Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkaphatja az a magzat a...

Elkaphatja az a magzat a bárányhimlőt akinek az anyja átesett rajta gyerekként?

Figyelt kérdés

Vagy ez nem számít?

Illetve ha az anya nem volt bárányhimlős, akkor a magzat akkor kapta el, ha az anyja is vagy lehetséges, hogy pl. az anya nem, de a magzat igen?

Remélem érthetően írtam le.



2014. jún. 26. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha voltál himlős a pici védve van. Ha nem voltál himlős akkor veszélyes lehet a babára a terhesség korai szakaszában.
2014. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
A bárányhimlő NEM veszélyes a magzatra. Csak a rózsahimlő (rubeola). A kettő nem ugyanaz.
2014. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2.irtó nagy tévedésben élsz, olvass utána! A terhesség korai szakaszában nagyon is veszélyes.
2014. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

és ha tegyük fel nem voltam, akkor a magzatom csak akkor kaphatja el, ha én elkapom?

vagy ő tőlem függetlenül megkaphatja?

2014. jún. 26. 20:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha te elkapod.
2014. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!

aki másképp gondolja, várom a véleményeket, tapasztalatokat!

2014. jún. 26. 20:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Elég nehezen kapná el, ha te nem, ugyanis odabent van :)
2014. jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de én úgy tudom, hogy a bárányhimlőt és az övsömört ugyanaz a vírus okozza.

Az egyik kollégám már felnőtt korában lett bárányhimlős, és a feleségének övsömöre lett, mert ő már volt bárányhimlős.

Mikor én terhes voltam, anyukám övsömört kapott, és az orvos kifejezetten mondta neki, hogy ne menjen terhes nő közelébe, mert veszélyes.

Szóval terhesség alatt szerintem nagyon nem ajánlatos bárányhimlős ember/kisgyermek közelében lenni, akkor sem, ha te magad voltál már.

2014. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

én is erre gondoltam, hogy így hogy kapná el, de nem értek hozzá, ezért kérdezek inkább.


utolsó: nyilván nem szeretnék ott lenni, de pl ma is az étteremben ahol vacsoráztunk beült tőlünk 2-3 m egy anyuka a bárányhimlős gyerekével...elvileg már sebes volt, na de nem láttam mindegyik az e..

sajnos vannak felelőtlen szülők.

anyukám idős már, 4en vagyunk testvérek és nem emlékszik pontosan voltam e bárányhimlős. a rózsára rávágta hogy voltam.

elvileg holnap megpróbálja előkeresni a régi papírokat.

csak szerettem volna tudni mert mint írtam nincs erről megfelelő ismeretem.

2014. jún. 26. 20:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Övsömörre: nekem is volt, elég gáz. Valóban ugyanaz a varicella zoster vírus okozza mint a bárányhimlőt, de az övsömör esetén NEM újra megkapod a vírust, hanem a szervezetedben még mindig jelen lévő vírus aktiválódik újra egy legyengült immunrendszerben. Én óvodás koromban voltam bárányhimlős és 27 évesen volt övsömöröm. Szóval nem kell hozzá "újrafertőződni", mert szervezeten belül aktiválódik.
2014. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!