Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem lesz baja a babának?

Ugye nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 hetes kismama vagyok és erős székrekedésem van . Van hogy 2-3 napig nem megy a dolog, hashajtót nem merek beszedni, az orvosnak, meg nem szóltam mert mindig összevissza ugrál a témák között és sokszor mindent elfelejtek amit kérdezni akarok, hozzá 2-3 hét múlva megyek legközelebb. A kérdésem, hogy mikor sikerül odáig eljutnom, sokszor nagyon erőlködnöm kell, és félek hogy ez árthat a babának. ugye ez nincs így?

Már nem tudom mit ehetnék. Rengeteg gyümölcsöt eszek ennél többet már nem tudok.

Előre is köszönöm a segítséget.



2014. márc. 20. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bbaja nyugi!!!De ha megfogadsz egy jó tanácsot és ez nekem sokszor bevált :) Aszalt szílva és egy kis tej na akkor nem lesz baj a wc-n. Természetes hashajtó bár ha kis mennyiségbe eszed akkor meg székletlazító!!19hkm :)
2014. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Narancs,szilva,sok rostos sem segít?

"A székrekedés terhesen különösen nem jó, mert hashajtót nem lehet szedni és az erőlködés sem tesz jót. ( aranyér)"

Végszükség esetén bevethető a glicerines kúp is, annyi a trükkje, hogy legalább fél órát bent kell tartani, hogy felolvadjon, még akkor is, ha az elején kibírhatatlannak tűnik, mert különben csak maga a kúp lesz az eredmény.

2014. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kérdéseidet írd fel előre mindig, hogy amikor mész a dokihoz vagy védőnőhöz eszedbe jusson. Nekem ez nagyon bevált. A babának nem lesz gondja, viszont neked ha kijön az aranyered akkor az kellemetlen lesz így nem csak a baba miatt ha nem magad miatt is orvosolni kell ezt a problémát.

Sok sok folyadék elsősorban !víz! és minél kevesebb cukros löty. Hashajtó lekvárok is vannak érdemes körül nézned. szilva lekvár szintén hatásos, de olyat vegyél ami igazi szilva nem pedig cukrozott mű pép az egész. (van bébi ételben is szilva pép, azt is megpróbálhatod, mert abban tényleg szilva van, ugyan így a sütőtök pépet is megpróbálhatod, vagy ha találsz még valahol akkor a sütőtök is hashajtó, széklet lazító. Alma, banán inkább széklet fogó, ezeket került, lisztet is kerüld (már mint ne sűrítsed ezzel a kajákat, vagy kevesebbel), krumplit szintén kerülni kell. Nekem még a köri szokott segíteni, vajas kenyérre szórva, levesbe szorva nem is érzed az ízét (ha nem szereted).

2014. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az erőlködés nem tesz jót, én pl bevéreztem tőle. A dokim szólt hogy azonnal kezdjek el székletlazítót szedni mert semmilyen házi praktika nem használt. Most Duphalac szirupot szedek (ezt kismamák és szoptatós anyukák is szedhetik). Azóta minden rendben van.
2014. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem sem használt semmilyen házipraktika..fele-fele arányban megittam langyos vizes-tejet kb. 1 litert..erre ittam fél liter 100% -os szilvalevet...napi 3-4 almát ettem, végül már lereszelve... (bár én a dinnyére is tejet iszok és attol se volt soha semmi bajom :D) szoval semmi nem használt, igy én hashajtot szedtem (dulcolax, stadalax)
2014. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hűha , köszönöm a gyors válaszokat:D meg nyugtattatok egy picit. Nekem eddig a kiwi vált be, régebben, a terhesség előtt is. attól aztán egy nap 3-szor is ment a dolog, teljesen kitisztított:D Most az elmúlt két napban próbálkozom ezzel, kiwi- tej, tej-kiwi, kiwi turmix , valami változás felfedezhető de még nem olyan " látványosan":D minden esetre próbálkozom tovább, bár a sima vizet nem igazán tudom meginni, egyszerűen nem megy, egy korty és kész. limonádét szoktam, meg tejet vagy kakaót.
2014. márc. 20. 12:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak és kizárólag az aszalt szilva jött be. Viszont ahogy megszokta a szervezetem, úgy kellett növelnem a napi adagot it.


Viszont a túlzott erőlködés nem tesz jót, akár aranyered is lehet tőle, szóval figyelni kell. A terhesség végefelé, ha mondjuk veszélyeztetett vagy mert túlzottan alul tapadt meg, vagy már nyitva vagy kicsit, akkor el tudom képzelni, hogy megindíthat egy szülést...de akár egy forró fürdű is megindíthatja ilyenkor már... persze nem mindenkinél.

2014. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
limonádé nem jó mert a citrom megfogja az embert, és ha még cukrot is teszel bele akkor az főleg meg fog fogni. A bolti tej engem is megfog, joghurt dettó. Viszont van nálunk házi tej automata (ezt a tejet még fel kel forralni) az a teje nem fog meg, nem is hajt meg de legalább nem fog meg. Esetleg teát nem tudnál inni, vagy 100% gyümölcslevet vízzel fel engedni 50%-50% pont amit iszol kombináció szerintem nem a legjobb (tej-limonádé)
2014. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a mandarin ill. a magnezium pezsgotabletta valt be.
2014. márc. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A túl sok magnézium valóban hasmenést okoz.
2014. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!