Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy ez egy más állapot?

Figyelt kérdés
A 25.hétben járok a fiunkkal. Voltak kissebb problémák a terhesség elején( vérezgetés,görcs,stb) de túl vagyunk rajta. Jelenleg is dolgozok,terv szerint a 35.héti heti 40-50 órát,aminek a fele nehéz a másik fele könnyű fizikai munka. Szerencsére birom a melót,nem lesz gond. Viszont azért nap végére elfáradok. Nagy társaságokkal járunk össze,sokszor nálunk van a buli ( ezekhez egyre kevesebb az energiám) a férjemnek viszont ez nagyon fontos. Több vita is volt ebből,hogy inkább itthon maradtam a koncert,stb helyett vagy hogy film közben miért aludtam el. Nem veszi észre,hogy most már nem olyan egyszerű ébren tartanom magam éjfél után úgy hogy másnap 6-kor kelek. Ráadásul aludni is nehezen tudok nem találom a helyem,persze ilyenkor meg jön a ne mozgolódjak már szöveg. Szeretném valahogy felhívni a figyelmét arra,hogy a baba miatt sok minden változik,én is. Főleg ha megszületik,akkor is egyedül hagy esténként a barátai miatt ? Pedig szereti a fiunkat beszél a hasamhoz,most csináljuk a babaszobát szóval várja az érkezését. Hogy vezessem rá az apa üzemmódra ?

2014. jún. 16. 07:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
csak úgy ha mondod neki,de sztem a férfiak többsége nem fogja ezt fel hogy fáradékonyabb az ember sőt amit leírtál nem terhesen is fárasztó lenne.Lehet hogy le fog lépni a haverjaival ha meg lesz a baba.
2014. jún. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha most már ennyire értetlen, nem tudom mi lesz amikor megszületik és rájön, hogy annyira nem is habos-babos, rózsaszín felhő minden. Mindenképp ülj le vele és beszéld meg vele, hogy ha nem akarja, hogy gond legyen igenis értse meg, hogy több pihenésre van szükséged, nyilván ő sem szeretné, ha hamarabb érkezne a baba, vagy bármi más gond lenne. Tök jól állsz hozzá, mert nem hagyod el magad, de igenis ilyenkor kell a több pihenés. Az első babámmal, főleg a második trimeszterben hazajöttem munkából és kidőltem, tök sokszor aludtam délután. A másodikkal értelemszerűen ezt nem tehettem meg, de legszívesebben állva elaludtam volna bárhol.
2014. jún. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Biztos megmondanám neki, hogy gondolja már végig, egy másik embernek a vérkeringését is csinálod, a szervezeted 1000-el dolgozik jelenleg és bizony cipelned is kell a többlet súlyt mégha nem is hízol sokat, de a hasad még hidd el óriásibb lesz és máshogy terhelődik a gerincre stb, így márcsak ezért is fárasztóbbak a mindennapok.

Adj a kezébe egy 5-6 kg-os görögdinnyét, hogy akkor cipelje a hasa előtt 1 napig, nem teheti le!!!!!! hiszen te sem tudod letenni a hasadat, max lepihenni, na azt meg nem hagyja....

Szerintem nehezen fogja elfogadni az ezzel járó változásokat majd ha meglesz a baba akkor is menni akar majd. Te még ennyire sem fogsz tudni kimozdulni, hiszen ha szoptatsz akkor azért azt mindenhol pl koncerten nem tudsz, de babát sem kéne oda vinni. Kicsit nyugisabb üzemmódon kéne lennetek, mert most még lehet hogy bírod, de a szervezet hamar besokallhat és nem lesz jó vége......

Babát akartatok, gondolom ő is, így bizony el kell fogadnia hogy az egész életetek megváltozik, lehet a buli a fontos neki, reméljük azért ez változik majd, de talán a fia inkább fontosabb lesz ha most még nem is, akkor mikor megszületik.

2014. jún. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Még azt tenném, hogy gondolom a dokihoz ő is elmegy veled, hogy konkrétan a dokináál rákérdeznék ezekre a dolgokra, hogy pl idáig sokat jártam koncertekre, de most annyira elfáradok ott vagy a film közben hogy ez vajon normális? Sőt hozzá tenném, hogy a férjem szerint bírnom kéne......Hidd el a doki nagyonis helyeselni fog.

Szóval ha neked nem hisz akkor talán a dokinak fog hinni.

CSak annyit vállalj amit bírsz, pihenned kell. Nem véletlenül mondják a kismamáknak hogy pihenjenek, ez az időszak most nem az ugrálásról szól, később majd lehet éjszakázni!!!!! de nem úgy ahogy a férjed szeretné.

