Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiskorú testvérem terhességérő...

Kiskorú testvérem terhességéről az ő döntésével összhangban dönthetek e én, nagykorú, családos férfiként, akár a gyermek gyámságát is vállalva, ha szükséged, a szülői akarattal szemben?

Figyelt kérdés

Húgom még csak 17 éves és az azonos korú barátjától teherbe esett. Közösen úgy döntöttek, hogy meg szeretnék tartani a gyereket, de a szülők mindkét részről nagyon nagyon ellenzik, okos, tehetséges gyerekekről van szó, emiatt úgy vélik, hogy tönkre vágják a jövőjüket és a gyermekét is. Abortuszra, de opcióként akár örökbefogadásra is próbálják rábeszélni őket. A húgom már elmúlt 12 hetes terhes, de állítólag kiskorú esetében ez a terhességi kor-abortusz dolog magasabb.

Mindketten nagyon összetörtek, nem tudják mi tévők legyenek, nagyon szeretnék megtartani a babát, a fiú munkát is vállalt (nyilván csak diákmunka), egész nyárra is, szóval nagyon igyekszik.

Én nem akarok beleszólni, de a lehetőséget meg szeretném adni nekik, főleg, hogy az első gyerek nálunk is váratlanul jött, mondjuk nem ilyen korán, hanem az egyetemi évek alatt, de ott nem reagáltam túl fényesen az elején, a feleségem érettségének köszönhető, hogy most háromgyerekes, jól működő "fiatal-pár" vagyunk...De mivel emlékszem és ő is, hogy milyen volt nekünk, szeretnénk ha segíthetnénk nekik. Főleg, hogy hozzám fordult a testvérem...Lakhatnának itt, anyagilag is belefér nekünk, főleg átmenetileg, de nem mi vagyunk a felelős gondviselőik, tehát végül is, akkor a szülők döntenek? Meg az is, hogy akkor mi lesz a családunkkal? Anyáék nem állnak többet szóba velünk és a gyerekekkel?

Mi az etikus lépés ilyen helyzetben?



2014. ápr. 30. 22:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szülők nem kényszeríthetik abortuszra, viszont a gyerekek sem az eltartásra.

Gyámságot ha nem vállalják te vállalhatod, viszont onnan nem lehetőség hanem kötelességed húgod és a gyerek tartása.

2014. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Ezt azért nagyon gondoljátok át a pároddal. 3 gyereketek van, lehet hogy most jól megy, de mi van ha elveszted az állásod? Akkor is el kell tartani a tesód és a gyerekét, pedig lehet hogy a saját gyerekeidet is nehezen fogod etetni.

Átgondoltátok hogy mit jelentene az együttélés? Mit jelent az, hogy átmenetileg? Meghatározzátok meddig? Mi van ha te vagy a gyám, a hugi meg megkergül egy pasitól és lelép? Akkor már 4 gyereketek van.

Egyébként szép hogy segíteni akarsz.

2014. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
Ha elmúlt 14 êves, akkor maga dõnt a magzat sorsáról. Egyêbkênt ên is 17 êvesen szültem
2014. ápr. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

"főleg átmenetileg"


Na ez mit jelent. Mert sima érettségivel hova mennek majd dolgozni? Átmenetileg ne haragudj de minimum 4-5 év. Gondoljátok át, mindent.

2014. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A szülők nem kényszeríthetik a a 17 éves fiatalkorút abortuszra.
2014. ápr. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom, amit előttem leírtak. Nem kényszeríthetik abortuszra.

Lehet, hogy a szüleivel, emiatt megfog romlani a viszony, de sok olyan sztorit hallottunk, hogy mikor megszületett az unoka, a szülők voltak az elsők, akik könnybelábadt szemekkel fogták meg unokájukat.

Nagyon szép dolog tőled, és a feleségedtől, hogy támogatjátok a leányzót. azonban beszéljétek meg előre, hogy meddig tudjátok őket támogatni, mert később ebből komoly gondok születhetnek. Kívánok minden jót a húgodnak a terhességhez.

