2 hét lett volna a várakozási idő! Hétfőtől péntekig még így is katasztrófa volt kibírni,azt hittem belepusztulok a várakozásba! Ott már 10mm-t mértek,magzatvíz normál. Na,megnyugodtam,sírtam örömömben,majd közli,h.jobb láb varus állásban(donga láb!) 2percig se tartott a nagy örömöm! 38hétig míg meg nem született úgy maga alá húzta a lábát,h.más szonográfus sem tudta mérni. Egészséges,lábikója tökéletes! Próbálj meg megnyugodni,bár pontosan tudom mit érzel! Kérj időpontot minél hamarabb genetikára. Ha Bp.-i vagy az Istenhegyit nagyon ajánlom! Profik,alaposak!
2014. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hu köszönöm. kicsit megnyugodtam hogy egészséges a babód. Remélem rendben lesz minden. Nekünk a magnazvízre közepes mennyiságű van írva.Gratulálok
2014. márc. 6. 10:32
 6/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Meg találtam az anno kiírt kérdésem(2009-ben)

2014. márc. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja,4,5éves a kisfiam,és soha nem kellett továbbiakban ellenőrizni! Jók ezek a vizsgálatok,de azért egy pici eltérés miatt a kismama hatalmas stresznek van kitéve! Nyugi,ne izgulj,nem lesz semmi baj! Sétálj nagyokat,h.hamarabb teljen az idő!
2014. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia. Nálunk is hasonló volt a helyzet, csak nálunk mindkét oldalkamrában 14 mm-es kamratágulatot találtak a 18. heti uh-on. Elmentem én is genetikára, levették a TORCH-ot és amniocentézist is csináltak sehol se találtak semmi eltérést, minden eredményem tökéletes volt. Most derült ki a 27. hétre hogy hiányzik a tökmagnak egy hártya a buksiából, és nálunk ez okozta ezt a tágulatot, és ezzel a kis eltéréssel ugyanolyan egészséges életet élhet mint azok a babák akiknél nem volt semmi gond terhesség alatt. Nem aggódj, próbálj megnyugodni és mindenképp keress fel egy genetikust aki majd megnyugtat. Sok sikert, és drukkolok neked.
2014. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm igyekszem megnyugodni sok olyat hallottam hogy felszívódott . Remélem így lesz.
2014. márc. 8. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!