Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hónapos terhes vagyok és a...

4 hónapos terhes vagyok és a véreredményemen ez van:Mit jelent az hogy a toxoplazma igG 80IU/ml?

Figyelt kérdés

2014. márc. 19. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nem pötyögöm be végig, olvasd el. Ez egy fertőzés. Az értéket nem tudom értelmezni talán az orvosod megteszi.

Macskád, állataid vannak?

A terhes nőknél el szokták ezt a tesztet végezni mert az állatok közelében ez a fertőzés átmegy az emberen. Az egészséges ember nem lesz tőle beteg de kimutatható a vérben, hogy átesett a fertőzésen.

Nem tudom, hogy ez az érték, mit jelent lehet semmit csak kimutatták, hogy átestél ezen is. Szerintem a baj lenne akkor már szolt volna a doki.

Egyébként a vérvételi leleten a rossz eredmények mellett mindig van egy csillag. Meg ott a határérték is meg a kimutatott érték. Meg tudod nézni benne vagy-e vagy kevesebb/több-e az értéked.

2014. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írd le kérlek azt is, hogy az IgM-nek mi az értéke, mert a kettőnek együtt van jelentőssége. Én sajnos nagyon jól ismerem a dolgot, úgyhogy fogok tudni segíteni. :)
2014. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha az igg pozitív, az azt jelenti, hogy toxoplasma átvészeltséged van. Igm?
2014. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az igm negatív az iGg re volt ez a 80 írva
2014. márc. 20. 06:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az IgM-ed negatív, akkor te már korábban átestél ezen a fertőzésen. Ez jó hír, hiszen így már védett vagy!
2014. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez az érték egy régmúltban lezajlott fertőzést mutat, azt jelenti, hogy a szervezeted ellenanyagot termel toxoplasma gondii ellen. Nem jelent semmiféle bajt, sőt, még jó is. Súlyos bajt tud okozni, ha terhesen éri az embert a primer fertőzés, de mivel te már túl vagy rajta, nem okozhat problémát.
2014. márc. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!