Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Németországban élő kismamák,...

Németországban élő kismamák, anyukák! Leírnátok miket vittetek, visztek a szüléshez a kórházba? Hasznos tanácsok?

Figyelt kérdés
Mind magatoknak, mind a babának.

2014. jún. 7. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Magadnak vigyel melegitot cagy haloinget (korulottem melegitobe voltak) meg a babanak ruhat. Ezenkivul tusfurdok meg hasonlokat, esetleg felfujhato parnat gatseb miatt. Mi kaptunk jo sok betetet a korhazba igy arra nem volt szukseg :) egyebkent nagyon jo az ellatas ;)
2014. jún. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

sajna voltam benn egy napot januarban missed ab miatt:S kiralyi ellátást kaptam és nagyon kedvesek is voltak, ezért kérdezem én is mert itt szinte mindent adnak ahogy észrevettem:)

Ugy tudom apa is benn aludhat egy napot ez igaz?meg bárki bejöhet látogatni?meg a Krankenkasse biztositja a reggelit apának is.A lányunk bejöhet majd?(3 éves) Magyarban ezek nem lehetségesek....

Meg igaz hogy itt bármilyen módon, pózban szülhetsz?(magyarban nekem csak a rendes ágyas-t engedték:S)

2014. jún. 8. 07:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Apa csak akkor akkor aludhat ott, ha fizettek. KB. 100 Euró.
2014. jún. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ogen, van kadban szules is peldaul. Nalunk apuka penzert maradhatptt volna bent, de reggeltol estig bent volt velunk.Mi kaptunk egy halozsakot ajandekba, termekmintakat, meg kis aprosagokat. 2 ejszakat toltottem bent, megkertem az orvost hogy hadd mehessunk haza, mert megvizsgaltak minket es minden oke volt a baba ejjel nappal veled lehet de en olyan kimerult voltam hogy a 2. Ejszaka a csecsemos azt mondta hogy menjek aludni majd reggel beviszi nekem a babat. A kaja nagyon jo, nagyon sok felebol valaszthatsz :)
2014. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
mellszivót cumisüveget lehet bevinni?Milyet vigyek?Van Medela Harmony kézim, meg Swing elektromos is...anno lányommal nehezen indult meg a tejem és kevés is volt, ezert kellene a mellszivó.köldökápolás hogy működik itt?
2014. jún. 8. 11:58
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a babának csak pipsikrémet kellett vinni mert ők nem kenegették,de ez is a saját döntésem volt. Meg amiben haza hoztuk a picurt. Mellszívó is volt. Betét,tiszta töröljöző,eldobható bugyi...mindent adtak. Csak a tisztálkodási szerek és ruhanemű kellett nekem. 4 hónapja született a picim.

Mióta élsz kinn? Csak mert nekünk meglepetés volt hogy a pici német állampolgár lett mivel letelt a 8 évem németben (ha apának jár le akkor is megkapja) . Ezt cdak azért írom mert nekünk 2 hónapos volt a kisi mire megtudtuk... a nagyobbik lányom is itt született de ő magyar.

2014. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

mi még 2,5 éve a férjem lassan 3 éve, tök jó h állampolgárságot kapott a pici:)

mellszivot meg eldobhato bugyit is adnak?az igen:) te mikor jelentkeztel be a korhazba?ugy tudom a 30-32. hét körül kell hogy tudjanak készülni a fogadásomra majd.

2014. jún. 13. 22:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Hamburgban szültem. Csak jót tudok mondani a német szülészetről.A tisztasági betéttől elkezdve MINDENT adnak.

Ahol én voltam, ott van extra szoba kialakítva fejésre (Stillzimmer). Akkor mész, amikor akarsz.

Amik szükségesek lehetnek: tusfürdő, törölköző, fogkefe, fogkrém. Egy ruha amiben alszol.

Babának: Ruha, amiben hazaviszed. Amúgy minden mást adnak.

2014. aug. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor a babanak nem kell popsitörlö, popsikrem, ruha? Mert vkitöl ezt hallottam. Mellszivo is van? Vagy a Stillzimmer-be en viszem azt? Hany napot voltal benn?
2014. aug. 11. 23:02
 10/13 anonim ***** válasza:
2 ejszakat voltam bent. Ok vizes kendovel toroltek a pici popsijat. A mi korhazunkban volt mellszivo is.
2014. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!