Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17hetes vagyok 4 cicám van 2...

17hetes vagyok 4 cicám van 2 kinti2kintibenti. Egyik megsérült, és midig maszkban és gumikesztyűben, de kezelgetem és orvoshoz viszem. A védőnő, az orvos is azt mondta, hogy nem kaphatok el így semmit, csak ne puszilgassam. Van aki, volt így van így?

Figyelt kérdés
Már volt egyszer toxoplazma nézve. Negatív lett. Legközelebb 20. héten nézik. De állandóan azt mondja a doki, hogy ne aggódjak emiatt.Van akinek van cicája és volt már ilyen helyzetben? Vagy esetleg állatorvos?vagy állatokkal foglalkozik? Kérem azok válaszoljanak,akiknek van állatkájuk, cicájuk kutyájuk és nem hagyták magukra őket terhesen. A zárd be megad egy lakásba és rá se nézz egy macskára terhesen mondatokkal kérem kíméljenek. Simogatás után azonnal kezet mosok, sőt van fertőtlenítőm is.De ha egy fűszálat szedek azután is egyből. Szóval nagyon higiénikusan kezelem a kérdést.

2014. ápr. 30. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is megvolt már a cicánk, mikor terhes lettem, ő is kintibenti. NEm volt semmi gond belőle, mindkét gyermekem egészséges, nem okozott gondot a cica mindennapos ellátása.

Én is mindig alaposan kezet ostam macskázás után. Az orvos és a védőnőd is azért mondják, hoy nem lesz gond, mert ha kezet mosol utána, akkor valóban nem fog gondot okozni a babádnak.

2014. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ilyen higiénikusan állsz hozzá nem lehet probléma! Csak akkor szoktak inkább szólni a macska miatt, ha már meg van a baba, mert allergiás reakciót okozhat a nála. Persze itt is van kivétel, a csak benti macskák nem okoznak semmi bajt, de amelyik kint is van az inkább kerülje majd az újszülöttet mivel nem tudni hogy mivel játszik vagy foglalkozik a cica az udvaron!
2014. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudj róla, hogy macskától ritkábban, hanyagul megmosott zöldségtől (vagy ilyen kézzel megfogott kilincstől, stb) gyakrabban lehet elkapni.

A toxoplazma a földben van, a macska ürülékével kerül oda. A hátán kevésbé van, viszont bármin lehet, amit földből szednek ki.

Arra nagyobb az esélyed, hogy a boltban előtted ilyen kézzel megfogták a kilincset, majd te is megfogod, aztán a szádhoz nyúlsz...


De az orvosnak miért nem hiszel?

2014. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

egy kinti-benti macskánk van, és én ugyan átestem a toxon a terhesség előtt, de akkor, amikor nem is volt macskánk, és nem is találkozhattam egyel sem (mert nem olyan helyen laktunk).


egyébként ha betartod a higiéniás előírásokat (és már miért ne), akkor nem lesz semmi baj :)

2014. ápr. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a zöldségekre is nagyon odafigyelek, sőt szerintem picit túlzásba is viszem a sikálásukat :) Hát igazából annyiszor kezet mosok, hogy este jó sok krémet kell rá rakni, mert már néha jön le a bőröm. Ha megszületik a baba teljesen külön lesznek kintiek kint a kinti-bentieknek meg lesz külön cicaszoba. Bár a szobába így sem jöhet be egy állat sem. Köszönöm a válaszaitokat.
2014. ápr. 30. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez sem véd 100%osan. De nem tudsz mit tenni. Èn állatorvosi aszisztens vagyok és nem estem át rajta. Barátnőm àllatorvos. Nagyon vigyàzott terhesség allat csak gumikesztyű, maszk, kézfertőtlenítés még is pont terhesen kapta el.
2014. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért biztosan nem tudhatjuk, lehet, hogy nyúlt úgy meg nem figyelt mert épp egy sürgős dolog volt. De az is lehet, hogy nem ott kapta el, hanem egy nem jól megmosott zöldség-gyümölcstől.
2014. ápr. 30. 11:58
 8/8 A kérdező kommentje:
Hányszor néztek amúgy nektek, ismerősötöknek toxo-t? Engem mindig lebeszél róla a doki és a védőnő is mondja, hogy ilyen korban már nem lesz baj akkor sem, mert az első harmadban veszélyes. De következő vérvételnél kierőszakolom.
2014. ápr. 30. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!