Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesen, torokgyullad...

6 hetes terhesen, torokgyulladas. árt a babának?

Figyelt kérdés
Tavaly nyaron volt egy spontan vetelesem, most duphastont szedek a terhes vitamin melle, de tegnap delutantol faj a torkom, kohogok(mintha ramdobtak volna, mert vigyazok magunkra, feloltozom rendesen...)....Valaki jart mar igy?minden ment a terhesseg alatt?nem birnak ki meg egy vetelest :(
2014. márc. 31. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz. De azért itt látszik, hoy mennyi értelme van a terhesvitaminnak.

A Duphastont (nem ismerem) orvossal egyeztetve szeded? Bizonyos gyógyszerek árthatnak inkább.

Betegségek közül néhány fertőző (rubeola, bárányhimlő, ha nem estél át rajta korábban), illetve a lázzal járó állapotok ártanak.

2014. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a duphaston lenyegeben olyan mint az utro, a doki irta fel...nemsokara indulok hozza, kerek valamit a torkomra, mert a mez es a citromos tea nem hasznalnak...koszonom a valaszt
2014. márc. 31. 08:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azt kaptad el, ami nekem is volt pár napja. Semmi nem használ rá, amit terhesség alatt lehetne szedni, úgyhogy türelmesen feküdd ki. 2-3 napig fájni fog a torkod, aztán magától elmúlik.

Karamellt próbáld meg, máskor hatni szokott, most terhességi cukor miatt nem tudtam kipróbálni. Házilagosan elkészített a legjobb, pontos kotta hozzá van a neten.

2014. márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, tüneti enyhülést a kamillatea okozott. Egyúttal fagyit is érdemes megpróbálni, a gyulladt torkot hűti.
2014. márc. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
terhesség alatt csak a tantumverdét szabad fájó torokra szedni, mást nehogy beszedj. gyógyszerésznek mond, hogy terhes vagy, ha kérsz a torkodra valami
2014. márc. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
parom kohog es nathas, de mar azelottol h egyatalan tudtuk volna h babat varunk, bezzeg eddig nemkaptam el soha sem meg tole...azert rakerdek a dokinal, hatha nekem szerencsem lesz es hat valami...koszi a valaszt
2014. márc. 31. 08:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Sima vírusfertőzés, terhességre nincs hatással, csak kellemetlen az elszenvedőjének.

A terhesség eleje egyébként megrogyasztja az immunrendszert, nekem az évek óta alvó állapotú allergiám jött ki a terhesség első heteiben.

2014. márc. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kései Sirató ***** válasza:

CSak Tantum verdét használj és igyál sok kálciumot, az gyulladáscsökkentő hatású.

Tegyél fel egy sálat és éjszaka aludj sapkában.

A kamillás inhalálás is jó, csak tegyél bele sót is.

Jobbulást kívánok!

2014. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első terhességem alatt egyszer sem voltam beteg. Most a másodikkal folyamatosan az vagyok. Az ősszel elkaptam valamit, amitől másfél hónapig beteg voltam, köhögtem, fájt a torkom, a végén pedig arcüreggyulladásom lett. Háromszori antibiotikum kúra hozott rendbe. Most ugyan ez a helyzet, szerda óta, ma megyek majd a gégészetre, gondolom megint gyógyszert kell majd szednem. 31. hetes terhes vagyok, eddig se a betegség, se a gyógyszerek nem ártottak a babának. Hála istennek semmi baja. Viszont, ha nem múlik mindenképpen menj orvoshoz, mert, az, hogy te szenvedsz az többet árt a picinek, mint a gyógyszer.
2014. márc. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6 hetes koromtól a 12. hetig folyamatos mandulagyulladasom volt - a gyerekem makkegészséges
2014. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!