Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti mikor kezdtetek...

Kismamák, ti mikor kezdtetek el vásárolni a babátoknak? Hány hetes korban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt nagyobb és kisebb doldokra is (kiságy, babakocsi, ruhácskák, csörgő, hálózsák, cumi) minden.

24 hkm


2014. ápr. 7. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
November közepére voltam kiírva. Pár apróságot vettem 20. hét után, de szeptemberben vettem meg mindent 2nap alatt. Előtte lakás felújítás volt, nem is tudtam volna hova pakolni.
2014. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28 hetesen vettük meg a kiságyat és a matracot,30 hetesen a babakocsit,33 hetesen a ruhákat és az apróságokat.
2014. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mi a kiságyat már megvettük+matracot hozzá lepedővel, mert akciós volt, nem akartam kihagyni:-)Pár ruhácskánk is van már, de túl hamar se akarok vásárolni...
2014. ápr. 7. 12:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi amint megtudtuk a nemét (18. heti uh-on). Már előtte is akartam volna, de párom nem hagyta :)
2014. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első fiamnál 23 hetesen vettem meg a kocsit, 25 hetesen az ágyat majd a matracot. A ruhákat apránként kezdtük el beszerezni, amerre jártunk mindig vettünk valamit, illetve a vaterán is sokat vettem anno. Ez szintén huszonpár hetesen volt. Kb. a 36. hétre lett meg minden, így volt ideális. Most várom a tesót 28 hetes vagyok, a babakocsi 2 hónapja bent van, a hordozót 5 hetesen vettem meg, a ruhákat is átválogattam már, de a beszerzés folyamatban van. Nem kapkodok el semmit, utána nézek mindennek, ami kell és tetszik azt megveszem. Így nem egyben nagy a kiadás, a végére pedig ismét marad a mosás vasalás :)
2014. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ahogy megtudtam,szinte azonnal :-) Mivel mindent meg kellett venni(nem "örököltünk" sehonnan) így időben kezdtem.

Babakocsi volt az első,13 hetesen,utána rögtön pelenkázó,kiságy,ruhák szépen sorban.Jövő héten még a pipere cuccok vannak hátra és nekem a kórházi csomagba ami kell+ 2 utazótáska,mert az sincs és reklámszatyorban csak nem vihetem a cuccainkat :-)

Most 33 hetes vagyok,így a 34.hétre lesz meg minden.

2014. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Miért érzem úgy, hogy magyarázkodnia kell egy kismamának, ha "idő előtt" elkezd vásárolni? Egyáltalán mikor van az a korán?

Bocsi a kitérő miatt, csak nem értem.


A babakocsink fogantatás előtt egy évvel már megvolt. :) Nekünk így volt jó, persze nyilván hülyének néztek a barátok, mivel akkor még el sem kezdtük a babaprojektet, de minket nem érdekelt, kellett és kész.


Most kezdem a 28. hetet. A babaszoba teljesen felújítva, új parketta, festés megvolt. A függönnyel megszívtam, az még csak félig van kész. A bababútorokat hétvégén állítottuk fel. Ruhákból már készültünk korábban, de megöröklünk még egy rakást, úgyhogy több ruhácskát egy ideig nem kell vennünk szerencsére. Jól állunk, úgy nagyjából 2/3-a megvan a kelengyének.

32. hétig mindent beszerzek, nem akarok a nagy melegben, még nagyobb pocakkal boltokat járni, pakolászni. :)

2014. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy kinek mikor van korán, teljesen relatív. Én mondjuk az utolsó két-három hónapban fogok neki vásárolni, de akkor is félve. Persze majd nézegetek ezt-azt a neten, de beleélni nem akarom magam. Már volt egy vetélésem a 16. héten, nem derült ki, hogy miért állt meg a szíve. Érthető, hogy nem merek felhőtlenül örülni és belevetni magam a vásárlásba. A barátnőm már a 4. hónapban bevásárolt pelenkától kezdve babakocsin át kiságyig mindent. Mert hát a 12. heti UH-n minden rendben volt. Nos, akkor még nálunk is minden rendben volt...
2014. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy félsz, de pozitívan kell hozzáállni, máshogy nem lehet. Szörnyű belegondolni, de a baj tényleg bármikor megtörténhet, szülés után is sajnos.
2014. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, pozitívan állok hozzá, persze, hogy arra gondolok, hogy most minden rendben lesz. Csak hát épp ezért mondtam, hogy relatív kinek mi a korai. Nekem ilyen történésekkel a hátam mogött a 6. hónap is korai. Bár lehet, hogy nem is birom ki addig és lecsapok egy-két ellenállhatatlan akcióra. :-) Mindenesetre én most így 4 hónaposan még interneten se kezdtem nézelődni meg még a bababoltokat is kerülöm egyelőre.

(8-as voltam)

2014. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!