Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül havonta egy...

Mennyibe kerül havonta egy kisbaba? Kiságy, kocsi, ruhák vannak!

Figyelt kérdés
Mik azok amiket havonta meg kell venni? Ezek mennyibe kerülnek?
2014. ápr. 15. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk az első pár hónapban kb. 20000 ment el havonta. Tápszeres baba volt. Tápszer 8-10000 havonta. Pelenka 5000 Ft körül van. A megnövekedett rezsi, mivel téli baba volt, kb. 5000 Ft-ra jött ki. 2-3 havonta új cumi kellett, az 1000 Ft. Néha messzebbre kellett orvoshoz vinni, ez párhavonta kb. 3000 Ft benzinköltség. Most 15 hónapos. Most is kb. ennyibe kerül, csak az arányok mások. Többet költünk élelmiszerre, de kevesebbet rezdire pl. Tápszer helyett gyerek italt kap. A pelenka drágább lett, de kevesebb kell. Én főzök neki minden nap. Persze ennek a sokszorosát is el lehet költeni. Mi a ruhákat, játékokat kapjuk szerencsére.
2014. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes akkor szerintem 10.000-ből megvan ha olcsóbb pelenkát veszel (dm-es babylovet vettük,és nagyon szerettük,illetve popsitörlő ha akciós)


Ha tápszeres akkor számolj rá az első hónapokban még 10.000-15.000-et.


Mikor elkezdtem hozzátáplálni akkor sok üveges kaját vettem neki,meg tejpépépet,az is hozzádobott egfy 10-est havonta.

2014. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Hát többe kerül, mint a családi meg a GYES együttvéve.


Pelenka kell (természetesen), és elég sok is, minőségtől függ, meg hogy épp mennyit kell tisztába tenni.

Jó esetben először anyatejet kap, ami ingyen van, más esetben tápszert, ami drága, és nem lehet spórolni rajta.

Ez is minőségtől függ, pl. egy hipoallergén elég borsos áron van receptre is.


Babafürdetőt is ezerfélét kapni, a doki által felírt receptre kaphatótól kezdve a divatos márkákig: itt se az lesz az elsődleges, mi mennyibe kerül, hanem hogy mire hogy reagál a bőre.

Testápolók, babakrémek, sampon, hintőpor: szintén.


Ruha lehet, hogy van, de hidd el, hogy fogsz hozzá venni: viszed orvoshoz, sétálni, tönkremegy, foltos lesz, stb. És nő a gyerek, mint a gomba, tehát ha nem kapjátok a ruhát 18 éves koráig két-három rokontól, akkor hidd el, hogy nincs ruhád...


A mosásra is több pénzt kell áldozni: szinte minden nap megy a mosógép - víz, áram, mosópor (amit bír a baba bőre), stb.


Extra kiadás, hogy egy felnőtt jobban bírja a hőingadozást, egy kisgyerek nem. Ilyen hidegben, mint ma (áprilisi hidegfront, kint max. 14 fok) már illik begyújtani, fürdetéshez még melegebb időben is. Egy szintén egy kisebb vagyon, és nem tudsz rajta spórolni. És tök mindegy, kertes vagy panel, mindenhol emeli a rezsiköltséget.


Az étkezésnél nem csak a baba kajáját kell figyelembe venni: anyatejes táplálásnál az is fontos, hogy te mit eszel, ill. mit nem lehet. Később a babának jobb az otthoni koszt, mint a bolti üveges, és olcsóbb is, de hidd el, hogy meg fogod venni a méregdrága idényzöldséget is, csak hogy a pici elég vitaminhoz jusson.


Orvosi költség is gyakran van, még ha nálatok nem is szokás a "borravaló". Mérget vehetsz rá, hogy 22 éves koráig kizárólag fizetés előtt fog megbetegedni, és kell vagy háromféle szirup, pirula és kenőcs.

Meg a házipatika: lázcsillapító, hányás elleni kúp, hashajtók, hasfogók, köptetők, hurutoldók, csípés és napégés ellen krémek, stb.


Mindezek mellett azt mondom, hogy egy kisbaba nem jelent akkora extra kiadást. A gond később kezdődik...

Oviba íratás, étkezés befizetés, csoportpénz, benti ruha, kinti ruha, ovis cipő, kinti cipő, benti cipő, tisztasági csomag, színházpénz, uszoda, gyereknap, anyáknapja, stb.

És még csak azt soroltam, ami az ovibajáráshoz kell, és a fele kimaradt.


Most néztem kis bicót: két Trabant ára újonnan.

Edzések, szakkörök, tankönyvek, ruhák, cipők, foglalkozások, bérlet, gyerekbútor, játékok, stb.

Egy gyerekzsúr akkor is odavág, ha csak vendég a csemete, a megrendezést csak milliomost vállalja: díszítés, kaja, torta, üdítő, és még nincs program.


Szóval sokba kerül egy gyerek, és idővel még többe. Főiskola... Mond valamit?



Egy kisbaba költségei elenyészőek. Egy kisgyerek többe kerül, egy kamasz nagyon sokba, egy fiatal felnőtt támogatása emberfeletti.


Az a kérdés, hogy ezt tudjátok-e, akarjátok-e vállalni?

Mert rengeteg munkával és lemondással jár, küzdelemmel, sírással, haraggal, veszekedéssel, az örömök meg a babaillat mellett.


Ha azt mondjátok, hogy igen, akkor teljesen mindegy, mennyibe kerül, tűzön-vízen át előteremtitek mindazt, ami a gyereknek kell.

