Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha tegyük fel az anya rosszul...

Ha tegyük fel az anya rosszul van, akkor a baba is a pocakban?

Figyelt kérdés

ilyenekre gondolok pl anyuka elájul, vagy gyenge mert mondjuk nem evett, meg stb attól a baba még jól érzi magát odabent?

30. hét körül


2014. márc. 22. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a rosszullét oka.
2014. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elájulni súlyos hipoglikémia miatt a babának sem tesz jót. Elájulni alacsony vérnyomás miatt szintén, mert a placentán át nem megfelelő az áramlás. Ha anyuka simán nyomott hangulatban van, az nincs hatással a babára, de ha fizikai problémái vannak, akkor természetesen igen, mert egy rendszerben élnek ők ketten.
2014. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen, fizikai :(

e nem evés, éhségérzettől levő ájulás határi roszzulét

de ügyelek, hogy vitaminokkal bombázzam magam, meg egyek rendesen, szóval készleteim a gyereknek vannak, híztam is, szóval azokat felélheti, amikor nem táplálkozom épp


kegyetlen az evés számomra (de nem vagyok anorex, meg ilyen beteg) hanem mondhatni semmi nem ízlik, kényszerből eszek és néha már elhagyom magam, hogy a fene sem nyitja ki a hűtőt, szóval ez a mindennapos harc kikészít.

2014. márc. 24. 10:38
 4/6 anonim ***** válasza:

ha valaki nem eszik, leesik a vércukorszintje, és ezért szédülhet, leeshet a vérnyomása, és ettől el is ájulhat.

magában az is veszélyes, ha az anyuka úgy ájul el, hogy összecsuklik, mert egy rossz esés bizony következményekkel járhat.


én volt, hogy egész napos csavargás közben nagyon keveset ettem, de nem lett baj. amúgy ebből nem csináltam rendszert, és azért én mindig vittem folyadékot magammal, hogy folyadékot mindig is igyak.


azért én azt gondolom, hogy egyszer egyszer egy kis koplalás (nem diéta, hanem valamiért kimaradó étkezés) nem fog ártani a babának, de azért 12 óránál hosszabb ideig szerintem várandósan tilos koplalni, és ha még szédül is az ember, na az már aztán tényleg durva, akkor enni kell.


én ilyen esetre azért javasolnám, hogy egy banán legyen mindig ott tartalékban az embernél.


a vércukorszint szerintem megegyezik anya, baba esetén, nem véletlen van terhelés, ráadásul az se véletlen, hogy ha az anyuka kis csokit eszik, akkor a baba virgonckodik (ultrahangnál is érdemes kipróbálni) :)


szóval azért nem rosszul van, de nagyon helytelen ha a kismama nem eszik megfelelően, elegendően.

2014. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
attol hogy te vitaminokkal bombazod magad meg a gyereknek nem tesz jot.nem is ertem hogy gondolod.enned kell a kicsi es a sajat magad erdekeben.amugy hogy erezhetne a baba jol magat a pocakban ha az anyukaja rosszul van???o mindent erez.erzi a hangulatingadozasodat az ehsegedet mindent.a picinek szuksege van normalis tapanyagokra is.
2014. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos van ,hogy nekem sem esik jól semmi kaja ,vagy éppen az kellene ,ami nincs.

De valamit mindig eszek ,mert gyakran leesik a cukrom,ha üres a gyomrom.

2014. márc. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!