Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthon maradhatok táppénzen 7...

Otthon maradhatok táppénzen 7 hetesen a rosszullétek miatt? (lent)

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul vagyok egész nap, hányinger, émelygés, erős szédülés. Többször megszédültem a metró mozgólépcsőn is, majdnem leestem.

E mellé ott a folyamatos ólmos, extrém fáradtság, és a munkám is stresszes. Nap végére görcsöl a hasam.

Az első időkben otthon szeretnék maradni, nehogy baj legyen. Megtehetem?


2014. ápr. 19. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Persze hogy megteheted.
2014. ápr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Persze,szólj a dokinak.
2014. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én rosszul voltam, de dolgozni akartam. Aztán a 8. héten elájultam a munkahelyemen. Az orvosom rögtön pihenésre küldött. Itthon vagyok a 12. hétig, aztán meglátjuk, hogy visszamehetek-e dolgozni.
2014. ápr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Én is úgy tervezem,hogy mindjárt táppénzre megyek,mivel az első kettővel is nagyon rosszul voltam,lábra állni is nehezemre esett néha a hányás miatt.Ráadásul nekem is tök gáz a munkahelyem.Dokival már meg is beszéltem.

Csak szólni kell és máris kiír.

Üdv,jó babavárást.

2014. ápr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Nem termeszetes dolog hogy rosszul vagy

Sot ha dolgozol akkor gyorsabban telik a nap.

En nem irnalak ki hiszen terhes vagy nem beteg

2014. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Kedves utolsó, ha a kérdező azt mondja, hogy stresszes a munkája és a nap végére már a hasa is nagyon görcsöl, akkor ez pont az a kategória, amikor a bab érdekében pihennie kell, és legalább az első rizikós hetekben kerülnie kell a stresszes munkahelyét.

Az én munkám is stresszes, sőt egész napos munka, szaladgálós, nem irodában ülős, olykor még este is dolgozok, reggeltől késő estig szó szerint. Tavaly is voltam már terhes, és mondván, hogy a terhesség nem betegség, hát dolgozni is akartam az émelygések, hányások, szédülések ellenére. Elvetéltem. Most amikor sikerült újra teherb esenem, megint nagyon rosszul viseltem az első heteket és a doktornőm hallani se akart arról, hogy még egyszer kitegyem magam ilyen tempónak.

Valószínűleg vagy nem kellett átélned azt a szörnyéséget, hogy elvesztesz babát és ezért mindent megtennél azért, hogy a következő veled maradjon. Vagy nagyon nyugis munkád lehet, ami tényleg nem indokolja, hogy otthon lehess. Vagy nem volt émelygős-szédülős-hányós terhességed, így el se tudod képzelni, hogy milyen az ilyen. Így könnyű lehurrogni másokat. És szerencsére nem te döntöd el, hogy kiírod-e vagy sem a kérdezőt.

2014. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

De ateltem 4x veteletem el a terhessegeim kozott

Nincs nyugis munkahelyem szaladgalos stresses fizikai munkat vegzek es szellmit is vegyessen.

Nagyon sok stress van es hajtas allas szaladgalas.

A veteleseknek semmi de semmi koze a stresshez es a rohangalasokhoz.

Miert?az elso 12 hetben torteno veteles mindig es kizarolag a magzat komoly genetikai elvaltozasa ill eletkeptelensege miatt jon letre. ez kintrol befolyasolni nem tudod A test a nem eletkepes magzatot egyszeruen kiloki magabol termeszetes szelekcio.

fekudhetsz te fejjel lefele is ami nem eletkepes ug yis elmegy .Tomheted magadba a magneziumot es a progeszteront akkor sem marad meg.

Az elso 12 het a minden vagy semmi torvenye uralkodik

ha megmarad akkor oke a gyerek ha elmegy akkor beteg volt.


Es igen nagyon beteg voltam mind a negy terhessegnel egywszer majdnem belehanytam a mutobe asztalnal.

De nem vagyok cukorbol nem olvadok el kibirom hiszen termeszetes allapot elmulik magatol es dolgozni kell es jo hiszen ha nem lettem volna ott mas ember jart volna rosszu laz en kenyeskedesem miatt.

Es igen 1x a munkahleyen veteltem el nem volt kellemes de mindenki segitett kaptam betetet tiszta nadragot paracetamolt ennyi Ra 2 (egy nappal a mutet utan )napra mar ujra dolgoztam hiszen csak vereztem mas bajon nem volt.

Allergias vagyok a mai beallitotsagra jaja terhes vagyok jajjaja vegig kell fekudni a 9 honapot stress hideg meleg allni kell kenyes beallitotsagot.

nagyanyaink a foldeken szultek meg vegig kapaltak dolgoztak nem csinaltak cirkuszt az ugybol szultek szoptatak 6-8 gyereket es soha nem panaszkodtak kenyeskedtek az allapotuk miatt. 1974 ig nem volt gyes se szulesi szabi megszultek par hetre ra mar dolgoztak es szoptattak szo nelkul.

2014. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

A veteleseknek semmi de semmi koze a stresshez es a rohangalasokhoz.


De igen, el lehet vetélni stressz és megerőltető munka miatt is.


Az elso 12 hetben torteno veteles mindig es kizarolag a magzat komoly genetikai elvaltozasa ill eletkeptelensege miatt jon letre. ez kintrol befolyasolni nem tudod A test a nem eletkepes magzatot egyszeruen kiloki magabol termeszetes szelekcio.


Nem mindig és nem kizárólag, bár abban igazad van, hogy a legtöbb esteben valóban genetikai baj okozza a vetélést. Az enyém genetikilag, hormonálisan is teljesen egészséges volt.


Igen, nagyanyáink szültek a földeken is, de több is volt a gyermekhalálozási arány, a bölcsőhalál és a fertőzés is. És vetéltel is sokat, csak akkor még nem is tudtak róla, hogy hányszor is voltak már terhesek és hányszor is vetéltek,l mert nem voltak ilyen tesztek, amik a korai terhességet is kimutatják.


Ha pedig már 4-szer vetéltél, akkor nem is értem, hogy miért akartál a 2. vetélés után is ilyen vehemensen dolgozni. A két vetélés utáni terhességet már alapból veszélyeztetett terhességként kell kezelni, és felelőtlenség nem ehhez mérten viselkedni.

2014. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

Miert ?

Mert ahol elek nics veszelyeztett terhesseg es a munka nem befolyasolja a vetelest.

Nem bagy ugy minden terhesseg kozott volt egy vetelesem

Van 4 egeszseges gyerekem es soha egy percet nem lazsaltam se gyes se gyed se betegallomany itt nem divat itt a nok egeszsegesek es dolgoznak kemenyen.

2014. ápr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hol élsz? Tényleg kíváncsai vagyok rá. Érdekes, hogy ennyire másként kezelik a terhességet.
2014. ápr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!