Ha csak kisbabában gondolkodsz, és hogy mennyibe kerül, (horribile dictu: mi marad a családtámogatásból), akkor hagyjátok a fenébe.

2014. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy csomagos pelust veszek, az kb. elég egy hónapra, 5000,- Ft körül van. Panelban lakunk, bár jobban fűtôttünk, a hősugárzót is használtuk időnként, nem tűnt fel, hogy a rezsi több lenne. Anyatejes a babám, így a kajájára nem kellett költeni fél évig, bár én többet eszek. :) Ha beteg, akkor a patikában otthagyok 2-3000,- Ft-ot általában. Ruhák javarészt használtak, turisak, mondjuk kb. havi 5000,- Ft biztos elment rá annak idején. Ahogy nő, úgy nőnek a kiadások is, a bölcsiig szerintem is úgy átlagban kb. havi 20.000,- Ft elmegy egy gyerekre, de van amikor több, van amikor kevesebb. Pl. betegség, új cipő, valamilyen foglalkozás, vagy belépő (babauszi, állatkert, játszóház, stb.), új játék ünnepekre.
2014. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Libero pelenka+popsitörlő havonta kb 10.000 Ft. Az enyémek anyatejesek voltak 6 hónapig, addig sok +költség nem volt. De volt helyette magán uh 6 hetesen, magán FOG nyelvféket felvágatni, stb. A nagyobbik 3 éves koráig max náthás volt, a kicsi korábban kezdte, mert az ovis hazahord mindent, így néha havi 10.000 Ft a patika kettőjüknek. Ha üveges bébiételt adsz neki, akkor a csillagos ég a határ. A kicsi 22 hónapos most, nála a pelenka, popsitörlő, patika (3.000 Ft-tal kalkulálhatsz), tejital költségekkel lehet számolni + többlet étel (több zöldség, gyümölcs fogy, minőségibb húskészítményeket veszünk a gyerekeknek), én is főzök itthon, az valamit csökkent.
2014. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3 hetes a kicsi eddig elhasználtunk 2,5 csomag pelust (összesen kb 150.dbot) ahogy nézem a fél csomag elég lesz mire egy honapos lesz. ez kb 8000 ft volt összesen. Nagyobb tételben olcsobb de kis csomagokat vettünk kiprobalni melyik valik be. 4 .csomag popsitörlőt hasznaljuk,az kb1500 mert több fajta volt ez is. A gyogyszertarban mar otthagytunk a kezdőcsomagra kb egy 5000et plusz meg kellett venni a pocakjára egy 3500ftos cseppet mert fajt neki .Mindig megy a konvektor és 2-3naponta mosok rá igaz fél adagokat de muszaj kimosni.

Anyatejet kap de ki lett valltva a tapszer is. Az elején kellett sajnos az is.

2014. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszoló nagyon jól leírta,később jönnek a nagyobb kiadások.2 gyerekem van az egyik ovis,a másik még "csak" 22 hónapos.Mindketten anyatejesek voltak,így tápszerre nem kellett pénz.Csak pelusra,positörlő stb. volt,hogy 12000ft elég volt,volt,hogy 25000ft kellett.Pl.ebben a hónapban csak az ovira,már majdnem 20000ft felett vagyok.(ebéd,fényképek,cirkusz,2 kirándulás,csoportpénz,gyümölcs)Kellett nekik új cipő is.
2014. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Totálisan igényszint illetve baba függő a dolog. Ha anyatejes, egészséges, akkor nem kell sok minden. Pelus (ez nálunk havi másfél százas csomag volt, csomagja 4000). Popsitörlő 500 Ft egy tasak 120 db-os, ebből havi 1, másfél fogyott. Popsikrém 3 havonta 2 db ezres. Fürdetőkrém talán 2000 2-3 havonta. Babakocsi átlag mondjuk 70 ezer, de tudsz venni 30-ért is, meg 300-ért is. Kiságy talán 15 ezer volt, még 8 bele a matrac, volt 3 fehér lepedőnk bele, az sem volt 3 ezernél több. Ágyneműje nem volt, csak hálózsák. D vitamin elég sokáig elég, de az kell. Ha beteg a baba, vagy tápszeres, akkor nyilván magasabbak a költségek. Nálunk nem került többe a gyerek az első fél évben, mint a GYES+családi, de ebbe mondjuk nem számolom bele a játékokat és ruhákat, amiket kapott, és a megszületése előtt ráköltött összeget (genetikai teszt, magánorvos, szülés díja, kismama vitaminok, Magnézium).

A magasabb költségek akkor jönnek, ha nem megy a szoptatás, ha beteges a baba, amikor jön a hozzátáplálás, ha majd megy bölcsibe-oviba, vagy valami külön foglalkozásra.

2014. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11 hónapos a kislányom. Havi bevásárlás Dm 15.000 (pelus, bébiétel, tejpép stb). Tápszer 5000. Dévény torna 15.000. Ruhák 5.000.
2014. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt olyan egetrengető sok kiadás(legalábbis,ami a szükséges dolgokat illeti,szóval játékot,meg ilyesmit nem beleszámítva).

Pelust is a legdrágábbat vettük,így mondjuk több volt,de nem ilyesmin akarunk spórolni.Ez volt a legnagyobb tétel.

A többi apróság:popsitörlő,fürdetőkrém,popsikenőcs-kb. 1500 ft-ból megvolt.

Persze ez idáig volt,6 hónaptól kezdve az etetéssel megugrik.


Ja,ruháink használtak voltak javarészt,de azt mind kaptuk:)

2014. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!