Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet magas a béta hcg?

Mitől lehet magas a béta hcg?

Figyelt kérdés
13 hetesen voltam kombinált teszten. Minden érték jó, minden negativ hála Isten. Egyedül a szabad béta hcg magas: 3.59 Mom. Utána nézett nekem egy aranyos kismami, és dohányosoknál, négereknél, ikres mamiknál fordul elő. Én egyik sem vagyok. Van még két hét a dokiig.
2010. jan. 16. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a múltkor olvastam a neten, ezt kérdezte egy kismama a dokitól:

[link]


De szerintem nem kell aggódnod, nekem is magas volt, és a dokim azt mondta, hogy mivel az uh mindent rendben talált, és 35 alatt vagyok, nem kell vele foglalkozni, nincs semmi baja.

2010. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha a kombinált teszt negatív, akkor nálad már ki is van zárva a genetikai rendellenesség, úgyhogy tényleg ne aggódj!
2010. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Képzeld 3 napja kutatok ez után. Több száz oldalt átolvastam, de nem találtam sehol olyan adatot, ahol meg tudtam volna nézni, h mi a normál szint 13 hetesen. Mert a 16. heti afp vizsgálatnál ez kóros lehet, de a 13.-nál teljesen más minden. Irtam Dr Hamvas Ferencnek, aki szerencsémre 1 órán belül válaszolt: Megnyugató az eredmény, de a korom miatt megfontolná a magzatviz vizsgálatot.(37). Sok évig "szenvedtünk" hogy összejöjjön ez a baba, nem nagyon merném bevállalni ezt a kockázatos beavatkozást. Ha jó az ultrahang eredmény, jó a kombinált teszt eredmény, akkor minek a magzatviz vétel? Nem egy orvos kismamától hallottam, elég csak az ultrahang is, ha ok minden.
2010. jan. 18. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden rendben lesz, ne aggódj. Ha a kombinált teszted negatív, és az UH sem mutat ki semmit, akkor csak magadra és a babára koncentrálj. A negatív gondolatok energiát vonnak el Tőled.


Ezt biztosan olvastad már:

[link]

Itt van némi magyarázat az értékekre.

2010. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az összes genetikus javasolja a magzatvízvételt. Egyrészt nem akarnak kockázatot vállalni, másrészt elég jó pénzt kapnak érte a TB-től. Engem alacsony AFP miatt küldtek hozzájuk, a béta HCG-m jó volt, sőt a kombinált teszten kívül az integráltat is megcsináltattam, plusz egy 4 D-s uh-t is. Mind negatív lett, ennek ellenére a genetikus rá akart beszélni a magzatvízvizsgálatra.

Ha még mindig nyugtalan vagy, akkor esetleg csináltasd meg az integrált tesztet. A kombinált 85 %, az integrált 95 % biztonságot ad.

2010. jan. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!