Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vélemény? 23 éves vagyok, a...

Vélemény? 23 éves vagyok, a dokim ajánlotta az integrált tesztet, biztos ami biztos alapon, bár nem indokolt, mert a családban nem volt még betegség és fiatal is vagyok. A védőnőm szerint viszont nálam hülyeség lenne erre pénzt kidobni.

Figyelt kérdés
most tanácstalan vagyok, mert 28ezer ft tényleg nem mindegy, hogy kiadom vagy nem. Aki ilyen fiatalon babás, ti megcsináltattátok?
2010. jan. 5. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 25 éves vagyok, 14 hetes kismami. Nekem adott egy tájékoztatót az orvosom, hogy döntsem el, de mivel nem volt semmi gáz a családomban, ami miatt fontos lenne, szerinte felesleges megcsináltatni.
2010. jan. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a kombinált teszt szerintem is elég, közel ugyanolyan pontossággal szűr. Ha meg pozitív akkor az integrált után is csak a magzatvízvétel ad 99%os eredményt
2010. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi! ahogy néztem, a kombinált is 25ezer körül van, így az sem olcsó mulatság. Természetesen a babáért mindent, de feleslegesen nem szeretném szórni a pénzt, lenne annak jobb helye is...csak a dokim annyira erőlteti, a védőnőm meg annyira ellenzi, hogy nem tudom melyikre hallgassak...
2010. jan. 5. 09:38
 4/10 anonim ***** válasza:
kizárt dolog, a kombinált 9ed ft körül van, az integrált 30ezres tétel
2010. jan. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nekem a dokim az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumot mondta, és ott az van írva a honlapon, hogy integrált 25ezer, kombinált 28ezer.
2010. jan. 5. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Hol 25 e a kombinált?Az integráltnak annyi a tarifája!Sok helyen a kombinált ingyenes,de ha fizetős se 25 e.Sajnos manapság a fiatalok köréből kerül ki a több beteg baba,pont azért,mert a koruknál fogva náluk még feleslegesnek tartják ezeket a teszteket.
2010. jan. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, én is az Istenhegyin csináltattam kombi tesztet és 28 ezer volt. Ez nem kötelező vizsgálat, ha nem akarod megcsináltatni ne csináld. Nagyon sokan nem csináltatnak semmilyen plusz vizsgálatot.
2010. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem fontos volt ez a teszt. Bár én jó pár évvel idősebb vagyok nálad, fiatalabb korban is megcsináltattam volna. Down kor egy genetikai hiba, nem feltétlen van korhoz, családhoz kötve. Bárkivel, bármilyen korban bekövetkezhet. Igen, korral nő az esélye, viszont, mivel annyira rámennek erre a tényre és a fiatalabbakat nem szűrik úgy, sokkal több down koros baba születik 30 év alatti anyáknak mostanság. Én a elmennék bármilyen korban is. Hívd fel a korházakat, klinikákat..van ahol olcsóbb. Azt is hallottam, hogy a Mávban ingyenes..lehet, hogy hülyeség. Az AFP a 16. héten ingyenes, az biztos, és azzal is ki tudják ezt szűrni. Sok sikert!
2010. jan. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amikor sikerült a baba, elhatároztuk, hogy minden vizsgálatot megcsináltatunk, hogy biztosra menjünk. Aztán ahogy telt az idő, ahogy egyre jobban megbíztunk az orvosomban, ez kissé apadt. A 12. heti genetikait ő maga csinálta, megnézte alaposan a babát, megmutatta, hogy mi nem lenne ha down-os lenne, 3 kritérium alapján ezt ki is zárta. Akkor azt mondta, hogy várjuk meg a véreredményeket, akkor fogja eldönteni, hogy melyik vizsgálatot javasolja. Az is remek lett, mondta, hogy elég a sima AFP. A 18. heti genetikai uh-ot viszont a magzatdiagnosztikai központban végeztettük el 4d-ben, hogy minden látszódjon rendesen. Ezek összeredménye jó lett, tehát nem javasolta a drága tesztet. Mi is lemondtunk róla.

Egy ötlet: a genetikai uh-ot csináltassátok a magzatdiagnosztikaiban, ott vannak a legjobb gépek, és nagyon alaposan megnézik a babát. 12.000 Ft, ha dvd-re képpel kéritek, akkor 14.000. És szerintem megnyugszol. :) Magamból kiindulva persze, én nagyon aggódós vagyok.

2010. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!Érdekes ez,mert nekem egyáltalán nem mondta az orvosom,pedig 35 éves vagyok.Én kérdeztem rá a védőnőnél,ő nekem azt mondta,felelsleges megcsináltatni,mert az afp és a genetikai uh,úgyis kimutatja ha van valami.Azóta mi voltunk genetikusnál is a korom miatt,és nem ajánlotta a magzatvizvételt,hál istennek rendben volt minden.Én ennyi idősen mint Te nem izgulnék ezen.
2010. jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!