Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. trimeszterben lévő kismamák...

3. trimeszterben lévő kismamák: milyen vitaminokat szedtek és mennyit? (pl. vas, magnézium, d-vitamin)

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2014. aug. 11. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
csak elevit a védőnőm és orvosom tanácsára
2014. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vasat szedek, igaz pezsgőtablettát, mert kicsit alacsony a hgb-m. Magnéziumot még vasárnapig mert akkor töltöm a 36. hetet, ebből vagy napi 1-t vagy 2-t attól függ mennyire fájdogál vagy keményedik a pocim, de nem igazán szokott.

Meg sok gyümölcsöt és zöldséget eszem, kb. ennyi. :)

2014. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia én 30 heteske vagyok ,Napi 2x magnerotot szedek ,de most éjszaka azt hittem be...rok ugy begörcsölt a combom!

Meg néha de csak néha Elevit plust , mert nem akarok óriásbébit ,meg jó lenne simán megszülni a babyt!!

de holnap megyek Uh-ra már alig várom ,majd kiderül jól táplálkozom e!!Bár elég szép súlyban vagyok jelenleg 83 kg vagyok ,és 73 ról indultam szép napot mindenkinek

2014. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Magnéziumot még péntekig, meg vasat a végig + azt még a szülés után is egy ideig. A terhesvitaminnal a 25. héten le kellett állnom megy túl gyorsan nőtt tőle a babánk, és amúgy is 4 kiló feletti gyerekre számítunk.
2014. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pregnacare plust, de ezt csak kb háromnaponta,

kálcium (pollenallergiéás vagyok és a kálcium állítólag erre is jó)

vastabletta (kis vérszegénység miatt), ehhez néha beveszek c vitamint is (500 mg), hogy jobban felszívódjon, meg a c vitamin a fogínyvérzésre is jó állítólag

magnézium (300 mg, egyet naponta, de nem keményedek, nem görcsöl a lábam)

30 hkm

2014. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33 hetes vagyok. Magnézium+Calcium szedek és hozzá Mg+B6 vitamint. A védőnőm azt mondta szedhetem végig a mg, ha indulna a szülés azt úgy se állítja le. Sajnos sokat görcsöl a lábam, ha nem szedem. Elvileg szedek Graviát is, de mindig rosszul vagyok tőle, így kb heti 2x veszek csak be. Cukros diétát is kell csinálom így nem félek az óriás bébitől. A Ca pedig kell mert nem eszek tejterméket.
2014. aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Femibion 400-at, ha keményedek akkor veszek be magnéziumot 1 vagy 2 szemet, d vitamint, és doxiumot, mert már 32. héten III.fokban érett volt a méhlepény.

35hkm

2014. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

gravida terhes vitamin, neo ferro folgamma(vastabletta),aztán szedtem a magnézium citrátot hetekig, de már elfogyott és most helyette megiszom napjában 1 magnézium pezsgőtablettát.

39 hetes és 2 napos kismama vagyok.5 napom van hátra a kiírt időpontig

2014. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!