Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16. heti vérvételre ( AFP),...

16. heti vérvételre ( AFP), mikor érdemes menni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam legideálisabb 16 hetesen, 3 naposan menni. Jövő hét pénteken leszek 16 hetes, de nem tudom, hogy már aznap menjek vagy azt követő hétfőn, mikor is 16 hetes, 3 napos leszek. Szerintetek melyik a "jobb" időpont?
2014. márc. 20. 17:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem féltetek ettől a vizsgálattól?
2014. márc. 20. 17:17
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap vesznek le vért? Mert nálunk csak heti egyszer vesznek genetikára. Egyébként nekem a védőnő jelölte ki az ideális időpontot. Amúgy nem féltem tőle, bár én egész terhességem alatt soha egy vizsgálattól sem féltem. Valahogyan éreztem, hogy mi van rendben és mi nincs, például megmondtam előre, hogy a cukorterhelésem rossz lesz, pedig nem volt soha gond a cukrommal, de éreztem és azt is megmondtam a dokinak, amikor elkezdtem nyílni, valahogyan működött a hatodik érzékem.
2014. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy betöltött 16 hetesen menj.


Nem féltem, mert annyira elavult vizsgálat, hogy gyakorlatban jelentősége nincs. Pont az AFP miatt voltam genetikai tanácsadáson, ahol is az orvos majdnem kimosolygott, mikor meglátta az AFP eredményemet, meg a kombinált teszt eredményét. Ugyanis a kombinált/integrált teszt bőven felülírja az AFP-t (ezt nem én találtam ki, ő mondta).

2014. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy én döntsem el mikor megyek, de a 16+1 és a 16+6 között legyen. Ha tudsz, menj 16+3 naposan, abból baj nem lehet. :) Én aggódtam miatta, mert nagyon sok rosszat hallottam/olvastam róla, ezért el is határoztam, hogy bármi lesz az eredmény, nem fogok kiakadni, a genetikai UH-nak jobban hiszek. Aztán szerencsére jó lett az eredmény, de akkor is csak az UH után nyugodtam meg.
2014. márc. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is megcsináltattam a kombinált tesztet a 12. héten, orvosom javasolta, bár mondta, hogy valószínűleg minden rendben lesz, fiatal vagyok. A kombinált tesztem jó is lett.
2014. márc. 20. 17:25
 6/15 A kérdező kommentje:
16+3 naposan megyek szerintem :)
2014. márc. 20. 17:26
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor végképp ne aggódj :)

Boldog babavárást!

2014. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A kombinált teszt sokkal fontosabb, ha az rendben volt, akkor szerintem az AFP miatt ne aggódj. Én úgy tudom, hogy (végre) le is fog kerülni műsorról. Ideje is lesz, mert teljesen elavult eljárás.
2014. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor próbálok lazítani, a kombinált tesztről én is úgy tudom, hogy sokkal pontosabb, az AFP meg elavultnak számít.
2014. márc. 20. 17:43
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem a vedono pont a 16.hetre adott beutalot. Elvileg fontos hogy aznap menj.
2014. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!