Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtok nekem ajánlani valami...

Tudtok nekem ajánlani valami jó terhesnaplót?

Figyelt kérdés
Most vagyok a 9. hétben és szeretném megörökíteni ezt a gyönyörű 9 hónapot. Interneten láttam ezt a "Az a 9 hónap" terhesnaplót. Valakinek vélemény?
2014. márc. 20. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én blogot vezetek a babavárásról. Hetente frissítek, minden héten csinálok fotót is hozzá. Így nem vagyok keretek közé szorítva és ha megszületik a baba valószínű kinyomtatom fotópapírra a heti frissítéseket és fotókönyvbe köttetem.
2014. márc. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szintén neten vezetem, nekem kényelmesebb és praktikusabb
2014. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a Szinetár Dóra félét kaptam ajándékba. Van benne hely fényképragasztásra, hát már 10 hónapos a baba de még nem ragasztottam bele semmit...


Viszont amit mit csináltunk és ajánlani tudom, hogy minden héten én is és a párom is írtunk bele egy babának szóló levelet. Mi történt velünk, hogyan alakul az anyaság/apaság érzésünk, milyen babával kapcsolatos dolog van éppen terítéken.


Így utólag nagyon érdekes visszaolvasni, milyen volt a névválasztási mizériánk, hogyan éltem meg a növekvő pocakot, milyen gondolataim voltak a még meg nem született babámmal kapcsolatban. Utólag teljesen másképp nézi az ember. Csak ajánlani tudom mindenkinek!


A leges legérdekesebb rész, hogy a 39. héten a doki beijesztett, hogy túl nagy a baba és beindítják/esetleg császár lesz belőle, ha nem indul meg magától. MInden házi praktikát bevetettünk, hogy beinduljon a szülés. Hajolgattam, takarítottam, napi 200 guggolást csináltam, szexeltünk amennyit csak tudtunk, málnalevél tea, gátmasszázs stb, de semmi nem segített. Végső elkeseredésembe, a naplóban, könnyeimmel küszködve írtam a babámnak és kérleltem, ne várja meg az "erőszakos" indítást, jöjjön mert én felkészültem, most kell elindulnunk a közös úton.

És beindult a szülés! Még mielőtt indultunk a kórházba, még egy utolsót írtam a naplóba örömömben, remegő kézzel, alig olvasható, de az a pár sor a legértékesebb az egész naplóban! Azok voltak az utolsó gondolataim még "babátlanul".

2014. márc. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon aranyos történet :)
2014. márc. 24. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!