Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Pozitív lett a tesztem, nem menstruálok, de még az orvosomat nem kerestem fel. Tudnátok pár hasznos tanácsot adni?

19 leszek, most fogok erettségizni, kicsit félek, hogy rosszabbul sikerül, vagy az idegesség nem tesz jd jót a babának. mindenképp meg szeretném szülni, bár tudom, hogy apukám és nővérem nem fog örülni.. a barátom mellettem áll, számomra ez egy óriási biztonságot jelent.

Olvashatók neten vitaminokról és hasonló dolgokról, de remélem ti is segítetek nekem!

Minden vélemény fontos, köszönöm! :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: pozitív, teszt, terhes

2014. ápr. 15. 08:20  Privát üzenet  

A válaszok

Szedj folsavat, ne dohányozz, ne fogyassz alkoholt.

Ha normálisan táplálkozol, semmi másra nincs szükség.

Valamint kerüld a nagyon nagy fizikai igénybevételt (30 kg-os zsákok emelgetése, bútormozgatás).

Ezen kívül semmi más nem kell, a terhesvitamint lehet szedni, de teljesen felesleges, ha a táplálkozás megfelelő.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2014. ápr. 15. 08:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocsánat a helyesírási hibákért, telefonròl vagyok :/

# 2/6Időpont 2014. ápr. 15. 08:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! :)

# 3/6Időpont 2014. ápr. 15. 08:27 Privát üzenet
folsav 3mg-os, magneb6-t(főleg ha görcsölnél vagy nagyon fáradékony vagy) Ezeket megmondják a gyógyszertárban is, hogy hogy érdemes szedni. Ha görcsölnél, vagy fáj valami, akkor pihenj le! Kerüld a cigi füstjét is, az alkoholt és bármilyen vegyszert(nem tesz jót belélegezni). Amúgy csinálj mindent úgy és élj úgy, mint korábban, csak ne erőltesd meg magad! Kellemes babavárást! :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2014. ápr. 15. 08:37 Privát üzenet

Még az előzőekhez hozzátenném, hogy igyál sok folyadékot!

Azért az utsó menseshez képest 7-8 héttel menj el nőgyógyászhoz, hogy ultrahanggal megnézzék, minden rendben van-e.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2014. ápr. 15. 08:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

# 6/6Időpont 2014. ápr. 15. 13:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mostanában kéne megjönnie a menzeszemnek, csak az a baj, hogy általában nagyon rendszertelenül menstruálok. OLyan is volt már, hogy kimaradt egy hónap. De nagyon izgulok! Mikor vegyek tesztet?
Rózsaszín folyásom van, de csakis pisilésnél. A betétem teljesen tiszta, foltmentes. Felhívtam az orvosomat, azt mondta, hogy hétfőn azért rámnézne.6 hetesen más is volt így?
8 honapos babam van, egesz eletemben 3 napig menstrualtam, baba utan is, egesz mult hetig, mar 11 napja menstrualok, mi a baj?
Ha szoptatok, fogamzásgátlót szedek, nem menstruálok, és esetleg teherbe esek, azt honnan tudhatom?
Ha menstruálok és fáj, görcsöl a méhem és ha 15 hetes terhes lennék, akkor érezném a fájdalomból, hogy nagyobb a méhem?
Felkeressem az orvosomat, vagy hagyhatom figyelmen kívül?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!