Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kismamák, hogy bírjátok...

Cukros kismamák, hogy bírjátok a diétát? Szülés után mennyi ideig kell még tartani vajon?

Figyelt kérdés

Immár 2 hónapja diétázom, napi 180g ch...és nagyon nehéz, természetesen lelkiismeretesen betartom, hiszen a babámért mindent, de néha nagyon ki tudok borulni..azthittem pár hét alatt hozzászokok, de egyre inkább csak kiéhezek

nemcsak az édesség hiányzik, hanem a tészta, krumpli, rizs, hogy nem ehetem akkor és azt amit szeretnék, emiatt gyakran rosszkedvű vagyok, ezt szeretném legyőzni, mert nem akarom, hogy a baba érezze a "depimet"

ti, hogy vészelitek/vészeltétek át?

Szülés után mennyi idővel normalizálódik a cukor, mikor ehetek rendesen majd?


31+4 hkm



2014. márc. 20. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
szia! csupán sorstársként szolidaritálok veled, 27 hetes vagyok, és még csak 3 hete megy a kemény diéta. neked milyen értékeid vannak étkezések után, nézed őket? állítólag szülés után elmúlik, és ugyan biztonságból tartani kell még azt követően 6 hétig a diétát, majd újból cukros löttyöt inni, és akkor kiderül, rendeződött e az állapot. Nekem két ismerősöm is diabos volt mint te és én, ők szülés után nem tudták tartani, már teljesen ki voltak éhezve..és kontrollra sem mentek vissza , a babáik teljesen egészségesek hála az égnek. Igyekszem sokat sétálni, mert előírták a mozgást, 55 kg-val kezdtem a várandóságom, most 59 kg vagyok, és a diéta óta egy grammot sem bírtam hízni...nem tudom ez normális e így?
2014. márc. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szinte minden étkezés után mérem a cukromat, 5 és 6 között mozog, szóval teljesen jó (elvileg 7ig ok) viszont reggelente inzulint is kell beadnom :/ inzulin előtt mindíg 8 körül volt reggeli után, terheléses cukorvizsgálaton pedig a cukros lötty után 2 órával 9,2..neked mennyire volt magas?

egyébként én is gondoltam már erre, hogy lehet szülés után ha kell is még tartani nem fogom bírni, most még erőt ad, hogy tudom nem csak magamért felelek, hanem a lányomért is, és nem merek kockáztatni, de attól tartok, ha már újra "egyedül" leszek nem fogom tudni csinálni ilyen szigorúan...

De örülök, hogy nem vagyok egyedül, azthittem csak én vagyok ilyen "gyenge" és nem nagyon merem kimutatni a környezetemben, hogy milyen nagyon nehéz nekem, nehogy aztmondják, ne nyavajogjak :)

kitartást kívánok neked, és minden kismamának aki ezzel küzd :) :/

2014. márc. 20. 15:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaa a hízásról még annyit, hogy én mióta diétázom 1 kilót szedtem fel, de akkor is letolt a védőnőm, hogy nem érti hogy csináltam, emellett a diéta mellett egy kilót se szabadna hízni...bár hozzáteszem nem értek egyet a "kedves" védőnőmmel, hiszen a babám is növekszik, ami természetesen az én súlyomon látszik meg, nem is beszélve a vizesedésről, nem is értettem miért akad ki egyetlen kilótól...sztem fogsz majd még te is hízni, mikor elkezdtem a diétát én se híztam egy ideig, gondolom míg a szervezetem át nem állt vagy nem tudom...
2014. márc. 20. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is örülök,hogy most félre ne értsd, de "jó" értelemben értem,sorstársra találtam személyedben. Nekem 8,11 lett a terheléses eredménye. az éhgyomri értékek most beálltak 4,2 körülire, de szerintem azért,mert 10 órakor 3 Korpovit kekszet elrágok mint utóvacsora. erre azért kényszerültem,mert amíg nem így tettem, leesett 3,5 körülire a cukrom reggelre. voltam már 1x ellenőrző vérvételen, akkor - itt nálunk Pécsett legalábbis 1 szelet barna kenyér, margarinnal és szalámival - után másfél órával leveszik a vért, és vizeletet, majd délben kell visszamenni a diabetológiára ahol addigra kész az eredmény. ez nekem 3,67 lett vizelet cukor és aceton negatív. így felemelték 200 ch-ra a diétát, de gondolhatod, rettegek,hogy nehogy boruljon a cukor,pedig annyira figyelek a grammokra, méricskélek, olvasom miben mennyi szénhidrát. persze kaptam mintaétrendet, de gyakorlatilag sok választásunk azt gondolom nincs. nem csábulhatunk el...persze én is a kisfiúnkért mindent, ám szülés után...biztosan kevésbé leszek önmagamhoz szigorú, ahogy a két b.nőm sem bírta... Nekem a védőnő pedig azért szólt, mert - hétfőn voltam nála - nem híztam már 1 hónapja semmit. na akkor most fene érti mi a jó...bár ez mellett a diéta mellett szerintem nem zsír rakódik le rajtunk, hanem a plussz kiló ami biztos lesz nálam is, a víz, és a baba súlynövekedése. Átlagban étkezések után 5-6 közötti az én értékem is, néha picivel 6 felett. itt a neten azt olvastam egy diabetológus írta a kismamának, hogy étkezés után 1 órával 7 alatt, másfél órával 6,7 alatt kell lennie. nos eddig még tartom, de úgy tudom, sajnos diéta ellenére is rosszabbodhat. Te rögtön inzulinos lettél?
2014. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem ugy volt, hogy miután magas lett a cukorterhelés utáni eredményem, elküldtek diabetológiára, ahol csináltak ilyen 4 pontos laborvizsgálatot, ami annyit jelentett, hogy éhgyomorra és reggeli, ebéd, meg vacsi után egy órával vettek vért, mindegyik értékem jo lett, kivéve a reggeli utánit, az 7,8 volt, aztán megpróbálták még kevesebb ch-ra csökkenteni a reggelit, de még ugy is 7,3 volt, így azt mondták, hogy reggeli előtt 20 perccel 5 egység inzulin, azóta rendben van a cukrom...

