Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt 1 cigi meg...

Terhesség alatt 1 cigi meg egy kis pia árt a babának?

Figyelt kérdés

8 hónapos terhes sógornőm halál nyugodtan mesélte a minap hogy karácsonykor (akkor volt 5 hónapos terhes) megivott 1 kupica pálinkát az ünnepi vacsorához, meg elszívott egy szál cigit, szilveszterkor meg ivott egy kicsit tequilát meg vodkát.

Levegőt alig kaptam a döbbenettől, de még a testvérem is csöndben volt és amikor megtörténtek ezek sem mondott egy szót se hogy figyelj már, ne mérgezd már le a gyerekünket...


Most nagyon aggódok hogy lesz e valami baj a babával, eddig minden rendben van vele elvileg, de nagyon félek hogy valami lesz vele emiatt...


2014. márc. 19. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Ha csak ennyi volt az egész terhesség alatt, akkor szerintem nem lesz semmi gond. Ha minden nap elszívna 1 szál cigit és inna, akkor igen, akkor nagyobb valószínűséggel lenne baja a babának.
2014. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja. Gondolom nem leitta magát a sógornőd, csak koccintott, és biztos rendszert sem csinál belőle. Ilyen minimális alkohollal nem tesz kárt a babában.
2014. márc. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Annak idején én is karácsonykor, szilveszterkor voltam terhes. Én kérdeztem a dokit, azt mondta néha-néha egy pohár bor, szilveszterkor egy pezsgő nem árt meg a babának.
2014. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ettől bármi baja lenne a babának, persze ettől még nem volt helyes. Egy ismerősöm végig dohányozta a terhességét, makk egészséges a fia. Más babája ettől lehet, hogy meghal félidőben... Ezt sajnos nem tudhatjuk, a genetika elég erős húzó faktor. (felnőttként is van aki 90 évesen még bagózik, más meg nem szívott egy szálat se és meghal tüdőrákban 40 évesen...) Ezért kell a lehető legtöbbet megtenni a rizikófaktorok legyűrésére. Nem cselekedett helyesen, töményt pláne nem kellett volna innia, de ha ne adja Isten bármi baja lesz a babának, az nem ettől lesz.
2014. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Azért a vodkát és a pálinkát ne hasonlítsuk már össze egy kis borral meg egy kis pezsgővel... Szerintem iszonyatosan nagy felelőtlenség ilyen erős ital fogyasztása, főleg, ha tényleg meg is itta, nem csak "belenyalt". Egyébként pedig az ő dolguk. ha mégis lesz valami baja annak a kisbabának, a szülő élete végéig cipelheti a lelkében ezt a terhet. Nem szetetnék pálcát törni senki feje fölött, de ezt sose tudtam megérteni, hogy miért nem lehet 9 hónapt kibírni piálás nélkül.
2014. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja.

Viszont én elítélem az ilyet. Én is nagyon szeretem alkalmanként a finom pálinkát, terhességem elején mentem férjhez, mégsem ittam. Pálinkát is csak "megillatozom", ha igazán jó.

A cigiről az a véleményem - láncdohányos voltam, ha valaki el tud szívni egy egész szál cigit, az sajnos nem az elsőt szívja, biztos vagyok benne. Nem vagyok rosszul, főleg a 35 hét környékén már, meg is kívánom néha a cigit, de megérzem a szagát valakin, elfog az undor, biztos, hogy nem tudnék bele sem szívni, nemhogy egy egészet elpöfékelni..

2014. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy emiatt baja lenne a babának, bár azért furcsa, hogy ilyen "erős" piákat húzott le terhesen. Remélhetőleg tényleg csak az említett alkalmakkor történt meg, és akkor azért nem lesz gond.
2014. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen azt mondta hogy csak 1-1 kupicáról volt szó és máskor nem fordult elő, azóta se... Nagyon lazán fogta fel én meg azt se tudtam hogy erre merjek e mondani valamit egyáltalán, mert balhét és feszültséget nem akarok családon belül, de borzasztóan elítélem én is az ilyet, 9 hónapot nem hiszem el hogy nem lehet kibírni, iszonyú még belegondolni is.. de most megnyugtattatok, hogy valószínűleg nem lesz semmi baj emiatt. Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 19. 20:55
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Ugyan már. Ezen nem kell kiakadni, simán belefér.
2014. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11%

Ezen mit kell annyira kiakadni? Én az első terhességem alatt kb 2 hetente ittam 2 deci fehér bort hétvégén anyukámmal és amire nagyon nem vagyok büszke és szégyenlem is magam érte, én végig dohányoztam, igaz, nagyon keveset.

A nőgyógyászom napi fél deci vörösbort javasolt a vashiányomra, szóval ajánlásra akár naponta is ihattam volna.

Kb 30 hetesen szerveztünk egy bulit és ott 3 rumos kólát is megittam este 8-tól hajnal 3-ig. Na nem dicsekvés képp írom ezeket, de nem kell túl reagálni ha valaki iszik egy picit várandósan.

2014. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!