Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első császármetszés után hogy...

Első császármetszés után hogy éreztétek magatokat? Mennyi volt a gyógyulási idő? Házimunkát mennyire tudtátok elvégezni otthon?

Figyelt kérdés
34 hetes kismama vagyok. 31 hetesen voltam a dokimnál és sajnos farosra fordult a babám. Jövőhéten megyek, bízom benne, hogy visszabukfencezett, de ha nem a dokim azt mondja készülni kell lelkiekben a császárra amitől nagyon félek.

2014. márc. 17. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Rosszabbra számítottam. Ez volt a rémálmom konkrétan. Simán ment a műtét, seperc alatt kint volt a babám. A felépülésem gyors és zökkenőmentes volt. Már 2. héten elég jól mozogtam, nem fájt semmim. Azt hittem sokkal rosszabb lesz utána. Semmi sem volt a vajúdáshoz képest!
2014. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Simán ment minden, 5. napon mentem haza a kórházból, utána csináltam mindent a ház körül.
2014. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Két császárom volt. Az első sürgősségi, a második az előzmények miatt lett császár + hiába indult be a szülés, nem tágultam és nem akartak kockáztatni.

Elsőnél a műtét utáni (8 óra utáni fekvésből) felkelni kegyetlen volt, de másnap már szaladtam a folyóson. Mire hazamentünk (5 napot voltunk bent) semmi bajom nem volt.


Másodiknál a felkelés (6 óra fekvésből) kicsit fájt. Másnap már semmi bajom nem volt. 4 napot voltunk bent, és úgy pattantam ki - be az ágyba, hogy a dokim szívrohamot kapott a kórházi tartózkodásom végére :)


Vagy baromi szerencsés vagyok, hogy ilyen hamar regenerálódni kezdtem és a szervezetem ilyen erős, vagy csak az a "taktikám" jött be, hogy ne hagyjam el magam. Igen is, normális mértékig erőltessem a felkelést, a járást, stb.

Persze, nem kell túlzásba esni és maratont futni a műtét után, de hanyagolni sem szabad a járást és a felállást.

Én egyébként mind a két lábra álláshoz kértem "lónyugtatót" a nővérkéktől :))))

Utána már semmilyen fájdalomcsillapító nem kellett.

2014. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

36 hetesen volt surgossegi csaszarom. Azt elfelejtettek hozzatenni h ne emelgessem csaszar utan a fejemet, na en megtettem. 3 nspig majd szetszakadt de igy meg soha nem fajt semmim.

A heg nem volt veszes. Enehezebben mozogtam de nem fajt. Huzodott, kellemetlen volt. Itthon a kadba nehezen tudtam bemaszni, bugyi felveteleis kicst nehezkesebben ment, ejjel kelni az elso hetekben se volt olyan jo mert hat ujdonsult kismamakent pattanni akarsz az elso neszre is de nem megy nagyon :) pontosan nem emlekszem mennyi ideig vokt kellemetlen vele mozogni de par hetig biztos, aztan szepen lassan elmult ez a rossz erzes. Hazimunkat muszaj voltam csinalni, senki nem volt aki megcsinalja helyettem. :-)

Nem kell aggodni miatta, nem olyan veszes dolog. :-)

