Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen esetben veszik el a...

Milyen esetben veszik el a babát 12 hét után, ha mégsem nem bírom vállalni?

Figyelt kérdés
nem tervezett baba, megtartottam, mert képtelen voltam elvetetni, de még nem akartam gyereket, 30 éves vok, most vagyok 12 hetes és kb 3 napos.És úgy érzem nem bírom tovább, egyedül kell majd nevelnem,otthon már ne bírom, de így most fuccsba ment az elköltözés is, mert nem bírom a hitelt fizetni majd.Jóideje járok pszichológushoz.éjjel nem alszom, úgy érzem kiszakad a mellkasom.félek, h ez az egész az öngyilkosságba hajt, mert nem biztos h így a babát is feltudom vállalni...
2009. dec. 28. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Most már csak akkor veszik el a babát, ha beteg. Sajnos korábban kellett volna gondolkoznod. Gondolom eddig is fenn állt annak a lehetősége, hogy egyedül kell felnevelned. Sajnálom, hogy így jártál, de most már ne a babádon állj bosszút.
2009. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Konkrétat nem tudok mondani, ez csak a véleményem:

Szerintem nem veszik már el a babát, 12 hét után csak akkor, ha a babának valami súlyos betegsége van.

Esetleg ha találsz egy olyan orvost, aki még bevállalja esteleg ha fizetsz is érte...

2009. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
És ha megszülnéd és örökbe adnád? Akkor nem kéne stresszelni, hogy hogy fogod felnevelni.Megszülöd, persze lemondasz róla, hogy azonnal örökbefogadható legyen a pici, sőt vannak olyan alapítványok, akik segítenek neked a terhesség alatt is és megkeresik a megfelelő örökbefogadó családot.És akkor nem kell szegénykét megölnöd.
2009. dec. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem se nagyon veszik már el ilyenkor esetleg tényleg csak úgy ahogy az egyik válaszoló mondta ha jól megfizetsz egy orvost......

Szerintem kicsit hamarabb át kellet volna gondolnod a dolgokat főleg hogy nem 10en éves csitri vagy....na most ez OFF volt de mindegy.Te döntésed én nem akarlak kioktatni de a babádat sajnálom....

28hetes km

2009. dec. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Keresd fel a családsegítőben a védőnőt,ő tud neked segíteni megoldást találni. Szerintem se lehet már elvetetni,csak ha beteg a baba. Viszont a védőnő adhat tanácsot,ő ért hozzá,hisz ez a munkája.
2009. dec. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
tudom, h nem bírnám örökbe adni...mert akkor meg az bántana.:(az egész életem a bűntudat és szégyenkezés érzéséből áll.mi értelme így,milyen élete lesz, ha ő is ilyen lesz?
2009. dec. 28. 11:15
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak akkor veszik el, ha beteg, valamilyen problémája van. Ez a 16. hétig lehetséges. Utána csak akkor, ha orvosi papírod van róla, hogy már bocs a kifejezésért "elmebeteg" vagy. Vagy jó mély a pénztárcád és van egy olyan orvos, aki vállalja, hogy börtönbe csukják, hiszen ez már gyilkosság.

2009. dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Pont akkor kell kevésbé lelkiismeret furdalás miatt aggódnod,ha örökbe adod.Akik örökbe fogadnak egy babát,azok régóta nagyon vágynak rá,és anyagilag,pszichikailag tökéletesen alkalmasak rá.Sokkal kevésbé lesz hányatott gyerekkora,mintha te megtartod,de igazából nem vágysz rá,és anyagilag se nagyon bírod a felnevelését.
2009. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia! Megértelek, teljesen ebben a helyzetben voltam. Hát én akkor próbáltam utánajárni a dolgoknak. Szóval 18.hétig veszik el mondjuk ha 18 alatt vagy. Vagy bármikor elveszik ha beteg a baba, ez úgy tudom nincs héthez kötve. Igen ahogy az egyik válaszadó is írta, ha elmebetegnek tetteted magad, de ez egyáltalán nem olyan könnyű, mint ahogy sokan esetleg gondolják. Nem árt, ha esetleg van valami előéleted ezzel kapcsolatban hogy úgy mondjam, tehát ha esetleg már álltál valami pszichiátriai kezelés alatt az 'jó pont'. És valamiféle bizottság előtt is kéne bizonyítanod, hogy nem vagy beszámítható. Ott pedig nem hülyék ülnek.

A másik lehetőség, hogy egy nőgyógyásztól megpróbálsz úgynevezett 'orvosi elnézés' papírt szerezni. Ez azt jelenti, hogy voltál nála jó pár hete, és ő megállapította, hogy te nem vagy terhes, de közben az voltál. Itt is gondolom, sokan azt gondolják, ohh csak odadobsz neki 20ezret, azt meg is van oldva. Gondold el, ki az aki kockáztatná az egész praxisát, hogy egy ilyen papírt aláírjon, amiért utólag elővehetik. Hallottam egy olyan esetről, hogy egy nő állítólag 1 milliót ajánlott fel, nem egy nőgyógyinak ezért a papírért, és nem.

Az örökbeadás tényleg jó ötlet, de én szerintem te nem fogod ezt tenni. Nem lesz hozzá szíved, lelkiisemereted. Bár egyértelműen ezerszer jobb, mintha a baba életéd akarnád kioltani.

Én megszültem, és együttélek a kedvesemmel akivel még a terhességem során találkoztam. Szóval vannak még csodák.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz, tényleg tudom, hogy nagyon nehéz ilyenkor.

És még valami az ilyen "hasznos" dumákkal, hogy gondolkoztál volna előbb, meg hogy lehetsz ilyen hülye, tényleg ne foglalkozz. Mert bár igaz, (az én esetemben is), de ezzel nem tudsz mit kezdeni. Csak előre!

Családod mennyire áll melletted? Nagyon sok erőt neked, és ezerrel drukkolok!

Mindentől függetlenül boldog babavárás kívánok neked!

2009. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

már ne haragudj, de ha 30 évesen sem akarsz gyereket, akkor mikor???

vannak, akik sokkal borzalmasabb körülmények közé szülnek, és mégis boldogok, mert a gyerek kárpótolja őket.


mások a fél életüket odaadnák egy babáért, te meg eldobnád???

2009. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!