Neked mondtak valamit arról, hogy befolyásolja e a diabétesz a szülést?Nekem már mondta az orvosom, hogy sajnos nem zárhatjuk ki a császár lehetőségét, bár lehet ez inkább az inzulin miatt...bár nem 100%-ra mondta, csak említette, hogy ne érjen váratlanul ha úgy alakul...amúgy is lehet, hogy óriás baby-m lesz, a 29. héten 1500-nak mondták, talán ezért is merült fel a császár lehetősége...

2014. márc. 20. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Én már túl vagyok az egészen. Nekem terhelés előtt 3,6 volt, a terhelés után 2 órával pedig 9,2 lett. Szerencsére megúsztam diétával, nem kellett inzulinoznom magam, sőt még kórházba sem kellett befeküdnöm. Én rettentő rosszul viseltem a diétát, habár már előre tudtam, hogy terhességi cukros leszek, valahogy megéreztem, pedig soha nem volt gond a cukrommal. Tartottam én is, de egyszer-kétszer elcsábultam, pl. lakodalomban voltunk, és ott volt egész este előttem egy nagy tálca sütemény. A diabetológus azt mondta, hogy egyszer-egyszer lehet bűnözni, de tényleg ritkán. Nálunk elég lazán veszik, 2-3 hetente kell menni vérvételre, majd reggelizni, és utána megint vesznek vért, majd délután átbeszéltük az eredményt, de azt is fél perc alatt kb. Azt sem mondták, hogy mérjem itthon vagy ilyesmi. Én azért mértem a legelején minden étkezés után, majd egyre kevesebbszer. Szerencsére a diétával nem voltak kiugró értékeim, de tényleg odafigyeltem a lassú-gyors ch-kra is. Mondjuk nekünk azt mondták, hogy nem tilos rizst, krumplit, tésztát enni, csak a mennyiségre kell figyelni, és ne minden nap legyen az a köret, így én néha ettem ilyeneket is, de sok zöldséggel, nem dobta meg a vércukor értékemet szerencsére. Semmi gondot nem okozott a cukor, nem romlott a lepény, a keringés, és nem lett túl nagy sem a fiam, amitől nagyon féltem. A szülés is simán zajlott, az orvosom azt mondta, hogy ez nem indok a császárra, csak a túlhordásnál szigorúbbak, de szerencsére azt már nem értem meg. Szülés után én már nem tartottam a diétát, nem volt hozzá erőm a szoptatás, éjszakázás stb mellett, de mérem többször itthon a cukromat. Terheléses vizsgálatra sem mentem vissza, mert szülés után 6 héttel a fiam kórházba került, vele voltam bent, nem mozdultam mellőle, aztán jött a karácsony, utána beteg lettem, aztán meg már nem volt pofám odamenni. Illetve közben mértem itthon, mindig jók voltak az értékek, és a háziorvos küldött el más miatt teljes vérképre, ott nézték az elmúlt három hónap átlagcukorértékét is, az is jó lett.
2014. márc. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sziasztok! Köszi utolsó válaszadó , hogy Te is írtál és megosztottad a tapasztalatod! (első válaszadó vok),nekem inkább este volt,hogy - hiába az előrírt diéta - volt olyan diátás vacsi, ami bizony megemelte a cukromat, és magas lett. de napközben,mind a reggeli,mind a déli értékekek étkezés után bőven tartományon belüliek voltak, szóval én nálam az esti 40 ch az bizony megdobta,így nem viszem be annyit, csak 30 ch-t, és 10 az utóvacsi, mert akkor nem esik le reggelre a cukrom. Nálunk se zárták ki a krumplit, rizst, durumtésztát, csak heti egyszer legyen mint köret, ne többet, és mérve az adagot. Bízom benne, hogy sikerül diátával kordában tartani, nagyon nem örülnék ha szúrkálni kellene magamat...bár a babáért természetesen mindent. Nekem is említette a császárt az orvosom, bár szerintem ebben közrejátszik,hogy jelenleg harántban fekszik a kisfiam, és az is,hogy 37 éves vagyok, előtte volt két méhenkívülim, ami által kivették a petevezetékeimet (most lombikkal sikerült) és két vetélésem is.
2014. márc. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!