Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi minden okozhat magas...

Mi minden okozhat magas szabad béta hcg szintet?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy nem Down-kóros a magzat, az anya egy éve nem dohányzik, spontán lett terhes és európai.

Előre is köszönöm a hasznos információkat.



2014. jún. 12. 18:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Kedves DawnBaba!

Köszönöm a válaszodat. Nem kizárt a Down-kór, ezt nem is írtam, csak azt, hogy feltételezzük, hogy nem ez okozza a problémát, mégpedig az alapján, hogy a teszt negatív, viszont az arányszám számomra nem elég meggyőző, és az egyetlen jelentősen eltérő adat a béta hcg, ezért érdekelt volna, hogy mi minden okozhatja.

A terhességi kor pontosságát illetően azért vagyok bizonytalan, mert nem tudom, egy-két nap mennyit számít. Az orvosom a teszt időpontjában 13+0-át írt, ehhez képest a leleten 12+6 volt. A következő héten elmentem egy másik ultrahangra, az további 2-3 nappal előrehaladottabbnak számolta a terhességet. Úgyhogy ezt nem tudom, de ha ez az oka, akkor az azért megnyugtató.

Köszi még egyszer! :)

2014. jún. 13. 14:41
 12/24 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Nekem a 12. héten mért tarkóredő tökéletes volt, 1,6, az orrcsont látszott. A magzatvízből nézett afp 0,75 mom volt. A kombinált tesztnél a béta hcg 149 nmol/l volt 4,55mom, a pappa pedig asszem 1272, ami 0,54 mom. Az összes uh két genetikai is tökéletes lett. Még a 20. heti is. A magzatvíz-vételből derült ki, hogy downos a babám. :( A 22.héten kellett megszülnőm, tágítással infúzióval. Borzalmas volt, nem kívánom senkinek ezt a testi-lelki fájdalmat.
2014. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!



Sikerült orvosodtól vagy valakitől kellő információhoz jutnod? Most néztem meg a kombinált teszt eredményemet... a szabad béta hcg szintem 12 hetesen és 2 naposan 2,21 MoM volt. A többi értékünk megfelelő. Ha megtudtál valamit légyszi írd meg!



Köszönöm!

2014. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Szia!


A saját orvosommal még nem beszéltem, mert majd csak két hét múlva megyek hozzá, egy másik orvos szerint meg az arányszám ami a végén kijött az teljesen rendben van és ő nem foglalkozna ezzel. De ha megtudok valami pontosabbat, majd megírom. Neked egyébként milyen kockázat jött ki ezzel az eredménnyel, ha nem titok?

2014. jún. 21. 20:05
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, hogy írtál!



Persze, nem titok...a leletemen ez van:

A Down-kór kockázata (terminuskor): 1:2700


Bízom benne, hogy nem lesz semmi gond! Azért az Edwards-kórra számolt érték jobban tetszik, mert az 1:50000-hez lett...na egy ehhez közeli érték megnyugtatóbb lett volna.


Itt a gyakorin végigolvastam néhány, ehhez hasonló kérdést, illetve választ. Az egyikben írta valaki, hogy neki állítólag azért lett magasabb a szabad béta Hcg-je,mert nagyon rosszullétes volt. Ha ez lehet ok, annak örülnék, mert még kórházban is voltam a sok hányás miatt,szóval rám is illene ez.


Neked milyen arányszám jött ki? Hányadik terhesség?


Nekem második baba lesz. A kisfiúnknál minden érték jó volt. Nála a Down-kór kockázata 1:3500-hoz volt. Mondjuk hozzáteszem, hogy ott meg az idegesített, hogy a dokim reggel megcsinálta a genetikai UH-ot. NT-nek 1,6-ot mért. 2 órával! később egy másik doki megismételte a vizsgálatot, mert nem akarta, hogy más neve alatt menjen el a vérem, na ő meg NT-nek 2,4-et mért...azért ez nem kis különbség.


Szerencsére minden rendben volt és azóta van egy nagyon okos és rendkívül huncut, lassan 20 hónapos kisfiúnk :) Imádjuk! :-D

2014. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Nekem első terhességem, és én is nagyon-nagyon rosszul voltam kb. 6 hétig! Még most sem múlt el teljesen, de most már legalább nem ez határozza meg a mindennapjaimat.

Az edwardsom ugyanannyi, mint a tied, a Down-kór rosszabb (én nyugodt lennék a te eredményeddel), 1:420-hoz, ami csak azért fura, mert az összes többi markerem teljesen jó, hacsak nem az húzza le nagyon az eredményt, hogy 36 vagyok.

Te hány éves vagy?

2014. jún. 23. 18:20
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztos, hogy a korod az, ami lehúzza az arányszámot! Én ma töltöttem a 28-at :) A vérvételnél még csak a 27-et vették figyelembe. Igen, sajnos a Te arányszámod tényleg kevesebb,mint az enyém, de azon jár az agyam, hogy csak rossz lenne más érték is, ha gond lenne. Vagy nem?

Az AFP-m még nem jött meg. Neked?

Dokihoz jövőhéten hétfőn megyek.


Aranyos vagy a biztatásért! Köszönöm!

Kívánom én is a legjobbakat!

2014. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Én majd csak hétfőn megyek vérvételre, aztán most derült ki, hogy a dokim két hétig szabadságon lesz, úgyhogy csak jó sokára tudok majd vele konzultálni.

De az az igazság, hogy az aggodalmam többé-kevésbé elmúlt, sok olyan információt begyűjtöttem (többek között neked is köszönhetően), amelyek mind abba az irányba mutatnak, hogy viszonylag kevés okom van aggódni.

Azt gondolom, te is nyugodt lehetsz, már amennyire terhesség alatt ez lehetséges... :)

Jó babavárást, és ha bármi új infód van, szeretettel várom!

2014. jún. 24. 18:06
 19/24 A kérdező kommentje:
Ja, és Isten éltessen sokáig!!!
2014. jún. 24. 18:07
 20/24 anonim ***** válasza:

Köszönöm a jókívánságokat! :)


Örülök, hogy sikerült megnyugodnod kicsit! Bevallom én is kezdtem már megnyugodni a "beszélgetésünk" kapcsán,erre ma megkaptam az AFP eredményem. Sajnos 0,72 lett,ami ugye alacsonynak számít,bár határeset. Sokat töprengtem,de ebben a percben úgy vagyok vele, hogy hétfőn biztos ami biztos megkérdezem a dokim az eredményekről és bizakodom,hogy minden rendben van! Miért is ne lenne ugye?! Az AFP amúgy is elavult vizsgálatnak számít! A Babának a pozitív gondolatok kellenek, úgyhogy inkább erre törekszem! Igen,így lesz! Mind a kettőnk Kicsikéje egészséges és kész!!! :)


Majd írj Te is, ha lesz új infód és persze ha lesz kedved!

2014. jún. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!