Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a baba születéséig van meg...

Ha a baba születéséig van meg a bedolgozott 1 évem, de közben elmegyek táppenzre, az beleszamít? Vagy akkor nem legy gyedem?

Figyelt kérdés
2014. jún. 11. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A táppénzen töltött időszak is munkaviszonynak számít. Ha a szülés időpontjában meglesz a 2 év alatt 365 biztosított napod és a szülés időpontjában is lesz munkahelyed (tehát mondjuk nem szűnik meg vagy mondsz fel) akkor jogosult leszel tgyásra és gyedre is.
2014. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor megnyugodtam!
2014. jún. 11. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! De ha nincs meg a két év biztosítási jogviszonyod, akkor nem kapod a gyermek két éves koráig, csak addig amennyi bizt. jogviszonyod volt. Ha csak egy év, akkor egy évig kapsz gyedet. Én is babát várok, a védőnőmtől kapott várandós könyv 85. oldalán jobbra felül van, ha esetleg te is kaptál ott is meg tudod nézni. Ez most nem rég óta van.
2014. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én semmit nem kapok a védőnőmtől. Még felvilàgosìtàst sem.

A biztosítási jogviszony alatt a bejelentett munkahelyet érted? Ha igen, az nekem egy év lesz mire születik a baba.

2014. jún. 11. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor csak egy évig fogod kapni a gyedet! A tegyás lejárta után.Biztosítási jogviszony amit után az előírt kötelező járulékok be lettek fizetve pl: munkavégzére irányuló jogviszonyok (munkaviszony, közalkalmazotti jogviszony, köztisztviselői jogv, hivatásos jogv., ide tartozik a táppénz, betegszabadság is), munkanélküli járadékos időszak, és ha az elmúlt két évben tanultál közép vagy felső fokon több mint egy évig, abból is 180 nap. Jogosult leszel gyedre, de nem fogod a gyermek két éves koráig kapni!
2014. jún. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!