Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van/volt olyan kismama köztete...

Félőske22 kérdése:

Van/volt olyan kismama köztetek, aki alacsony vérnyomás miatt rosszul volt/van? Mik a tapasztalatok? Lehet tenni ellene? 12. hét után elmúlik, vagy legalább enyhülnek a panaszok?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok, kb. 5 napja folyamatosan rosszul vagyok. Szédülök, hányingerem, légszomjam van, fáj a fejem. Két rosszullétem is volt, amikor annyira elszédültem, hogy majdnem elájultam, szinte egy másik világba kerültem. Alig láttam, annyira szikrázott a szemem. Úgy éreztem kiszakadt az agyam, meg az egyik szemem. Az ügyeleten azt mondták alacsony a vérnyomásom, ez ilyenkor normális, igyak és pihenjek sokat. Házi orvosnál ugyanez. Sajnos hiába iszok kávét, fekete teát, 4-5 liter vizet és pihenek sokat, nem segít. Néha jobb, néha rosszabb. az egyéves kislányomat alig bírom ellátni. Ha nagyon rosszul vagyok, akkor még a bal kezem és a szám is lezsibbad. Teljesen használhatatlan vagyok 5 napja. Kétségbe vagyok esve. Ez tényleg normális lenne? Nem tudok tenni ellene?

2014. júl. 2. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is alacsonyvolt. Olyanokat mértünk hogy 80/60...volt hogy még ennél is alacsonyabbat.El is ájultam 2x míg babát vártam.

Nekem bevált a 3in1 vagy a tejes kávé, én előtte sem ittam sosem rendes fekete kávét, mert hányingerem lett tőle mindig, nemhogy terhesen...

Nekem ez segített, vagy ledőltem ha nagyon szédelegtem.

Iszonyat sokat aludtam az első 20hétben.Bár én veszélyeztetett terhesként táppénzen voltam onnantól ahogy + lett a teszt, így megtehettem hogy lepihenek.

Aki dolgozik az sajnos nem mindig teheti ezt meg.

Amúgy teát ihatsz még főzni kell egy fél litert és meginni, volt hogy 1 nap 2 ilyen nagy bögrével is megittam.Télen még jól is esett:)


Szerintem a nagy melegtől, meg ezektől az időjárás változásoktól is szédeleghetsz amúgy.

Szóval kitartást!

2014. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony volt végig.Összevissza szédülgettem én is, a pulzusom meg magas volt,bármit csináltam,kifulladtam.Én is sokat ittam,és sokat pihentem,mondjuk szintén táppénzen voltam veszélyeztetettként,így meg tudtam tenni. Nekem végig ilyen maradt,annyit mondott az orvos és a védőnő,hogy jobb mintha magas lenne. Meg hogy "öregesen" csináljak mindent,szépen lassan,ne ugráljak,nehogy tényleg elszédüljek.
2014. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én vérnyomásom is elég alacsony,A "rekordom" 70/43 volt,na akkor tényleg rosszul éreztem magam.Én is a sok folyadékot ajánlom.Inkább a zsibbadás miatt aggódnék.
2014. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ivilicious ***** válasza:
Nekem is nagyon alacsony, de amióta szedem a vasat,mert vérszegény is vagyok, meg magneb6,calcium ipari mennyiségben,semmi bajom
2014. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És akinek kismamaság alatt volt, elmúlt egy idő után vagy végig ilyen szörnyű volt? Aki vasat szedett, melyiket?
2014. júl. 2. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!