Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyósotokkal milyen a viszony?

Anyósotokkal milyen a viszony?

Figyelt kérdés
Meg sem született még a pici, de már jön a hülye tanácsaival.Nem fürdethetem babáknak való fürdetővel, samponnal, kecsketejes szappannal kell, ne mossak öblítővel hanem ecettel a ruháit.Legszívesebben levernék neki egyet , hogy szálljon már le rólam! Megmondani nem tudom neki a dolgokat ő mindig okosabb.
2014. szept. 5. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém a babonáival akaszt ki pluszban. Nem fogom hagyni, hogy akárki is beleszóljon, ha tanácsot kérek majd, az más. Nálunk kimondatlanul, de nem a legjobb a viszony, szerencsére odébb is vannak 30 km-rel.
2014. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem is tudom melyik a jobb, az én anyósomat nem is érdekli a 2 hónapos unokája.

Próbálj meg nem foglalkozni ezekkel, hallgasd meg, ne vitatkozz vele, amit jónak gondolsz azt fogadd meg vagy majd próbáld ki, aztán majd úgy csinálod, ahogy jónak látod.

2014. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
sokszor azt kívánom bárcsak ne lenne ilyen buzgó.igen meghallgatom muszáj de akkora az agyam mikor hazaérek tőlük, hogy csak adom a páromnak az infókat, és akaratlanul is ideges vagyok miatta.Nem tudom mi tévő legyek.A legjobb lehet az lenne ha szépen "beolvasnék" most már neki, hát én vagyok a gyerek anyja.Majd ha esetleg allergiás lesz a pici akkor nem fogok ilyeneket használni de á..lassan pszichológusnál fogok kikötni. 2-es hát nem irigyellek, bár biztos szeretnéd ha látogatná stb.
2014. szept. 5. 20:54
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓÓÓÓ, az én anyósom is nagyon okos! :) jótanácsa az mindig van. A fiam lassan 4 éves, és van egy pocaklakónk.

Szóval már 4 éve hallgatom a tanácsait. Na meg a hasonlítgatást. A sógornőm nem egy konyhatündér, a lakás is folyton szaladt. Mindig azt hallgattam, hogy majd ha lesz nekem is gyerekem, majd akkor nálam sem lesz rend, meg tisztaság, háháhá! Aztán mégis lett. Ámult is nagyon az elején.

Nézd, amiket felsoroltál, az még nem olyan vészes. Ez a kecsketejes szappan még tetszik is nekem. :) Utána is fogok olvasni. Ezeket a tanácsokat engedd el a füled mellett, bólogass, hogy jó persze. Ha komolyabb dolgokba akar beleszólni, akkor mondd meg, hogy te nem úgy gondolod, nem úgy szeretnéd, más elképzelésed van és aszerint fogsz cselekedni.

Én legalábbis így szoktam tenni.

Pl amikor fél 12-kor megkérdezi, hogy a fiam mehet e fagyizni, mert a többi gyerek fagyit akar. Én meg közlöm, hogy nem, nem mehet, mert fél óra múlva ebéd van. És akkor csak néz rám, mint borjú az újkapura. Máskor meg azt hallgatom, hogy milyen káros az édesség, és különben is milyen válogatós a fiam. Hát érted te ezt? :) Ha ő veszi a fagyit ebéd előtt fél órával, akkor az nem káros.

Vagy mindenáron tejet és kakaót akar itatni a tejallergia-gyanús fiammal, holott a fiam még csak nem is szereti őket. Ilyenkor rászólok és kész.

Anyósom egyébként egy modern felfogású, fiatalos, intelliges nő. És minden okoskodása ellenére én szeretem. :) De tény, hogy kiborító.

