Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány pecsét kell a kiskönyvbe?

B.B1208 kérdése:

Hány pecsét kell a kiskönyvbe?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat is hogy 4, de már olyat is hogy 3 az orvostól, 3 a védőnőtől..

2014. ápr. 30. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
4kell.
2014. ápr. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mihez? Anyasági támogatáshoz 4 kell a terhesgondozóból. A védőnő nem orvos, nincs pecsétje. Koraszülés esetén azt hiszem 2 pecsét elég.
2014. ápr. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A könyv humbug, bőven elég az orvostól egy hivatalos papír szülés után, hogy négy terhesgondozáson részt vettél.

A védőnő kihagyható a buliból a jogszabály szerint.

2014. ápr. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóval értek egyet. Nem a kiskönyv számít, nekem még plusz lap is volt az elsővel beragasztva, és a kórházi elbocsátón, amin igazolták, hogy részt vettem a terhesgondozáson 7 alkalom szerepelt (magán dokihoz jártam, minden alkalommal pecsételt ő is, védőnő is, nst-s is), ami ebben a 7-ben benne volt. Első, utolsó ultrahang (azon kívül mindegyiket magánon csináltattuk meg a doki rendelőjében, nem a kórházban), illetve 5 nst vizsgálat. Tehát ténylegesen azok a vizsgálatok voltak benne, amit a kórházban csináltattam terhesgondozás keretében (vérvétel nem számít). Persze ha külön kérsz igazolás a dokitól úgyis beírja, hogy rendszeresen részt vettél a gondozáson.

Egyébként az anyaságihoz hivatalosan 4 kell, koraszülés esetén 1.

2014. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, most januártól módosítottak tőle kell4 pecsét. Múlthéten kérdeztem a dokit, ő azt mondta volt változás tőle kell 6 db. Tehát még ebben sincs egyforma vélemény. Mondjuk nekem megvan a védőnőtől is 4 meg a dokitól is 6.
2014. máj. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A védőnők szeretik ezt mondani. Olvasd el az eü törvényt, én is azt vettem alapul.

A védőnőknek semmilyen hivatalos jogalapjuk nincs, egyszerűen le is lehet mondani a szolgáltatást - ezért téves információkat adnak ki, sajnos elég általános jelenség.


Nem kell 6 meg 9 pecsét, 4, azaz NÉGY darab részvételt kell az ORVOSNAK igazolnia. Ez egy A4-es papír is lehet, csak legyen hiteles (aláírás, pecsét).

2014. máj. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen 4 részvételt kell igazolni, de már a védőnök is igazolhatják nem csak az orvos.
2014. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.!
2014. máj. 5. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!