Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pillangó/lepke vírus? Volt...

Pillangó/lepke vírus? Volt valaki vizsgálaton emiatt?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok, a kisfiamnál az oviban tombol a a pillangó/lepke vírus (himlő). Állítólag veszélyes a kismamákra, magzatra. Most elküldtek egy vérvételre amiben kimutatják átestem e már rajta vagy nem. A gyerekem már márciusban átesett rajta, de nem volt különösebb baja, csak pöttyös volt. Én nem éreztem, hogy bármi bajom lett volna, de azt írják a neten, hogy felnőtteknél lehet, hogy alig észrevehető lefolyású.

2014. ápr. 24. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen én voltam. Nekünk is az oviban terjedt, de a fiam nem kapta el. Akkor 9 hetes lehettem, elmentem vérvételre, és kimutatta hogy már átestem ezen a víruson valamikor, pedig nem tudtam róla.
2014. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szakirodalom szerint a friss anyai fertőzés csak az esetek 1/3-ában jut a magzatba, és csak 1%-ban okoz magzati hydrops betegséget, magzati vérszegénységet. Ezeknek a szövődményeknek a 80%-a második trimeszteri fertőződés esetén alakul ki. A magzati hydrops több, mint 85%-a az anyai fertőzés után 10 héten belül jelentkezik. Ha addig ez nem történik meg, utána már nem fog. (WEBBeteg/Dr. Deli Tamás, szülész-nőgyógyász szakorvos)


Részletek: [link]

2014. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, holnap megyek vérvételre.
2014. ápr. 24. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!