2014. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
bakker, pedig a te anyosod még jokat is mond! az enyém is mondta, ogy ne nagyon vegyek hipoallergénes, babáknak valo 3 ezer forintos fürdetöt...sza.rtam rá...aztán ekcémás lett a babám. :( jöhetett a kecsketejes szappan, shea vaj, mandulaolaj..öblitöt pedig alapbol nem javasolnak kis babáknak. az ecet fertötlenit és puhitja is a ruhát. én is illatos kis babot szerettem volna..de sajnos ez a hülye ekcéma közbeszolt. az én anyosom a 2 honapos babaám szájába egy kis "csipetnyi" süteményt tolt, a hajam égnek állt..mire annyit mondott, oh már réges rég lisztezett tejet kéne neki adni, hogy jobban gyarapodjon..és 2 honaposan egy kis habos süti belefér...jaaa, és azon szörnyülködött, hogy 4 hetesen felkelt még éjjel enni..nekem anyum is ilyen, sajnos. :) kis okoskák, van amit megfogadok, van amit nem..és néha kiderül tényleg nekik volt igazuk :D
2014. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszi lányok:) csak ennek a nőnek az agyára ment a rákkeltő anyagok mellőzése és az egészségmánia, tuti, hogy valami kattanás van a fejében. építkezünk de abba is minden lében két kanál, milyen sütőm legyen milyen járólap , milyenre fessük a falakat, milyen szekrény legyen a hálóban szóval mindenbe beleszól.szívem szerint fognám a cuccom és lelépnék de szeretem a fiát, és nem hagyhatom el őt! majd kinyitom a szám , mert ez az idegesség árt a babámnak is.minden jót nektek, anyósokat építsük le a fenébe:D
2014. szept. 5. 22:41
 7/19 anonim ***** válasza:
Húúú, még olvasni is rossz ezeket, szerencsém van anyósommal, mert egy tündér ezek szerint. Ő szerencsére főként jó tanácsokat ad és azt se tolakodóan, és még messze is lakik.
2014. szept. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem bevált, hogy amikor találkozunk, kicsit több magnéziumot szedek. Sokkal lazábban veszik az idegeim a plussz terhelést, és könnyebben szelektálom az infókat! :) Amúgy egy tündér az anyós, csak túlpörög. :)

22 hkm

2014. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az én anyósom bekente a lányom fenekét (csecsemő korában) DISZNÓZSÍRRAL, mert szerinte piros volt....Mondtam neki, hogy van Sudocrem a pelenkázó táskában...Erre ő: ő felhívta az anyját (85 körül volt akkoriban a dédi!!!!!) és az ő tanácsát követte, mert ugye a disznózsír jobb, mint a Sudocrem vagy egyéb szerek,engem persze elfelejtett hívni.No utána egy darabig nem mertem otthagyni nála a kiscsajt egy percre sem (ezt az alkalmat is a férjem erőltette).Szegény lányom úgy bűzlött, mint egy étterem konyhája.... Amúgy ha okoskodott/okoskodik, a védőnőre és a yermekorvosra szoktam hivatkozni és közlöm vele, hogy én rájuk hallgatok, mert ŐK a szaemberek :-). Nálunk családi cirkusz volt abból, hogy nem a férje (a kedves nagypapa) fürdette a lányunkat, hanem mi, vagyis a szülei...Mellesleg a nagypapa is nagyon okos: a másik unokájánál szájpenészt állapított meg és azonnal ecsetelni kezdte, néhány nap múlva a gyermekorvos közölte, hogy amit a szájpadláson lát, az a csont, nem szájpenész...Most ismét terhes vagyok és előre rettegek az elkövetkező időszaktól...Még jó, hogy a férjem inkább mellettem áll ki. Különben már elmenekültem volna egy másik földrészre...
2014. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
kedves utolsó: azt kell mondjam a te anyósod sem normális! én tuti nem fogom nála hagyni, mert ismerem annyira, hogy hülyeségekkel tömné tele a fejét, meg az a bio egészségmániája mindenkinek az agyára megy már..párom most a napokban leállította, hogy hagyjon engem békességben! komolyan, ha tudom, hogy ilyen ez a nő elmenekülök jó messzire:D ezek a 40-50 éves tanácsok pffff nem tudom hol élnek!!!!!kitartás!
2014. szept. 8. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!