Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélés után mikor lehet...

Vetélés után mikor lehet teherbe esni és egyáltalán próbálkozni? Teherbe estem rövid idő után, de sajnos elvetéltem!

Figyelt kérdés
December elején vetéltem el, voltam orvosnál, azt mondta, hogy nyugodtan próbálkozhatunk ismét! Nagyon szeretnénk már kisbabát, de sajnos azóta nem jött meg! Nem vagyok terhes, csináltam tesztet is! Már ez a 37. nap, hogy azóta nem jött meg! Volt valakinek hasonló tünete vetélés után? Mit csináltatok ebben a helyzetben? Türelmesen várjam, hogy végre megjöjjön és végre ismét próbálkozhassunk? Mitől lehet ez?
2010. jan. 13. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Bár nem vetéltem, és nem tudom, miért nem jött meg, de azt hiszem 3 hónapot javasolnak.

Amúgy meg van egy olyan nézet, hogy bármikor, hisz ha a szervezeted nem tudja felnevelni a babát, akkor nem fogan meg-okosan van ez kitalálva.

Egy dokit az ért keress fel, nézesd meg magad.

2010. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, vetélés után az első vérzés akár 6-7 hét múlva is jöhet. Legalábbis nekem ezt mondta az orvos; én a 7-8. héten vetéltem el. S nekem a következő próbálkozásra azt mondta, hogy várjak meg két rendes menzeszt. Ez nálam a harmadikat jelentette, mert az első csak 6 hét múlva jött meg.
2010. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem is azt mondta a dokim veteles utan, hogy azonnal probalkozhatunk. Mondjuk ez fugg attol is, hogy mi all a veteles hattereben: kolleganomnek hormonbajai vannak, neki veteles utan 6 honapot kellett varnia es gyogyszereket szednie.

2010. jan. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt 1 vetélésem 12 hetesen, aztán megjött úgy 5 héten belül, és bár nem gondoltam , h összejön de megtörtént, tehát 1 rendes ciklusom volt csak és megint terhes voltam:)

Nem tartott sokáig az örömöm, 20 hetesen ment el.

Most már ha abban a helyzetben lennék legalább 3 ciklust várnák.

Azóta eltelt 10 hónap lassan, megerősődtem testileg, lelkileg is, lassan ismét próbálkozunk.

Ha azt veszed észre, h semmiképp nem akar megjöbbi, menj el a dokihoz, h megnézzen, lehet ad is vmit, h meghozza!

Aztán szerintem várj 3 ciklust, bár tudom, h az is hosszúnak tűnik majd.

Ez az én véleményem, a tapasztalataim alapján, természetesen nem Szent Írás!!!

Minden jót!!

2010. jan. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hetesen volt egy vetelesem. A mensim ra 6 hetre jott meg. Mi ket ciklust vartunk es utanna kezdtunk el probalkozni, de a baba csak fel evre ra fogant meg. Igaza van annak a valaszadonak aki azt irta, hogy ha a szervezeted nem keszult fel egy ujabb terhessegre akkor nem fog megfoganni a baba. Nekem veteles utan a 3 es 4-dik ciklusban meg peteeresem sem volt sajnos. Utanna mar mutatta az ovulacios teszt is a peteerest es meg is fogant a babank. Kivanom neked/nektek, hogy minel hamarabb sikeruljon.
2010. jan. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi is 3 hónapot vártunk, nekem műtétem volt, utána 5 hét múlva jött meg először. Egyébként nem teljesen igaz, hogy nem fogan meg a baba, ha még nincs felkészülve a szervezet az baba kihordására. Sajnos a barátnőm járt úgy, hogy vetélés után nagyon hamar ismét teherbe esett, de újra elvetélt. Mint utóbb kiderült, nem volt elég a sárgatesthormon. Ezért is ajánlják a várakozást valameddig, általában 2-3 ciklus erejéig. ez idő alatt a hormonháztartás is visszaáll.


Szóval lény türelmes, megjön az hamarosan, beáll a ciklusod, és lehet újra próbálkozni.


Nekünk 3 hónap után az első "éles" bevetés sikeres volt

:-)))


Minden jót!

(35+ 6 hetes mami)

2010. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
December elejém volt egy vetélésem művi befejezéssel és ma jött meg a mensesem azóta.A doki 6-8 hetet mondott addig belefér.
2010. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Nagyon jól esik, hogy megírjátok a véleményeteket, valamint a tapasztalataitokat!
2010. jan. 14. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!