Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdtetek el vásárolni...

Mikor kezdtetek el vásárolni a kisbabának? Babona, ide-oda?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

16 hetes kismama vagyok,első babával. A minap voltam terhesgondozáson,ahol találkoztam néhány új kismamival,és boldogan mentem le.

Kérdezték mennyi idős vagyok,tudom-e,hogy milyen nemű lehet,stb.. mondtam,hogy kislánynak érzem és elvileg az ultrahangon (az nap) a doki azt is tippelte,de legközelebb már biztos látni fogjuk augusztusban. Lelkesen meséltem,hogy milyen szép kiságyat néztem a gyönyörűségemnek,és tudom már milyen multifunkciós kocsit szeretnék majd venni 6hónap körül.. (addigra kifizettük az esküvőt,stb)

Kinyílt a szemük,hogy én nem vagyok normális,és 8.hónap előtt nem szabad vásárolni semmit,mert bármi történhet,és különben is,babona! Mondtam,hogy én ezt nem tudtam,és eddig nem volt semmi probléma,de fel sem merült bennem,hogy fog történni valami.. Utána elkezdték nekem mesélni a történeteket,vetélésről,magzatvízszivárgásról,

halva születésről,rendellenességekről,és csak néztem ,mint rozi a moziba.. persze tudtam,hogy ezek vannak,de annyira megijedtem,hogy azóta nem tudom élvezni a terhességet,csak mindenféle hülyeségre gondolok és mi van ha nekünk is hasonló bajunk van,csak én nem veszem észre mert felelőtlen vagyok..

Szóval bocsánat a kifejtős kérdésért... a lényeg az,hogy kb. mikor kezdjek el vásárolni a kisbabának,hogy mindennel meglegyek ,de mégis oda figyeljek a babonára :)

Előre köszönöm a válaszokat,és még egyszer bocsi!


2014. júl. 9. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekelt, ki-mit mond. Éltük az életünket, ahogy akartuk. Akkor vásároltunk, amikor jó ajánlatokat láttunk. Ennyi. 18 hetesen vettük az első dolgokat és 30. hétre minden megvolt. A vetélés oka mindig biológiai, teljesen mindegy, milyen cucc áll a polcon, annak ehhez semmi köze.
2014. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekünk 16 hetesen már megvolt a babakocsi és a kiságy. Már 2 éves elmúlt a fiam, semmi baja nem lett tőle, hogy nem az utolsó pillanatban kezdtünk vásárolni.
2014. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, akik paráztatják a másik kismamát, azoknál sincs minden a helyén a fejecskéjükben! Tervezz nyugodtan, hiszen a mai világban senki sem tud mindent egyszerre megvenni! (Hacsak tudatosan félre nem rakosgat bizonyos összegeket - de a "babonások" szerint biztos ez is "rákészülés"!) Nekem anyukám már összevásárolt mindent az első babánál akkor, amikor még csak félidős voltam. (Én később kezdtem volna el "babonából"). Az uncsitesómnak egy évvel idősebb a lánya, mint az enyém, és ő is elküldte a sok kisruhát, amikor még csak 6 hónapos terhes voltam. A babona - babona. A második babánál meg minden megvolt, már amikor fogant, mert örökölte a tesója holmijait (szűk 2 év van köztük.) Ha valaminek történnie kell, az akkor is megtörténik, ha nem veszel semmit egészen a szülésig. Persze tudom ennek a másik oldalát... hogy ott az a sok "emlékeztető" holmi :( Ilyen tapasztalatom szerencsére nincs, biztos akinek van, az másképp áll hozzá és mást fog írni. De kismamát paráztatni nem szép dolog :( 9 hkm
2014. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
bolond tyúkok, ne figyelj rájuk! 12 hetes kor előtt tényleg nem szokás, mert addig bármikor elmehet a baba, de utána már lehet szerintem, mi is így csináltuk:)
2014. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legközelebb mondd nekik, hogy üdvözlöd őket a 21. században, a sötét középkor már véget ért! :) És vedd meg, ami tetszik, tedd a helyére, simogasd és élvezd ki a várandósságot! :) A babaruhák is nagyon cukik! :)
2014. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!

Én csak annyit kérdeztem közben tőlük,hogy mi van akkor ha mondjuk 7,5,vagy 8 hónapra születik meg?? akkor se ruhája,se ágya,se kocsija.. akkor mi van? amíg én kórházba vagyok,addig a férjem két nap alatt berendezi a babaszobát,és megveszi neki az összes többit? erre annyi volt a válasz,hogy a húgomnak 20hetesen kellett megszülni a babáját nulla magzatvíz miatt,úgy hogy ne okoskodjak..

csodás válasz,nem? :)

2014. júl. 9. 14:16
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azta.. milyen emberek vannak, ne hagyd magad. Nem attól lesz bármi gond, hogy mikor vásárolsz. Első kiszoknikat párom hozta haza, mikor megtudta, hogy apa lesz 5hetes terhes voltam. 20. hét körül elkezdtünk vásárolgatni meg innen-onnan kapni ruhákat, hogy ne egyszerre kelljen mindent megvenni.
2014. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
8 hetesen vettünk neki először egy bodyt, mert tetszett. Szülész vagyok, a férjem is - hidd el, baj sajnos akármikor jöhet, a 8. és a 9. hónapban is. Hinni meg nem hiszünk ilyesmiben. Akkor vettünk mindent, amikor találtunk belőle jót. A 24. héttől már csak ruhákat vásárolgattunk, addigra minden megvolt.
2014. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Annyiból igazuk van, hogy ha neadjisten történik valami, sokkal nehezebb feldolgozni a sok babacucc között.

A babona rész természetesen hülyeség, mert nincs ok-okozati összefüggés a vásárlás és a negatív kimenetel között.

2014. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Teljesen egyetértek. Ezért nem is vettem neki,egy darab zoknit se :) Sőt... a 21. heti uh után fogok elkezdeni nézelődni mi,hol,mennyi :)

Az ördög soha nem alszik :(

2014. júl. 9. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!