Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Belevállalnátok mégegy babát,...

Belevállalnátok mégegy babát, ha GYESen lennétek, és a munkáltatótok nem venne vissza?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkodom. Mert tervezünk tesót, csak még várnánk. De most gyesen vagyok, így még védett. A munkáltatóm, nem tud visszavenni. Talán jobb lenne inkább ha most jönne a tesó, mert végülis még van munkahelyem.
2014. jún. 20. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég sok info hiányzik ebből, ennyire azt mondom nem. Nem csak egy munkahely van a világban.
2014. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Már most sincs munkád, akkor 2gyerek után sem lenne, ráadául nehezebb is munkát találni.
2014. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Mi bevállaltuk.
2014. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Mi is bevállaltuk, itt annyi a bibi, hogy egyedül maradtam két picivel. Ha lehetne, már biztosan nem vállalnám. Ökörség a nagy semmire szülni még egy babát, nehéz elhelyezkedni és ha nincs segítséged, akkor meg katasztrófa.

De mindenki a saját helyzetét tudja és ismeri az anyagi oldalt, azok alapján kell mérlegelni. 60 ezerből két gyereket nehéz nevelni....

2014. jún. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha gyes alatt szülsz és még fennáll a munkaviszonyod szüléskor, akkor jár tgyás és gyed. Viszont, ha több mint fél évet leszel gyesen szülés előtt, akkor a gyed alapja csak a minimálbér.

Ha úgy jönne a baba, hogy nincs munkahelyed, nem vállalnám be, mert 25 ezer 3 évig nagyon kevés, kivéve, ha a párod egymaga legalább 300 ezret hazavisz, illetve függ a kiadásaitoktól is. Tehát tervezetten csak úgy vállalnék, ha normális összegű tgyást és gyedet kapnék és a gyerek 1 éves kora után el lehet kezdeni munkát keresni is. Amúgy nem vállalnám be.

2014. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem vállalnék több gyereket, ha már most tudom, hogy nem lesz munkám.
2014. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Amíg gyesen vagyok addig van munkaviszonyom Most az a helyzet, hogy megszűnt a munkaköröm, így nincs hova visszavennie.

Más munkát próbál keresni a cégnél, de az meg bizonytalan. Egyelőre nincs más állás lehetőség ha most mennék vissza, de tényleg segítőkész.

2014. jún. 21. 07:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vállalnám be, és nem is vállaltuk be, pedig tgyást, és gyedet kaptam előtte is, a 2. babára is járt volna. Elkezdtem jó hamar munkát keresni, mire a fiam beszokott a bölcsibe, addigra volt munkahelyem. 1,5 évet ledolgoztam, most jön a tesó. Sokkal jobb így, hogy dolgoztam raktunk félre, és normális pénzt fogok kapni. Szóval inkább dolgozz előtte 1 évet szerintem. Ha terhes leszel, akkor úgy is védett is leszel majd akkor. 24 hkm
2014. jún. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már egy gyerekkel is nehéz állást találni, kettővel sem könnyebb, de legalább már szülés miatt nem fogok évekre lelépni :) hanem már letudva a két gyerek, hogy finoman fogalmazzak, de értitek :) és erre a munkáltató is számít, figyel, aztán már "csak" legfeljebb néha lebetegszenek, de az egy gyereknél is lenne......

Hihetetlen hogy meg van lőve az ember, ha gyereke van..... de akkor ne azt híresztelnék, hogy jajj de jót tesznek a kismamákkal, hogy gyed extra stb. persze, csak nincs bölcsis férőhely, na meg a munkáltató sem veszi vissza a nagy részét......

2014. jún. 21. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!