Nem irigyellek, de talán a férjed észhez tér. Nem tudom van e abba a haveri társaságba kisgyerekes.

2014. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
arról nem is beszélve,h. a magzatnak egyátalán nem tesz jót,ha te fáradt,kimerült és kialvatlan vagy! éjszakázni pedig kifejezetten tilos! ez nem csak a munkára értendő. az éjjel alvásra való,terhesen meg pláne!
2014. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Számomra hihetetlen, hogy nem fogja fel. Ülj le vele gyorsan és beszéljétek meg, mert ha már ki van ezektől, mi lesz később. Az első egy évben általában még éjszakáznak a babák, sokszor felkelnek. Ha most az zavarja, hogy mocorogsz este, mi lesz majd, ha a gyerek sír. Én felkészülnék arra, hogy egyszer se fog felkelni hozzá. Még le se esett neki, hogy mivel jár ez az egész. Le a kalappal előtted, hogy eddig így bírtad-40-50 óra munka 25 hetesen, nem semmi, ráadásul fizikai.

Nagyon társasági emberek vagytok, és ez a baba érkezésével meg fog változni. Beszéld meg vele, hogy erre fel kell készülnie, mert ebből hatalmas veszekedések lesznek. A vége az lesz, hogy te otthon maradsz este a gyerekkel, ő meg elmegy a haverjaival. Lassan kicsit le kellene építeni ezeket a dolgokat, de ezt már a gyerekvállalás elkezdésekor-tervezéskor, próbálkozáskor - már világosan kellett volna, hogy lássa. Mégis mit gondol, majd mentek az újszülött babával koncertezni?

Néha persze el lehet engedni egyedül, had menjen, de akkor oda-vissza kell működjön a dolog, mert nem csak neki jár ez. Ha meg lehet oldani-van nagymama-akkor meg néha kettesben is, de azt se lehet csinálni, hogy minden este a nagyira hagyjátok, ezt be kell látnia.

Sok olyan férfi van, aki úgy gondolja: jó, ha gyereked van, csak ne kellene foglalkozni vele. Azt hiszik, olyan, mint egy játék, ki lehet kapcsolni, ha nem akarok játszani vele.

Sürgősen juttasd el ezt az agyáig, mert hatalmas gondok lesznek.

2014. jún. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szeret téged ez az ember...??
2014. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Nagyjából tudom, miről beszélsz, kedves kérdező. Mi is nagy koncertre járók voltunk a férjemmel, meg rengeteget utaztunk, szóval folyton pörögtünk. Terhesen még bírtam és igényeltem is egy darabig a tempót, de az utolsó trimeszterben már nem. Fáradt voltam, fájt mindenem, zavart a túl hangos zene, stb. Egy idő után már nem mentem. A férjem igénye azért megmaradt, így egy haverjával jár(t) el koncertekre. De már jóval ritkábban, mint régen. Havi 1-2 alkalom meg szerintem bele fér, ennyi kikapcsolódás kell. Én még nem mernék elmenni, mert még nagyon kicsi a baba és szoptatok, de hétvégente én is kapok "kimenőt", ha nem is bulizni, de nap közben shopingolni, barátnőzni le tudok lépni és akkor ő vigyáz a kicsire. Egyébként nálunk a szülés volt a fordulópont, egyrészt apás szülés volt (ő akarta) és akkor tudatosult benne, hogy mi mindenen megyek/mentem keresztül, másrészt a kötődése akkor alakult ki, amikor már "kézzel fogható" lett a baba. Az utazgatásokat pedig egyelőre csak tervezgetjük, sokat beszélünk róla, hogy mi lesz, hogy lesz, de 1-2 évet még várunk vele. :)
2014. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
41%
Amikor jobb hangulata van szépen magyarázd el neki! Te meg most magaddal és a babával törődj!
2014. jún. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Számomra nagyon furcsa amit írtál, azt hittem durvább dolgot teszel minthogy "elalszol egy film közben" :-). Aggodalomra ad okot hogy már most sem érti hogy más állapotban vagy és ha megszületik a baba akkor hidd el hogy nehezebb lesz. Én a helyedben neten megírt cikkeket küldözgetnék neki- ilyenkor mi zajlik az anya testében. Ha neked nem hisz, lehet hogyha több helyről hallja jobban megérti hogy MÁR elkezdődött a változás, a gyerek lemondással és másfajta életszemlélettel jár!
2014. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!