Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Canesten kúp használatakor...

Canesten kúp használatakor rózsaszínes folyás?

Figyelt kérdés

16 hetes kismami vagyok. 4 napja hasznàlok canesten hüvelykúpot és ma reggelre rózsaszín folyàsom lett. Amit még elrontottam h applikàtorral hadznàltam :(

A babàt érzem mozogni, beszéltem az orvossal is szerinte lehet a kúptól és csak vérzés esetén kell bemenni.

Tapasztalatokra lennék kívàncsi, esetleg volt vkinek ilyen?

Ugye csak a kúptól van ez a folyàs?


2014. aug. 8. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
En pharmatexet hasznaltam,attol is volt egy kis nyakos verzes de semmi extra...szerintem csak megsertetted a mehnyakad v a huvely falat mert ilyenkor verbobb es ha elmult akkor meg plane nincs ond.Amugy nekem attol nem terhesen is volt ilyen rozsaszines folyas mivel total felsertette a huvelyfalat,szetmarja!Utalom a canestent,sosem hasznalnam mar foleg terhesen
2014. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg már volt egy nagyobb hüvelygyulladásod és ha valami be van gyulladva, az érzékeny és ha ott valami érzékeny, amit mechanikai hatás ér, az szokott vérezni is. A rózsaszínű folyás, amit tapasztalsz, az valószínűleg enyhe vérzés, amit a hüvelyed nyálkahártyájának a sérülése okoz. Hogy kúp nélkül is lett volna-e ilyen, azt nem tudni, viszont kúppal együtt véve sajnos előfordul.

Nekem terhesség után voltak ilyen panaszaim sajnos, nálam nem is lehetett már kúpot használni, mert szabályosan véreztem tőle és iszonyatosan csípett a használat, mivel irritálódtam bármire, amit ilyenkor felírtak helyi kezelésre, így nekem szájon át szedhető gyógyszer írtak fel mindig. De gondolom azt neked terhesen nem lehet.

Amúgy hogyhogy már 4. napja használod? Vannak rövidebb ideig tartó kezelések Canestenben is...

2014. aug. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi vàlaszokat. Remélem tényleg csak a kúp miatt van. Habàr reggel óta nem észleltem folyàst...

Amúgy 6 napos kúràt írt ki a doki; de mondta h most hagyjam abba és figyeljem magam.

Még szerencse h ma megyünk 4D-re, legalàbb megnyugszom h Vele minden rendben.

2014. aug. 8. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:
A Canesten kúpot nem szabad aplikátorral használni!!! Úgy emlékszem, benne is van a tájékoztatójában. Terhesség esetén semmilyen rózsaszínű folyás nem normális, így mindenképpen keresd fel az orvosodat szerintem! Jobbulást!
2014. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudom h benne van a tàjékoztatóban, de sajnos csak utólag olvastam el.

Orvosom szerint okozhat a kúp ilyen folyàst főleg így h applikàtorral hasznàltam.

2014. aug. 8. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Canesten kúpot régebben használtam, és MINDIG rózsaszínű vérezgetést okozott! A Canesten sz.r, nem is értem, miért írják fel az orvosok. Csináltass a patikában bórsavporos hüvelykúpot, sokkal hatékonyabb és teljesen ártalmatlan, terhesség alatt is használható (600 mg-os).
2014. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!