Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légzésfigyelőről vélemények?...

Légzésfigyelőről vélemények? Kinek van/volt? Egyáltalán miért kell?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni kell-e nekünk ilyen. Miért kell? Illetve tudom hogy azért mert jelez ha a baba nem vesz levegőt. De ez tényleg előfordulhat? Mennyi az esélye? nem jelez sokszor tévesen?

2014. júl. 12. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Akinek van, az le fogja neked írni, mennyire fontos.


Nekünk nem volt, nem tartottam szükségét, egyikünk családjában sem volt bölcsőhalál. Nem történt most sem semmi baj. Pontosabban kaptunk kölcsön, de mivel nem jól működött a próba során a kókuszmatrac alatt, így egyáltalán nem is használtuk.

Bébiőr volt, azt nagyon jónak találtam, mert kezdetektől külön szobában van a fiam, és így minden apró neszre felébredtem, ha ő is ébredt. Meg amikor napközben aludt, bármerre mehettem( udvarra is), így hallottam, amikor ébred. De azt is kb fél évig használtuk.

2014. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én fontosnak tartom. A nagyobbik gyereknél pelenkára csíptethető volt, sokszor jelzett, mindig tévesen, ettől függetlenül 1 éves koráig használtuk, most a kisebbiknél vettünk matrac alá tehetőt, ez jó, nincs téves riasztás. A rokonságban volt egy pár akinek 7 hónaposan elaludt a babája örökre, és múlt héten az egyik ismerősöm babájánál (1 hónapos) jelzett, nem vett levegőt, alig tudták felrázni hogy lélegezzen. Szerencsére nem lett semmi baja.
2014. júl. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Statisztikailag kicsi az esély, de gondolom ez nem vigasztalja azt, akinél előfordul.


Úgy van értelme, ha mellé egy csecsemő újraélesztési tanfolyamot is elvégeztek, egyébként nem fogjátok tudni, hogy mi a teendő, ha jelez.


A jó minőségű, megfelelően felszerelt (pl. nincs a szobában egyéb rezgést keltő tárgy, pl mennyezeti ventillátor) készülék nem jelez tévesen.

Mi BabySense-et vettünk, sok országban orvostechnikai eszközként használják kórházakban.


A bébiőr ilyen szempontból lényegtelen, hiszen ez egy "csendes halál", nem kezd el fuldokolni a baba, az égvilágon semmilyen hangot nem ad ki, nem vergődik, egyszerűen nem vesz többé levegőt. Ezt akkor se veszed észre, ha melletted fekszik. Főleg, ha te is épp alszol.


Nagyon remélem, hogy mi feleslegesen vettük és soha nem lesz rá szükség, de nem bocsátanám meg magamnak, ha ennek a hiánya miatt nem élné meg a baba az egy éves kort.

2014. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Inkább üzlet, mint szükséges. Csak arra jó, hogy az anyuka megnyugodjon. Ha nem tudod, mit kellene tenni, ha nem vesz levegőt a baba, akkor nem ér semmit.

Nekünk nem volt, és nem volt semmi baj.

2014. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk biztosan lesz. Mondjuk én szakmabeli vagyok (PIC-en dolgozom), szóval nálam alapvető, hogy egy baba alatt van légzésfigyelő, és tudom is, mit kell tennem, ha riaszt. A testvérem koraszülött volt (sokkal fiatalabb nálam), nála sajnos volt, hogy nem tévesen riasztott. Abban az időben még ingyen járt hozzá az újraélesztési tanfolyam, nem tudom most hogy van (mert azóta ugye bababoltok is forgalmaznak, nem csak orvostechnikai boltok), de pl. én is szoktam újraélesztési gyakorlatot tartani laikus szülőknek. Én mindenképpen vennék, mert megnyugtat, hogy van. Persze, nem sok az esélye a bölcsőhalálnak vagy a légzésleállásnak, de ez pont nem vigasztalja azt, akivel megtörtént...
2014. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk AngelCare 300 van, kókuszmatrac alatt, engem megnyugtat, nem jelzett még sohasem. Azt meg hogy nem tudod mit kell tenni: az esetek többségében már az is elég, ha kicsit megmozgatod, megsimogatod a hátát (nem erősen rázni). De egyébként jelzéskor olyan hangja van, hogy szerintem már arra is megébrednek. Én úgy tudom, hogy azért fordulhat elő, mert mély alvásban "elfelejt" levegőt venni, mivel ez a feltételes reflex nem alakult még ki. Nagyon hamar jeleznek ezek a készülékek, 20 másodperc után, ezért segít gyakran az ha egyszerűen felébresztjük.


Igen ritkán fordul elő, de ez gondolom nem vigasztalta volna azt a kérdezőt, akinek pár éve így kezdődött széthullani az élete, és végül öngyilkos lett.

2014. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fontos és hasznos dolog. A bölcsőhalal egy nagyon alattomos baleset. Semmit sem veszít az ember ha megveszi, mivel ha már nem kell túl lehet adni rajta. Egyébként a minap volt itt egy anyuka akinek kétszer is jelzett és nem tévesen, mivel kórházba került a babája. Tőle kéne megkérdezned, hogy miért fontos.
2014. júl. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy olyan minimális kiadás ahhoz képest amit nyújt, hogy igenis kell költeni rá. Használtan 10e körül is van, ez a teljes kelengyének a töredéke.

Mi elsősegély tanfolyamra is tervezünk menni, mert nekem fogalmam nem lenne hogy mit kell tennem akár sids, akár más gyerekbaleset esetén.

2014. júl. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van, bébiőrrel kombinált, így jól ki tudjuk használni. Kókuszmatrac alatt van, de jól működik. Annyira érzékeny, hogy ha felemeltem a babát a matracról, de a kezem az ágyrácshoz ért, valamelyikünket akkor is érzékelte, így azért nem riaszthatott tévesen, mert a baba "lemászott az érzékelőről" (2 elég nagy platform volt alatta). Ha riaszt, az nem csak nekünk szól, a csipogó hang a babát is "kizökkenti", ha csak egy esetleges légzéskimaradásról van szó. Láttam babámat riasztás után nagy levegőt venni. Az már csak később derült ki, hogy hipotón babáknál, mint amilyen a kislányom, szinte kötelezően ajánlott. Engem megnyugtatott, de nekem is sok rokonom, ismerősöm van több gyerekkel, és semmi ilyesmit nem használtak. Alapvetően valóban nem gyakori a bölcsőhalál. kb 8 hónapos kora óta egyetlen riasztás sem volt, azóta a bébiőr funkciót használjuk, ha pl kint vagyunk a kertben, vagy a konyhában főzünk, amíg ő alszik. Nyaralásnál is jó hasznát vettük.
2014. júl. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok, a kórházban, ahol szültem, a csecsemőosztályon, illetve ahol a babák vannak (amikor éppen nem az anyukánál) alapfelszereltség volt, minden baba alatt ott volt.
2014. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!