Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudhatnám meg, hogy...

Hogyan tudhatnám meg, hogy terhes vagyok-e? Milyen jeleknek kellene jelentkezniük?

Figyelt kérdés
Nos, nem rég voltam egy buliban, ahol életemben először berúgtam. Volt egy srác, akivel félrementem, de mivel nagyon sok volt bennem, nem emlékszem rá pontosan, hogy megtörtént-e vagy sem. A másnaposságom elég durva volt, a gyomrom teljes mértékben felborult. Míg én másnap este is elég rosszul voltam, a barátnőmnek már nem volt semmi baja sem. Egész nap hányingerem volt, de nem hánytam, csak nagyon rosszul voltam. De ez az érzés a rákövetkező napra minimalizálódott, szinte nem is éreztem. A barátnőm azt mondta, hogy egy jó darabig erős hányingerem lenne, ha teherbe estem volna. Mivel nem feküdtem még le senkivel, megnéztem a bugyimat, nem volt véres, de ez még nem jelent semmit. Most arra lennék kíváncsi, hogy milyen jelekből tudhatnám meg, hogy terhes vagyok-e vagy sem? Kérlek segítsetek!

2014. szept. 1. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

De buta vagy... a barátnőd meg még butább...

a hányinger nem rögtön jelentkezik

amúgy meg két hét múlva vegyél egy tesztet

2014. szept. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
még nem lehet tudni, az első jel, hogy késik a mensi, aztán ha nem jön, akkor rá 4-5 napra érdemes tesztet venni.
2014. szept. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért volt hányingered, mert berúgtál és másnapos voltál.

A terhességi tünetek már általában a kimarad menstruáció után jelentkeznek. Tesztet is akkor érdemes csinálni, ha nem jön meg a várt időpontban. Előtte nem nagyon mutatja ki.

2014. szept. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha annyira bevoltál rúgva hogy nem emlékszel rá hogy megtörtént e szerinte egy olyan ember aki nem szokott amúgy inni, másnap tuti hánynod kellett vona.Nem tudod a sráctól megkérdezni hogy mi történt míg filmszakadás volt? Nem tettek valamit az italodba? Mikor kellene megjönie amúgy?
2014. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2014. szept. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A hétvégén kell megjönnie.

Nem, az nem én vagyok, nekem ez az első és utolsó ilyen kiírásom.

2014. szept. 2. 05:19
 7/11 A kérdező kommentje:

A srác rosszabb állapotban volt, mint én, szóval nem hinném, hogy emlékszik valamire.

Nem, nem tettek az italomba semmit.

2014. szept. 2. 05:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha szexeltél és terhes leszel, akkor előbb egy épp érett petesejtnek találkoznia kell a hímivarsejtekkel, meg kell termékenyülnie, majd még levándorol a méhedbe és a már emberió beágyazódik. Utána kezd csak olyan hormont termelni, amit kimutathat a terhességi teszt és amitől lehetnek (de nem kötelezően) terhességi tüneteid - pl. hányinger. Mindez nagyjából 10 nap-két hét és átlag ciklusnál időben általában egybe esik azzal, hogy kimarad a menzesz. Tehát csak akkor fogsz biztosat tudni, ha mindezt megvárod és ha kimarad, tesztelsz valamelyik gyógyszertárban vagy drogériában kapható terhességi teszttel, lehetőleg első reggeli pisit használva.

Másik lehetőség, ha az aktus után minél hamarabb, de még 72 órán belül beveszel ún. "esemény utáni tablettát" - ezt nőgyógyász tudja felírni (akár a helyi kórház ambulanciáján), de felboríthatja a ciklusodat, ami további izgalmakat okozhat és persze nem is a legegészségesebb.

2014. szept. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ha nem csúsztál ki akkor a 72 órás tabletta volna a legjobb.

Ha már lekésted, akkor a tünetek azok a menstruáció környékén jönnek, de ez sem mindenkinek.

Ha nem jön meg időben akkor tesztelj, az a tuti.

Nem feltétlenül hány valaki mert terhes én sosem hánytam terhesen.

2014. szept. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az esemény utáni tablettáról lemaradtam.

Remélem, hogy a hétvégén megjön, mindenképp írok, hogy mi a helyzet. Életre szóló lecke, csak ússzam meg.

2014. szept. 2. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!