Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt itt már valaki aki kevés...

Volt itt már valaki aki kevés magzatmozgás miatt bement a kórházba? Mit néznek ilyenkor? Normálisak voltak?

Figyelt kérdés
Arra az időszakra gondolok amikor már számolgatni kell...
2014. aug. 4. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére mocorgott mindig eleget, de amikor egyszer bent voltam, volt ott egy kismama, aki azért jött be, mert nem érezte a babát. Azonnal nst-re tették, nagyon kedvesek voltak vele, mikor kiderült, hogy minden rendben, akkor is mosolyogva megnyugtatta mindenki. (Bp. Honvéd/MÁV kórház)
2014. aug. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is mentem be a vége felé. Minden rendben volt. Nagyon kedvesek voltak, mondták, hogy ha bizonytalan az ember akkor igenis be kell menni. És mosolygott a szülésznő, hogy ha tudnám, hogy hány kismama szaladgál be nap, mint nap :-)

Nem mocorog a babád kérdező?

2014. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előre bocsájtom, hogy egyáltalán nem ijesztgetni szeretnélek.

Én 34 hetes voltam, amikor feltűnt, hogy nagyon keveset mocorog a babám. Éreztem néha, de sokszor órákig nem és mikor mozgott, akkor sem túl intenzíven.

Felhívtam az orvosom, aki távoli konferencián volt, de biztatott, hogy inkább menjünk be a kórházba és nézzenek meg a kollégái. Csináltak UH-t, NST-t, amikből kiderült, hogy az átlagosnál kevesebb a magzatvizem, a babám is kisebb, mint lennie kellene, illetve a nyakán van a zsinór. Azonnal befektettek és kaptam is a tüdőérlelőt. Elmondhatatlanul kétségbe estem. Mikor napok múlva megjött az orvosom azt mondta, hogy valószínűleg meg kell indítani a szülést idő előtt, mert nem jó a gyereknek már odabent, de még pár hétig ki kellene húznunk.

Minden nap 2 NST-t csináltak, ezen kívül nem nagyon kaptam mást. Végülis olyan jók lettek az eredményeink, hogy 39+4 naposan született a kisfiam 3350 grammal és 51 cm-rel, egészségesen.

5 szörnyű hetet töltöttem el a kórházban, de minden perce megérte!

Én azt mondom, hogy ha bizonytalan vagy inkább nézesd meg magad, a legrosszabb ami történhet, hogy kicsit morcos lesz a személyzet. Na és?!

2014. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hogy vagy te és babád?
2022. máj. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!