Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. heti genetikai vizsgálat...

12. heti genetikai vizsgálat vérvétel nélkül? Nem kockázatos?

Figyelt kérdés

A júliustól eltörölt AFP-vizsgálatot tudtommal nem váltotta ki semmilyen kötelező jellegű vérteszt.


Elég biztonságos eredményt mutat csak az ultrahang? Az orvosom abszolút nem szorgalmazza a vérvételt, a koromra hivatkozik (26 éves vagyok). Én viszont végig abban a hitben éltem, hogy minimum egy kombinált teszt kell, vagy legalábbis érdemes (tudom, az fizetős).


Mi a véleményétek erről?


2014. aug. 23. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Igen a korod miatt nem kockázatos..de azt ne felejtsük el,h sok huszonéves nem csinaltatja meg a kora miatt es down kóros babaik születnek..én pl.24 eves vagyok megis egyertelmű volt,h megcsinaltatom!! úgy gondolom ha valaki megteheti csinaltassa meg,megnyugtatas miatt es jobb az elővigyazatossag!
2014. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

30 éves vagyok, én sem csináltattam meg a kombinált tesztet, mert a (magán) dokim egyáltalán nem javasolta. Tökéletes lett az UH, nem lettem volna nyugodtabb ha írnak nekem a papírra egy arányszámot.

Ja és teljesen egészséges babám született.

2014. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Én sem csináltattam meg.Mert csak egy arányszámot ad,nem ad hiteles eredményt.Nekem azt mondták az uh eléggé megbízható.Egyébként a kombinált teszt tájékoztatójában le van írva,hogy nem vállalnak felelősséget az eredményért.Akkor meg mi értelme.Az AFP-t is azért törölték el,mert megbízhatatlan volt.
2014. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az afp az megbizhattalan volt a vervetel nem az de mindegy..Az uh se 100% akkor azt se kene megcsinaltatni??meg a oorhazba is az uh utan elmondjak,h ez nem 100% ..csak az baj az allami tamogatott ultrahangokkal amiket a korhazba csainalnak ,h rendszerint nagyon felületesek az orvosok sietnek igy kb 5 perc es kint meg var 30 kismama..ez van sajnos mint minden orvosi ellatasnal ha nem fizetsz nem biztos,h annyira figyelnek rad!!
2014. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én sem csináltattam meg a kombinált tesztet, bár a nőgyógyászom (magán) erősen ajánlotta, 29 éves vagyok! 1 hónapja szültem egy teljesen egészséges kisfiút! De ha te nyugodtabb leszel, akkor mindenképpen csináltasd meg és persze ha megengedheted magadnak!
2014. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Én 22 éves vagyok, az orvosom szerint nem szükséges a kombinált teszt,mert a méretek teljesen tökéletesek. Gondolkodtunk rajta,mert nem sajnáltuk volna a pénzt rá....viszont,ismerek valakit,akinek a teszt után megállapították ,hogy beteg lesz a baba....az fel sem merült bennük,hogy elveszik tőle az életét,de gondolhatjátok,hogy teltek a hónapok a szülésig. Az anya lefogyott,alig bírt enni az idegességtől,majdnem ráment a házasságuk is,végül a kiírt időpontban,egy teljesen egészséges kisfiúk született.

Ennyit a szűrésről ...én nem vetetném el,akkor sem ha betegnek mondanák.

Nem csináltattuk meg,és teljesen pozitívan várjuk a kincsünket :)

2014. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Én igazából végig úgy álltam az egészhez, hogy kombinált teszt biztosan kell, vagy legalábbis ajánlani fogja a doki. Még nem voltam a 12. heti UH-on, de az orvosommal már beszéltünk erről és igazából azt sugallja, hogy kizárólag az én döntésem, az én felelősségem, ha akarom, csináltassam meg.


Erősen vacillálok, mert a környezetemben már két kismama is van, akik abszolút nem mentek vérvételre, az orvosuk egészségesnek látta a babát, így mindenki megnyugodott.


Valamiért egyre jobban hajlok a vérvétel mellőzésére...


Ha van még tapasztalat, szívesen fogadom.


A lepontozókat meg megkérem, hogy más felületen trollkodjanak, ez a kérdés szerintem mindenki számára hasznos az összes adott válasszal együtt! Köszi

2014. szept. 3. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!