2014. ápr. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Annyira bírom, hogy 17 evesen meg akarnak tartani egy gyereket, de nincs meg a körülmény a gyerek fogadására, és nevelésére. Persze, nem vagyok abortusz párti, de belekényszeríteni akár szülőt, akár testvért abba, hogy felrúgja a saját életét, csak azért, mert nem voltak képesek óvszert húzni, nonszensz!
2014. máj. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó:

Nem biztos, hogy csak lusták voltak óvszer húzni. Gondolom te még sosem hallottál olyanról, hogy vki pl. tabletta szedése mellett teherbe esik, ugye?...


És szerintem meg egy szülő dolga bizony az lenne, hogy támogassa a gyermekeit. Nekem szülőként leégne a pofámról a bőr, ha szarban hagynám a 17 éves gyerekem, pont akkor, amikor a legnagyobb szüksége van rám.


Egy abortusz is baromi nagy lelki törés, van, aki a büdös életben nem heveri ki. Sosem kényszeríteném bele a lányomat, ha lenne lehetőségem arra, hogy támogassam.


Minden tiszteletem a kérdezőé!

2014. máj. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!

Először is hadd jegyezzem meg, hogy nagyon jó testvér vagy, hogy így próbálsz a testvéreden segíteni. Ez sajnos manapság elég ritka.

Mi hasonló helyzetben voltunk pár hónapja, mint ti. Mi fiatal házaspár vagyunk, most vállaltuk az első gyereket, aki szeptemberben fog megszületni. Közben a még iskolás húgom bejelentette, hogy becsúszott nekik a baba. Igen, be tud csúszni védekezés mellett is. Mondanom se kell, hogy a szüleink teljesen kiakadtak és rögtön próbálták rábeszélni az abortuszra. Több hétig folyt velük a vita, mert a húgom nem tudta, hogy mit akar, viszont folyton próbálták rábeszélni és ettől teljesen kikészült. Mi rá tudtuk beszélni a szülőket arra, hogy hagyják dönteni. Ha úgy alakult volna a helyzet, mi is be tudjuk fogadni őket ideiglenesen, vagy magunkhoz vettük volna a babát, mert igazán elfért volna még egy a miénk mellett.

Végül a baba maradt, a tesómról kiderült, hogy kényszerhelyzetben hihetetlenül éretten tud viselkedni, ha kell és meg tudták oldani azt is, hogy ne kelljen a szülők nyakán maradni. A sulit magántanulóként be tudja fejezni, addig a baba nálunk lesz megőrzésre.

Ezzel a hosszú történettel arra próbáltam kilyukadni, hogy a legjobb ilyen helyzetben, még ha a szülőknek fáj is, ha rájuk bízzák a döntést. Persze azt csak ti tudhatjátok, hogy képesek-e a fentihez hasonló lépéseket megtenni a baba és a saját érdekükben. De amint írtad, okos, tehetséges gyerekekről van szó, akkor pedig nem hiszem, hogy gond lesz. Egyetemet is lehet gyakorlatilag magántanulóként végezni, ha ilyen irányba indulnának el és közben tudnak dolgozni. Viszont ha most rákényszerítik őket az abortuszra, az a húgodban mindenképp, de valószínűleg a barátjában is maradandó károkat okozna, ami korántsem tesz jót a jövőbeli tanulmányaiknak. Szóval szerintem a szülőket kellene arra rávenni, hogy adják meg a gyerekeknek a szabad döntés jogát.

2014. máj. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

Jaj hagyjuk már ha annyi gyerek csúszna be véletlenül mit írják már rég csüdbe ment volna az össze cég.

Óvszer mellett tudod hogy csúszik be ennyi gyerek, hogy az óvszer nem a palin hanem az ágy mellett volt max.

2014. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!