Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel kentetek magatok es...

Mivel kentetek magatok es mikortol, hogy megelozzetek a terhessegi csikok kialakulasat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy legtobb helyen nagyreszben genetikatol fugg, de mivl kamasz koromban a hirtelen novestol van par rajtam, gondolom hajlamos vagyok ra. Azert a lelkem megnyugtatasaert hasznalnek valamit, marcsak azert is, hogy tudjam tettem ellene valamit. :) 14 hetes vagyok es a mellem mar 85B-rol 90C-re nott. Tudtok esetleg ajanlani mellre es pocakra valamit?

2014. júl. 2. 10:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én válaszommal nem leszel kisegítve, de azért leírom. :)

Én a DM saját márkás krémjét használtam, ami terhességi csíkokra van. Pink színű a tégely teteje. A hasamon egy darab csík sem lett, pedig óriási pocakom volt, a mellem viszont csíkos lett, az is sokat nőtt. Egyik helyen "hatott", másikon nem.. :))

2014. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyénfüggö kinek mi a jó... Én elsövel Babé krémet használtam, draga es semmit nem hasznalt, szane szet repedtem, pedig a 8. Hettöl kentem magam, utolso honapban már csak Eucerin olajjal kentem magam... Akinek hajlamos a böre a repedesre, az repedni is fog... Most vettem Vichy krémet mert nagyon dicsérték, hat mar jönnek a kis piros csikok:( 2-3 hete mar "csak" Milupa pocakkrémmel kenem magam, nagyon zsíros es mégis könnyen beszivodik, ez alatt a 3 het alatt nem jött ujjabb csik, de majd egy honap mulva meglatjuk... Már maradok ennél meg az Eucerin olajnál, draga kremre nem költök többet...

23 hkm

2014. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ivilicious ***** válasza:

Nekem is voltak alapból, most kifeszülve még jobban látszanak, DE új az nincs.

Kb. az elejétől kenem magam, eleinte baba olajjal, meg az olaj zselével, meg mézes masszázsolajjal.

Most átváltottam az alverde kismama testvajra, dm-ben vettem, a meglévők is halványodtak egy picikét.

2014. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ivilicious ***** válasza:
ja,napi legalább kétszer kenek.
2014. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Hormonális okokból jelennek meg a striák, felesleges kenni, a krémek csak mókusvakításra jók.

Kamaszkorban sem a növekedéstől reped a bőr, hanem akkor, a terhesség alatt, illetve változókorban van ilyen nagyobb hormonlöket - ezért ilyenkor valószínű, hogy kialakul stria.


Mechanikus nyúlástól NEM alakul ki, egyébként attól is striád lenne, ha belecsípnél a bőrödbe.


Ha olyan a genetikád, hormonháztartásod, akkor mindenképp kijönnek.

2014. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én dm-es babaolajjal kentem, és nem lettem csíkos. Hirtelen hízás és fogyás miatt is kialakulhat stria. Felnőtt férfinál is láttam már ilyet, aki néhány hónap alatt 25 kg-ot fogyott. Ott nem volt hormonális ok.
2014. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

A hirtelen hizas vagy fogyas a hormon-anyagcseret is befolyasolja, ugyhogy ott is hormonalis hatteru.

De ha tenyleg a nyulas okozza, mellnagyobbitas utan miert nem lesz strias a mell?

2014. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha kiveszik a szilikont az lesz. A stria a kötőszövet szerkezetének meggyengülése miatt alakul ki.

[link]

2014. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az oriflames tender care-t fogom a hasamra kenni, az nekem kb mindennél bevált, bár terhes még nem voltam, de úgy vagyok vele, hogy ha az nem segít, akkor kenhetem akármivel:) egy kis tégelyben árulják, ami kevésnek tűnik, pedig elég sokáig jó. Az összes bőrproblémámra azt használtam eddig, bár a striák ellen nem tudom, milyen lesz.
2014. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tinikori striaim voltak nekem is. De terhesség alatt nem jött ki egy sem,anyumnak sem volt. 105cm es haskorfogatom volt es 4kgos baby lapult benne :-) az elején kenegettem hébe hóba , de 20.héttől semmivel . Le lettem tiltva.
2014. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!