Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudok szedni vastablettát,...

Nem tudok szedni vastablettát, pedig vashiányom van. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Vassal dúsított gabonapelyhet ha eszek, a tej nem gátolja a vas felszívódását? Mit ajánlanátok még, amiben sok van? Azt olvastam hogy a zöldségekből, gyümölcsből, húsokból kevés szívódik fel.

2014. júl. 31. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

milyen vastablettát nem tudsz szedni? nekem a Maltofer bevállt, a többi nem. ez csokis ízű rágótabletta.

Igyál gránátalma levet.abban sok van!

2014. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nezz utäna milyen zölsegek gyümölcsökben van vas.....
2014. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Állati eredetű vas, melynek felszívódás és hasznosulása sokkal jobb,

mint a növényi eredetű,vasnak.

A vas felszivódását a C-vitamin segiti.Ami gátolja az a magnézium. (De amúgy ha begoogle-od ezer ilyen oldalt találsz.)

Amiben van vas:

kacsamáj 30 mg

szárított vargánya 90 mg

sertésmáj 18 mg

kakaópor (100%-os) 36 mg

csirkemáj 13 mg

mogyoró 35 mg

pulykamáj 12 mg

zabpehely 31 mg

birkamáj 10 mg

mák 22 mg

libamáj 7 mg

tökmag 15 mg

marhamáj 6,8 mg

Friss csipkebogyó 10 mg

vörös húsok 3-4mg

száraz bab 7 mg

szardinia 3 mg

pörkölt napraforgómag 6 mg

pulykahús 2-3 mg

szárított sárgabarack 6 mg

Tonhal 2 mg

lencse 5 mg

csirkehús 1 mg

szilva 5 mg

lazac 1 mg

sóska 4,6 mg

ribiszke 4,5 mg

spenót 4 mg

dió 4 mg

tojássárgája 3,5 mg

földimogyoró 3 mg

körte 2 mg

2014. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igyál meg minden este 1-2 dl céklalevet!
2014. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Feroglobin b12 vitamint (kapszula) javasolta a védőnőm, mert eléggé vacak lett az egy hónappal ezelőtti vérképem. Most mutattam neki és azt mondta, hogy ez jó lesz a vashiányomra. Nincs tőle székrekedésem se, napi egyszer szedem, délben, étkezés után, hogy ne jöjjön vissza. Több gyógyszertárba kellett megnézni, mert sok helyen csak a szirupos változat van, nekem a tablettásat ajánlották. Még mielőtt megvettem volna, természetesen a fogadott orvosom véleményét is kikértem, anélkül semmit se szedek. Így mielőtt vennél valamit, kérd ki az orvos véleményét. Nekem azt mondták, ez nem fog székrekedést se okozni és tényleg nincs semmi gondom. Viszont mindenképp étkezés után ajánlatos bevenni, mivel hányingert okozhat ha előtte veszed be. Ehetsz vastartalmú ételeket mint pl a spenót stb de azok nem hiszem hogy annyit tartalmaznának.
2014. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

HIPP Natal-ban állítólag sok a vas, esetleg azt próbáld meg.

Kaják közül cékla (ki is facsarhatod gyümölcscentrivel, cékla-répa-alma kombó nagyon finom), spenót, vörös húsok...

Én maltofer fol-t szedek, a patikus azt mondta hogy bevétel előtt és után 2 órával semmi koffein és tejtermék, mert ezek akadályozzák a felszívódását.

2014. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz szedni?Hisz csak be kell venni,ennyi.Az első terhességemnél ilyen szétrágható csoki ízűt szedtem,utáltam is,most csak sima tablettát,nincs íze,pici,és csak vízzel beveszem.Több fajta van,ha az egyiket nem tudod szedni,irass másikat,ennyi...
2014. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!