Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Stressz, hogy hat a babára?

Stressz, hogy hat a babára?

Figyelt kérdés
31 hetes vagyok, és tegnap mondta meg édesanyám, hogy rosszindulatú daganat van a mellében. Eléggé kiborúltam :-((( féltem a babámat, hiába próbálok nem idegeskedni, végigsírtam az éjszakát. Lelkiismeret furadalásom van, hogy szegény babám bántom. De félek is... jövőhéten megy biopsziára, és megcsinálják a műtéthez a vizsgálatokat is, valószínű 2 héten belül műtik. Nem is tudom, hogy fogom idegileg túlvészelni. Volt pár éve már műtétje, de akkor jóindulatú volt a daganat,viszont alig tudták felkelteni az altatásból.
2014. márc. 14. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Apróbb problémák jöhetnek elő. Nem vészes. Pl később fordul, mászik, vagy magatartászavar...stb. (súlyosabb esetekben, amikor hónapokig sír valaki, azt most hagyjuk, ott komolyabb probléma lehet) Attól is függ,hogy meddig idegeskedtél. Kivédhetetlen az idegeskedés. A nap végén mindig relaxálj! Én sajnos nem tettem. Végigdolgoztam 9 hónapot, sokat stresszeltem a melóban és amiket leírtam megvannak. Minden szakember ezt mondta oknak, de érzem is belül. A másik gyermekemmel feküdtem, tv-ztem. Mindent időre csinált. Én a szoptatással kompenzálom! Még szopizik 9 hónaposan!!!! Ez a minimum áldozat , amiért a pocakomban a stresszes testemben kellett "érnie". A tejem folyamatosan el akar apadni, de nyúzom a cicim :) fejek, éjszakázok rendületlenül és van!!!! Kiegyensúlyozott baba, fejlesztésre jár, sokat nevet. Imádom. Kikerülhetetlen volt a 9 hónap idegeskedés! Neked is! De minden rendben lesz! Gyógyulást anyukádnak!
2014. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is jobbulást Anyukádnak. Kolléganőm ugyanezen ment át, egészséges babája született, időre, de lelkileg érzékeny kislány, szerintük a 9 hónapnyi idegeskedés miatt. Bizonyára megérzik de ne gondolj rögtön a legrosszabbra, próbálj arra gondolni, hogy folyamatosan fejlesztenek ki új gyógyszereket.
2014. márc. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is végig idegeskedtem eddig a terhességet. Egyszerűen vannak olyan dolgok amiket nem tudtam kivédeni..(Anyós probléma) Tegnap az nst-n azt mondta az asszisztens, hogy elképesztő, a pici végig rugdosta a közel 1 órát :)

Csak reménykedni tudok,hogy nem okozott az eddigi stressz gondot.


Kívánom, hogy anyukáddal minden rendben legyen!

2014. márc. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Ő a második babánk, az elsőt 2 évig szoptattam, nagyon szeretném őt is addig amíg igényli. Az első kisfiunk addig igényelte, az összes szopit magától hagyta el. Remélem rendben lesz minden vele,mert a báttya már 4 hósan megfordult 10 hósan ment...
2014. márc. 14. 10:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem fog 4 hósan megfordulni és 10 hósan járni azt azért ne a 9 hónapnyi idegeskedésnek tudd be, nem fejlődnek egyformán babák és testvérek sem, egészségesen is különböznek fejlődésben.Az is lehet, hogy ugyanúgy fog feljődni, vagy még jobban.
2014. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igazándiból azzal próbálom nyugtatni,magam, hogy az elmúlt 2 hét volt igazán stresszes, és már 31+3 vagyok. Tehát nem a 9 hónap végig. Persze vannak kisebb nagyobb gondok, de az mindenkinek mindíg van... de egyszerűen egy ilyen hírre nem hiszem, hogy lehet idegeskedés nélkül reagálni.
2014. márc. 14. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Visszagondoltam, és anyukám is ideges volt végig húgommal, emiatt majdnem félidőben született. Húgom nagyon gyorsan fejlődött, nagyon okos és eleven kis csajszi. Ne gondolj arra,hogy baj lesz, légy pozitív :)
2014. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!