Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idős terhes vagyok?...

Mennyi idős terhes vagyok? Hány hetes a terhesség? Nem rendszeres ciklus mellett kinek hogyan, miből számolták ki a terhességi kort?

Figyelt kérdés
Sajnos össze-vissza menstruálok, így hiába kérdezi a doki, hogy mikor volt az utolsó mentsuáció, mert a terhesség szempontjából nem releváns, hónapokkal ezelőtt volt, a teszt pedig 2 hete lett pozitív. UH-t csak pénteken csinálnak, de már az időpontfoglalásnál kiakadt az aszisztens is, mert szerinte tudnom kéne a menstruáció idejét ( a hónapokkal ezeleőttit tudom is, de onnan nem számolhatják a terhességet...).

2014. júl. 21. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:
akkor az uh alapján fogják a terhességi kort meghatározni, az asszisztenssel meg ne foglalkozz, emiatt ne idegesítsd fel magad, felesleges
2014. júl. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor nálad csak az UH - ból lehet megtudni, hiába van "kiakadva" az asszisztens. Ezen ne idegeskedj! Nálunk olyan jó fej az SZTK - s doki, nem is kérdezte meg, csak megmérte az UH - n a babát, és abból mondta meg, hány hetes vagyok :) (Mondjuk nálam stimmelt, tankönyvi, szabályos ciklusaim vannak.) A korai UH pont azért van, hogy megállapítsák, pontosan mennyi idős a terhesség, hiszen nem mindenkinek szabályos a ciklusa. (Ha szabályosan is menstruál, akkor se biztos, hogy nem volt korábban vagy később a peteérése, így foganhatott a "tankönyvitől" eltérő időben is.)


Gratulálok a babához :)

2014. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-) Az UH-ra nem is gondoltam, pedig nem vagyok kezdő, második baba lesz, de az elsőnél még olyan kórházba jártam, ahol az UH-s semmit nem mondott soha, még a képernyőt sem láttam, így nem is jutott eszembe, hogy ezzel fog foglalkozni, pedig kézenfekvő... Köszi mégegyszer.
2014. júl. 21. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!