2014. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Én sem gondolom, hogy elhagytam magam, különösen, hogy már a kórházban el kellett látni a babát. Ennek ellenére, amikor hazamentünk 5 nap után még alig tudtam felmenni a lakásba 1 emeletet. Házimunkát semmit nem tudtam csinálni még pár napig, a babához is csak nagyon lassan tudtam mindig felkelni, vagy odamenni. Kb. 3 hét után már tudtam csinálni mindent, de pl. az ágyból felkeléskor, vagy egy rosszabb mozdulatnál még akkor is fájt. A 6 hetes kontollon már teljesen rendben voltam.
2014. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Az első felkelés nekem nagyon-nagyon brutális volt, le voltam fagyva, hogy miért nem megy, mikor nagy pocakkal is csak úgy "pattogtam", de akkor és ott nagyon fájt, engem a kórház is megviselt. Tényleg nehéz volt, hogy nem tudtam lehajolni semmiért, a párom nem jöhetett be a szobába, így a padlóra ejtett popsitörlős csomagot úgy rugdostam ki neki a folyosóra, hogy vegye már fel nekem, mert képtelen voltam lehajolni érte. Az ágyból csak úgy tudtam felkelni, hogy egy övet kötöttem az ágy végére, és azzal húztam fel magam, itthon pedig kellett még egy matrac az ágyra, illetve egy-egy nagypárna a fotelra/székbe, mert alacsonyra képtelen voltam leülni, vagy ha leültem, nem tudtam felállni. De ez max. 2 hét volt, utána már jól voltam, szerencsére nem volt semmi gond (egészen addig, míg az 5 hetes gyerekkel meg nem emeltem a babakocsit, és be nem gyulladt a sebem, de az már más tészta). A kádba belépés, a WC-ről felállás, bugyi/zoknifelhúzás nem egy leányálom, de hamar összekapja magát az ember. :)
2014. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Én magamon is meglepődtem,hogy milyen jól viselem! Délelőtt volt a császár, délután már kértem a nővért,hogy kísérjen ki egy kicsit tusolni. Az egyedül is ment már. Még aznap este jött be a szűk család, kisétáltam hozzájuk a folyosóra. Másnap már mentem a büfébe kávéért! :)

Igaz, mi egy hét után jöhettünk haza, de itthon már minden ment ugyanúgy. Oké, nyilván nem álltam neki nagy takarítani, de a babát simán elláttam, könnyű vacsorát meg tudtam főzni, stb.

2014. márc. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%

Az első felállásnál úgy gondoltam, ezt én soha, de soha az életben nem tudom megcsinálni :) úgy húzódott a varrat, mintha tüzes vassal sütögették volna. Este 6-kor kellett volna felállnom, 11-kor még mindig az ágy szélén üldögéltem (az sem volt jobb), utána fél óra alatt eljutottam a két méterre lévő mosdókagylóhoz, és megmostam az arcom, na onnantól éreztem magam jobban.


Másnap elég szar volt menni (átkerültem másik szobába az őrzőből), de harmadnap már simán sétáltam. Onnantól már csak a köhögés-tüsszögés-ágyban felülés ment nehezen. Miután kivették a varratokat, akkor meg már semmi gond nem volt.


Nekem itthon nem volt segítségem a férjemen kívül, így kénytelen voltam mindent megcsinálni. Ezzel nem is volt már semmi gondom, simán elláttam a babát, igaz, nem cipekedtem, nem erőltettem meg magam. A 6 hetes kontroll után húztam bele, onnantól csinálom a nehezebb házimunkákat is.


Egyébként nekem a 37. héten fordult be a baba (első gyerek), végül nem ezért lett császár :) úgyhogy van még remény

2014. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát :-)

Ment a pozitív elbírálás :-)

2014. márc. 17. 15:54
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekem volt időm felkészülni a császárra, végig faros volt a babám! Időzített volt a 39. héten! Jó volt napra pontosan tudni, hogy mikor lesz Velem a kicsi lányom! Az volt a baj, hogy annyi nyugtatót kaptam, ami teljesen kiütött a műtétre és még utána jó pár órára! Annyira kába voltam, hogy odahozták a babát, megpusziltam, kicsit fogtam, de mondtam, h vigyék el, mert nem tudok Vele mit kezdeni...Ez rossz volt! Aznap feküdtem, másnap hajnalban már kimentem a lábamon tusolni, utána hozták is be a lányt! Akkor már nem volt gond! Persze fájt, meg húzódott a seb, de a leszedálás sokkal mélyebb "sebeket" okozott! 5 napig voltunk bent, de csak azért, mert besárgult a kicsi! Otthon már pörögtek az események, a sebem volt a legkisebb gond. Csak akkor jutott eszembe, amikor esténként be kellett kennem! Most várom a második babámat, őt is császárral szeretném "szülni"! Ne aggódj Kedves kérdező, nem olyan nagy fájdalom, mint amilyenek tűnik! Sok sikert!
2014. márc. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!