Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek megindul a...

Ha valakinek megindul a szülés idő előtt, tehát koraszülésről beszélünk, az hirtelen zajlik le? Nincs olyan, hogy valami több napig fáj? Pl a derék ai combba sugároz fájdalmat stb?

Figyelt kérdés
2014. aug. 1. 20:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*ami. vagy enyhe menzesz szerű görcs van?
2014. aug. 1. 20:43
 2/13 anonim ***** válasza:

Pont ilyen tünetek miatt mentem kórházba 24 hetesen..hajnalban kezdődött és aznap délután bementünk férjemmel...elkezdett megrövidülni a méhnyakam. Bent tartottak, mg infúziót kaptam amivel leállították a rövidülést/tágulást.

Szerencsére sikeresen..most 33 hetes vagyok.


Miért kérdezed kedves kérdező? Nem vagy jól? Hány hetes vagy?

2014. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha több napig fàj, akkor elmegyek orvoshoz, s elkerülhető a baj!


A koraszülés általában hirtelen jön, amit vagy vissza tudnak tartani, vagy nem.

2014. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a tágulás a kulcs.

pl ha valaki 2 ujjnyira nyitva van, ő már nem rohangálhat és olyan veszélyeztetett, hogy nemigen tudják visszatartani, csak 1 nagyon max 2 hétre.

1 ujjnyi tágulással lehet még rohangálni, de az mellé szedni kell nagyon a magnéziumot, de ez már nem veszélyeztetett állapot.

szóval ne a fájdalmakat figyeld elsősoron, hanem a tágulást, mit mond az orvos?

2014. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
24 hetes vagyok és pár napja vannak ilyen tünetek hogy a combjaim fájnak de enyhén, hol a derekam, néha bekeményedek.holnap hívom az orvost mi a teendő mert jövő héten megyek hozzá.két hete látott doki akkor zárt voltam.gondoltam erre az esős meleg időre is már, mert sajna nagyon frontos vagyok kismamaként.pihenek most jó, semmim nem fáj.talán a hátam de az már lassan minden napos.
2014. aug. 1. 22:31
 6/13 A kérdező kommentje:
nagy dolog sem megy könnyen, 2-3 naponta , hogy szedem a vasat.attól i fájhat has nem?
2014. aug. 1. 23:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért az nagyon nagy butaság, hogy ha valaki kétujjnyira van nyitva, akkor maximum két hétre tartható vissza a szülés. Ezt szülésznőként ezer százalékosan állítom neked, sokszázszor tartunk vissza koraszülést akár a 36-38. hétig, sőt, sokadik terhességnél nem ritka, hogy kétujjnyi valaki a 20-24. héttől a 40. hétig.


A kérdésre: nem, nem rohamosan zajlik le, jellemzően ritka fájásokkal, vagy valóban, combba sugárzó, késszúrás szerű fájdalmakkal kezdődik a dolog - ugyanakkor ezt az érzést okozhatja a méh növekedése, a medence anatómiájának az átrendeződése is.

2014. aug. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

csak ismerősömből indultam ki 26 hetesen ahogy meglátta az orvosa hogy 2 ujjnyira nyílt, rohammentővel szállították klinikára nem sokra rá "szétrobbant" a magzatburok.pedig végig feküdt, mindent megtettek.

akkor gondolom ez kirívó eset lehetett

2014. aug. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
zárt vagyok ma megnéztek! uh nem volt , baba így is aktív.sok magnézium pihi.
2014. aug. 2. 12:11
 10/13 A kérdező kommentje:
bocsánat nem zárt most néztem hanem ujjkúpnyi m.száj.
2014. aug. 2. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!