Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól és mivel kenjem a...

Mikortól és mivel kenjem a hasam a csíkok megelőzéséért?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez genetika is, csak reménykedek, hogy nekem se lesz, mint anyukámnak. De azért tenni szeretnék ellene. Javaslatok?
2014. aug. 28. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én ugyan még csak 25 hetes leszek vasárnap,de én a babylove mama masszázskrémmel kenem. Dm-be lehet kapni,én legalábbis ott vettem. Nem tudom, hogy kihúzom e vele csíkok nélkül,de egyenlőre használ:)nem vagyok csíkos:)Emellett csakis mandula olajos tusfürdőt használok, de azzal jó alaposan mosom ám a pocit :D

2014. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi nem írtam de én kb 15 hetesen kezdtem el kenni vele:) kb ahogy elkezdett növögetni a pocim..

Boldog babavárást

2014. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahogy nőni kezd már érdemes elkezdeni, naponta 1-2-szer (reggel, este vagy igény szerint). Nem szükséges drága csodakrém, jó zsíros testápoló, olaj teljesen megfelelő.

Én is a DM-es terhességi csíkok elleni olajat használom, nem drága, és jó, és elég kiadós. Mondjuk én csak 1-szer kenem vele, mert van mikor testápolót használok, meg reggelente ritkán kenem, általában este szoktam. 2. terhesség amúgy, az elsőnél csak simán zsíros testápolókat használtam, nem lett egy csíkom sem, remélem most sem lesz.

2014. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen onnantól érdemes kenni, hogy elkezd növekedni a pocak. Elöször én is a DM-es Mamaglück olajat használtam, de nagyon felfordult a gyomrom az illatától. A 20. hét óta csak sheavajjal kenem és jelentem egy csíkom sincsen (remélem már nem is lesz, mert a jövő héten szülök a 39. héten). Tudom genetikai, hogy kinél lesz-kinél nem de 110 cm-es hk mellett szerintem azért nem rossz, hogy egyetlenegy sem jött elő rajtam.
2014. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen egyénfüggő, jó ha kenegeted, de ha előjön, akkor a kenegetés mellett is jön. Anyukámnak nem volt, nekem lett, pedig drága, elismert krémmel kentem.
2014. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem kentem semmivel sem max néha testápolóval az egész testem mégse lett egy csíkom se. Szerintem ez függ attól is kinek mennyire rugalmas a bőre. A barátnőm kenegette minden félével a drágától az olcsóig mégis nagyon csúnyán csíkos lett a hasa de még hátul a dereka is.
2014. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A csíkok NEM a mechanikus nyúlástól, hanem hormonális (egyben genetikai) okokból alakulnak ki. Ezért kamaszkorban és terhesség alatt jelennek meg, mert akkor borul a hormonháztartás. Illetve testépítőknél, ha növekedési hormont használnak "kiegészítésként".


Emiatt akár motorolajjal is lehet kenni a bőrt, semmit nem számít.


A testápoló jó a bőr száradása ellen, meg minden más krém is, de ennek a striák kialakulásához nincs köze.

2014. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kb 16. héttől kentem, amikor megjelent már egy pici dudor, de intenzívebben csak kb félidőtől.

Én a pregnacare terhesvitamin mellé kaptam ajándékba egy direkt erre való krémet, ami segít elasztikussá tenni a bőrt. Halszaga van igaz, de eddig még egy striám sincs (32 hetes vagyok), meg vettem a DM-es Babylove Mama olajat, azzal is átklenem 2-3 naponta, mert azt mondják, hogy az olajos bázisú a legjobb.

De egyébként tényéeg genetika. Anyámnak két szülés után is csak egy striája lett kenegetés nélkül, a barátnőm meg hiába kente már mindenfélével, tele lett striával és mondta az ő anyukájának is sok striája lett.

2014. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én olíva olajjal kenem. Nem minden nap, amikor eszembe jut, vagy amikor érzem hogy nyúlik, viszket a bőröm. 35 hetesen 103 a hk, de nekem előtte is volt hájas hasam, és nem is nőtt sokat. A bőröd biztos megérdemli a táplálást !
2014. aug. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


3 babát szültem,mindháromnál akkor elkezdtem kenni a hasamat amikor pozi lett a teszt.

A sógornőm hülyének nézett (együtt vártunk babát)Ő csak kb. félidősen kezdte kenni.

Én Jonhsons olajgéllel kentem (lehet, hogy rosszul írtam, bocsi) Azt amit babáknak ajánlanak. Fürdés után, vizes pocira.


Nekem nem lett egy csíkom sem a 3 gyerekkel, sógornőmnek sajnos kirepedt a hasa.

Persze ez genetika is , de hiszem, hogy ez az olajgél nagyon jó, én is tippként kaptam, továbbadom, másnak is segítsen!

2014. aug. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!