Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj magnéziumot szednem...

Muszáj magnéziumot szednem szerintetek? Semmi gőrcs, semmi problémám nincs 23hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Az igazság,hogy elkezdtem szedni pár hete,de mindig el felejtem és arra gondoltam ha nem muszáj nem is szedném
2014. máj. 19. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem muszáj amíg a doki nem mondja. Én sem szedem, csak amikor görcsölök, pont ezért mert elfelejtem. A doki azt mondta rám van bízva. 34 hetes vagyok
2014. máj. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem muszáj. Semmi nem muszáj. Nekem, az orvosnak, stb. mindegy, hogy szeded-e vagy nem, ez Nektek segítség. Igazából kockázatcsökkentő tényező a Magnézium, szóval nem feltétlenül muszáj (problémamentes terhességnél), de jó, ha szeded. A görcsöket, keményedéseket pedig nem mindig érzi meg az ember, ha nem figyel rá.


Én a helyedben berendszeresíteném a reggeli mellé, így nem felejtődik el.

2014. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem muszáj.

én sem szedtem, míg egyszer egy vérvételen ki nem derült, hogy eléggé mg hiányos vagyok, de például előtte sem voltak görcseim, vagy keményedéseim, szóval nem mindig van jele.


a reggeli melletti bevétel ötlete tök jó, úgy tuti nem felejted el.

2014. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, csak ajánlott. Én sem vagyok egy jó gyógyszerszedő, de engem a vádligörcs emlékeztet mindig, illetve az éjjeliszekrényre tettem a magnéziumot, így, ha máskor nem, lefekvéskor, mikor az éjszakai vizemet leteszem a kis asztalkára, eszembe jut bevenni. :)
2014. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 +bloodred+ ***** válasza:
100%
Én sem görcsöltem és mondhatni, problémamentes volt a terhességem. De szedtem, mert nagyon nyugtatólag hatott rám. Sose voltam olyan kiegyensúlyozott, mint terhesség alatt, pedig előtte, meg most utána is sokkal könnyebb kihozni a sodromból. Addig míg nem szedtem (terhességem elején) kész idegbeteg voltam, mert napi 2 doboz cigiről kellett lemondanom. Nekem ebben segített a Magne B6. De ha te jól érzed magad, nem kell szedned.
2014. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez már a harmadik terhességem,a másik két gyerkőcnél szedtem becsülettel,de most valahogy nem érzem szükségét.Kiegyensulyozott vagyok mind fizikailag,mind lelkileg.Gőrcs semmi,csak mindenhol azt olvasom,hogy mg szedjen a kismama.
2014. máj. 19. 13:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez a 2. terhességem.

Elsőnél minden nap Elevit és Mg.

Most a doki azt mondta, Elevit csak az elején és a végén kell, most csak Mg-t szedjek.

Én is elfelejtem. És nem görcsölök, nem keményedek.

De amikor eszembe jut, beszedem. Én is a reggeli mellé készítem ki. :)

2014. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ivilicious ***** válasza:

Erősen ajánlott- de csak a 8. hónapig, mert nem tágulsz majd tőle.

Én is így voltam vele, hanyagoltam, nem figyeltem rá,aztán egyszer arra keltem hajnalban, hogy majd be ...tam, úgy görcsölt a vádlim :/ azóta nagyon figyelek rá! kell az a babának is :) meg a kalcium.

2014. máj. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sosem szedtem a terhességem eddigi szakaszában. Mivel problémamentes a terhességem, sose volt semmi bajom, tünetem, így az orvosom sem ajánlotta.

Nem görcsöltem, nem keményedtem, nem volt semmi. Csak a gravidát szedem, semmi mást.

2014. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az lemaradt, hogy 34. hétben vagyok, mindjárt kezdem a 35. hetet
2014. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!