Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitívat teszteltem pénteken,...

Pozitívat teszteltem pénteken, de pecsételgeteg kicsit. Jelenthet bajt? Kéne mennem dokihoz?

Figyelt kérdés

Már annyiszor rohantam azonnal az orvoshoz, már volt egy problémamentes terhességem, illetve már volt 2 nagyon korai vetélésem. Ezek pontosan a túl korai orvoshoz rohanás miatt még jobban fájtak, hiszen először a doki igazolja a terhességet majd közli, hogy sajnos elment. Inkább akkor meg sem tudtam volna!

Szóval most megint pozitívat teszteltem, de nem akarok azonnal az orvoshoz rohanni. Gondoltam inkább várok a 6-7. hétig, amikor már hallható a szívhang.

Teljesen jól vagyok, csak még van egy kis barnás pecsételésem, kb 4-5 napja, amit a kimaradt menzesznek tudok be.

Tudom, hogy a méhen kívüli terhesség kizárása miatt jó lenne elmenni a dokihoz, de egyszerűen jobban szeretnék már akkor elmenni, mikor már nem csak egy "látok egy petezsákot de még bármi lehet" választ kapok tőle, hanem már van valami konkrétum.

Nagyon felelőtlen vagyok? Mennem kéne azonnal?



2014. aug. 4. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Terhesség alatti vérzés sosem normális.

Viszont vannak esetek, amikor ez nem okoz gondot.

Biztos, hogy én legalább telefonon felkeresném az orvosom.

Viszont az is igaz, hogy pl. az én dokim korai terhességnél azt szokta mondani, hogy az a jó, ha a "természet eldönti", hogy mi lesz a babával.

Tehát ennek fényében kell eldöntened, hogy mi az, ami számodra megnyugtató.

2014. aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez jelenthet progeszteronhianyt is. Ha nem potoljak gyogyszerrel a baba garantáltan elmegy, mert nincs meg az a hormontamogatas, ami az o fejlodesehez szukseges. Nekem az elso terhessegem igy lett missed ab. En nem kockaztatnek a helyedben, de Te tudod.
2014. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szedek Elevitet már nagyon régóta és egy méhpempő kúrát is nemrég csináltam meg. (Tudom sokan nem hisznek benne, de miután az első babám ezzel jött össze hosszú idő után, elkezdtem hinni benne.)
2014. aug. 4. 11:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha progeszteron hiány miatt pecsételsz és nem kapsz pótlást akkor bármit szedhetsz el fog menni :(
2014. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ok rendben, meggyőztetek. Elmegyek a dokihoz. Köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 4. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok... Jol teszed. Nekem eleg durva IR-em van, az elso terhessegnel a dokim nem volt hajlando potlast adni, mert szerinte nem volt indokolt...(holott ilyenkor az a protokoll, hogy azonnal Utrogestan). A baba elhalt a 6 heten amit a 8-on vettek eszre. A mostani masodik terhessegemnek termeszetesen egy masik doki alapbol napi 3x2 Duphastont, 3x2 utrogestant irt a 12. Hetig...meg is maradt szerencsere :-)

Szoval a progipotlas szukseges, foleg ha barnazol...menj dokihoz, drukkolok!!!

2014. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálam is volt pecsételő vérzés a kimaradt mensi idején, meg utána is, kb. a 8. hétig hol volt valami, hol nem. Nem rohantam orvoshoz, mert gőzöm nem volt arról, hogy babát várok, így csak a 8. héten derült ki a terhesség. Megmaradt, nem volt gond. De a helyedben én elmennék.
2014. aug. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak tájékoztatásul írom, hogy doki megállapította nem vagyok és nem is voltam terhes. A teszt volt rossz, pedig 2-t is csináltam, mindkettő egyértelmű szellemcsíkos volt. :-(
2014. aug. 11. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Lehet kémiai terhesség volt, vagyis megtermékenyült a petesejt, és elkezdődött HCG termelődése, de a beágyazódásnál lehetett valami zűr! Nekem is volt ilyen, kövi hónapban összejött a babó! Kitartás!
2014. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :(
2014. aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!